Szymon Kiebzak: Cierpliwość i konsekwencja

12.08.2019 16:16

- Wiemy, co chcemy grać i jak chcemy grać. Każdy kolejny trening to praca nad systemem oraz nad tym, jak wspólnie funkcjonujemy. Jestem pewny, że efekty przyjdą - mówi skrzydłowy GKS-u Szymon Kiebzak.

O porażce w ostatniej kolejce z Bytovią zadecydowały stracone ze stałych fragmentów.

Musimy dobrze przeanalizować te sytuacje. W obu momentach zabrakło w naszych szeregach koncentracji. Nie możemy pozwalać rywalowi dochodzić do tak dogodnych pozycji. Nie pozostaje nam nic innego, jak wyciągnąć wnioski i lepiej się przygotować. 

Co nie zadziałało w grze GKS-u w starciu z Bytovią?

Przede wszystkim zabrakło "kropki nad i" w ataku. Stworzyliśmy kilka sytuacji, ale nie byliśmy w stanie ich skutecznie wykończyć. Nie pozostaje nam nic innego, jak kontynuować pracę i poprawić jakość naszej gry. Wierzę, że w końcu zaczniemy na Bukowej regularnie wygrywać i damy w ten sposób więcej radości kibicom.  

Byłeś bohaterem sytuacji, w której doprowadziliśmy do wyrównania… 

Akurat wtedy zmieniłem stronę na boisku. Kacper Michalski zagrał do mnie dobrą piłkę i poszedł na obieg. Zdecydowałem się wejść w pojedynek jeden na jeden z obrońcą i udało mi się go ominąć. Wtedy zobaczyłem, że dobrze pokazuje mi się Marcin Urynowicz. Dograłem mu piłkę na jedenasty metr, a on wykończył akcję dokładnie tak jak powinien. 

Trzy mecze i trzy punkty. Nie jesteśmy zadowoleni, ale co powiesz o kierunku, w jakim zmierza drużyna? 

Wiemy, co chcemy grać i jak chcemy grać. Każdy kolejny trening to praca nad systemem oraz nad tym, jak wspólnie funkcjonujemy. Jestem pewny, że efekty przyjdą. Trzeba być wobec tego procesu cierpliwym i konsekwentnie robić to, co zakłada sztab szkoleniowy. Musimy tylko zacząć przekładać nasze sytuacje na gole. Jedziemy teraz do Stargardu i mamy jeden cel - przywieźć stamtąd trzy punkty. 

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy