Sztandar Górniczego Klubu Sportowego "KATOWICE"

16.09.2020 10:52

Podczas ostatniego meczu GKS-u Katowice przy Bukowej miała miejsce specjalna ceremonia. Wyjątkowy sztandar wrócił na swoje właściwe miejsce.

Dzięki działaniom 64 kibiców GieKSy związanych ze Stowarzyszeniem Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" i we współpracy z historycznym, założonym w 1964 roku, Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej Górniczy Klub Sportowy "Katowice", sztandar wraca na właściwe sobie miejsce, czyli do naszego Klubu. Jaka jest jego historia i co przedstawia? Te informacje zawarte są w oficjalnej dokumentacji sztandaru, podpisanej przez ś.p. prezesa Mariana Dziurowicza. 

Podstawowe informacje o sztandarze klubowym:

- data ufundowania: 13.04.1989 rok 
- fundatorzy: Zarząd GKS Katowice
- sztandar jest odznaką organizacyjną “Górniczego Klubu Sportowego “KATOWICE” ustanowioną z okazji 25-lecia istnienia Klubu. 

Z regulaminu sztandaru dowiadujemy się, że:

“Jest on wykonany z tkaniny elanobawełnianej obustronnie haftowanej. Ma kształt prostokąta o wymiarach 1100 mm x 1000 mm. Trzy krawędzie sztandaru obszyte są frędzlami w kolorze złotym. 

Awers sztandaru ma tło koloru zielonego, na którym umieszczono znak klubu w formie litery “G” koloru czarnego z obrzeżem koloru złotego. W środku litery znajduje się herb miasta Katowic - również w kolorze czarnym i napis “KS Katowice”. Na krawędziach sztandaru umieszczony jest napis “Górniczy Klub Sportowy Katowice - 1964 rok”. 

Rewers sztandaru ma tło koloru czerwonego, w środku w kształcie okrągłej rozety składającej się z 8 kółek, w których umieszczone sylwetki sportowców przedstawiają dyscypliny sportowe prowadzone w Klubie. W środku rozety znajduje się znicz olimpijski koloru srebrnego i płomienie koloru pomarańczowo - żółtego.

Drzewce sztandaru stanowi walec drewniany o przekroju 40 mm. i długości 2350 mm. lakierowany, barwiony na kolor mahoniowy. Zakończenie drzewca stanowi stylizowany metalowy orzeł.”

ZOBACZ GALERIĘ SZTANDARU

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim fanom, którzy przyczynili do powrotu na Bukową klubowego sztandaru i figury Świętej Barbary. Liczymy, że będzie on znakiem lepszego jutra.


 

 Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy