2-2

Odra Opole

• Martin (67)
  • Poczobut (71)

GKS Katowice: Pawełek - Frańczak, Kamiński, Remisz, Puchacz - Błąd (62. Tabiś), Piesio, Poczobut, Kurowski (75. Michalik), Woźniak (86. Rumin) - Śpiączka.

Odra Opole: Weinzettel - Szota (46, Moder), Niziołek, Janus, Rybicki, Winiarczyk, Baranowski, Bodzioch, Janasik, Czyżycki (74. Bonecki), Gomez.

Druga połowa września to dla GKS-u Katowice aż cztery mecze na Bukowej. Piłkarski maraton rozpoczął się od spotkania z szóstą w tabeli Odrą Opolę, która do stolicy Górnego Śląska przyjechała podbudowana dwoma zwycięstwami z rzędu. GieKSa natomiast szukała przełamania. W pierwszej jedenastce gospodarzy doszło do kilku zmian. Powrócili Kamil Kurowski i Rafał Remisz, a debiutował młodzieżowiec Tymoteusz Puchacz. Pierwsza połowa była wyrównana. Obie drużyny stwarzały sytuacje, głównie po szybkich akcjach skrzydłami. Podania przecinające w pole karne co chwilę testowały czujność defensywy zarówno gości, jak i gospodarzy.

W 35. minucie Adrian Frańczak przeprowadził dobrą akcję prawą stroną. Posłał znakomite dośrodkowanie w szesnastkę i pewnym strzałem głową wykończył je Arkadiusz Woźniak, w ten sposób otwierając wynik na Bukowej. Dziesięć minut później, po faulu na Bartłomieju Poczobucie 20 metrów przed bramką, do piłki podeszli Adrian Błąd i Tymoteusz Puchacz. Wydawało się, że strzelał będzie ten pierwszy, ale spróbował drugi i piłka po niezłym strzale wypadła bramkarzowi z rąk wpadając do siatki.

Odra drugie 45 minut rozpoczęła z dużą werwą, zagrażając Mariuszowi Pawełkowi dośrodkowaniami. Katowiczanie mieli problem z komunikacją w obronie, co m.in. Patrykowi Janasikowi dało szansę na czysty strzał z 16 metrów. Goście przejęli wyraźną inicjatywę. W 67. minucie na bramkę zamienił to Ivan Martin Gomez. Chwilę później pomylił się Bartłomiej Poczobut, który skierował piłkę do własnej bramki. W ten sposób opolanie doprowadzili do remisu. Więcej bramek w tym meczu nie padło. Zespoły podzieliły się punktami.

Koniec spotkania. Podział punktów na Bukowej.

Szansa z rzutu rożnego dla GKS-u po akcji Rumina.

Żółta kartka dla Boneckiego.

4 minuty doliczone.

Szansa dla GieKSy z rzutu rożnego.

Rumin za Woźniaka.

GieKSa na połowie Odry, ale bez większego zagrożenia.

Kolejna groźna akcja opolan po niedokładnej grze GKS-u.

Piesio szukał Michalika w kontrze, ale podanie przerwane przez obronę.

Akcja Tabisia prawą stroną, próbował strzelać, ale bramkarz Odry czujny.

Przerywamy groźny atak opolan, wyprowadzamy kontrę, ale złe podanie Michalika.

Tabiś odważnie w pole karne, ale obrońca wybija.

Teraz to GieKSa szuka swoich szans.

Michalik za Kurowskiego.

Czyżycki za Boneckiego.

Niestety mamy remis. Bramka samobójcza Poczobuta.

Walczymy! Będzie szansa na dośrodkowanie po faulu opolan.

Bramka kontaktowa. Strzelcem Gomez.

Pawełek pewnie interweniuje po kolejnej groźnej kontrze Odry.

Kamiński po dośrodkowaniu próbował dograć głową do środka, ale nikogo tam nie znalazł.

Śpiączka faulowany około 25 metrów od bramki.

Kacper Tabiś za Adriana Błąda.

Strzał Kurowskiego po dograniu do Poczobuta! Tuż nad poprzeczką bramki Weinzettela.

Brak precyzji Odry chroni nas przed groźnymi sytuacjami.

Tym razem próba Modera. Kolejny rzut rożny dla gości.

Dobra indywidualna akcja Janasika, ale strzał daleko poza światłem bramki Pawełka.

GieKSa próbuje kreować na połowie rywala, niestety wkradają się liczne błędy.

Teraz niezwykle groźną kontrą odpowiada Odra! Na szczęście wybijamy na rzut rożny.

Tym razem kontra GKS-u. Śpiączka za długo jednak zwlekał i obrona wybija na rzut rożny.

Kamiński czyści kontrę Odry.

Błąd wszedł w pole karne, ale niestety poślizgnął się przy zmianie kierunku.

Błąd Kamińskiego po dośrodkowaniu opolan, ale na szczęście bez konsekwencji.

Remisz czyści po dośrodkowaniu z prawej strony.

Rozpoczynamy drugą połowę. Do boju GKS!

Zmiana w drużynie z Opola. Moder za Szota.

Koniec pierwszej połowy

2:0! Puchacz strzela z wolnego, bramkarz źle łapie i piłka wpada do bramki.

Minuta doliczona.

Żółta kartka dla Szota za faul na Poczobucie. 20 metrów do bramki Odry.

Sędzia po faulu na Frańczaku pozwolił kontynuować grę. Woźniak wybija na aut.

Mocna piłka Błąda, Woźniak zgrywa, ale obrona opolan czujna.

Szansa z rzutu różnego dla GieKSy.

Bartek Śpiączka przez chwilę leżał na boisku, ale już jest wszystko w porządku.

Kontynuujemy grę, Odra od razu groźniej.

Wrzutka Frańczaka, gol Woźniaka!

Kamiński faulował w środku pola Janusa.

Teraz Piesio do Błąda, w ostatniej chwili uprzedza go obrońca. Rzut rożny dla GKS-u.

Piesio wszedł w pole karne, obrócił się i oddał strzał. Niestety prosto w bramkarza.

Podanie Błąda do Śpiączki wchodzącego w pole karne, ale ten źle przyjmuje piłkę.

Uwolniony Janasiak oddał strzał z 16 metrów, ale bardzo nieprecyzyjnie.

Akcja Frańczak - Woźniak, ale obrona interweniuje.

Tym razem Woźniak miał piłkę na kontrę, ale za mocno wypuścił przed siebie.

Kolejna kontra gości i kolejny rzut rożny.

Minimalnie pomylił się Bodzioch.

Faul Frańczaka, szansa na dośrodkowanie w pole karne dla Odry.

Zawahanie Poczobuta, strzał Gomeza, ale prosto w ręce Pawełka.

Śpiączka bliski dosięgnięcia piłki głową, zabrakło centymetrów.

Kolejny rzut rożny dla naszej drużyny.

Kontra Błąda i Śpiączki, ten drugi przymierzył sprzed szesnastki, ale piłka obok słupka bramki Weinzettela.

Opolanie szukają gry prawym skrzydłem boiska.

Teraz to gospodarze próbują odpowiedzieć i kreują na połowie przeciwnika.

Teraz GieKSę ratuje pewny chwyt Pawełka po groźnej próbie dogrania piłki.

Groźna próba Janasika, ale wysoko nad poprzeczką bramki Pawełka.

Nasz pomocnik po uderzeniu ucierpiał i będzie musiał opuścić na moment boisko.

Poczobut blokuje strzał sprzed szesnastki Szota.

Odra z rzutem rożnym po kontrze prawą stroną.

Uderzenie Piesia! Minimalnie obok słupka bramki gości.

Dośrodkowanie Woźniaka, ale piłka nie znalazła adresata.

Tym razem rzut rożny wywalczony przez Odrę po kontrze.

Zamieszanie w szesnastce Opola, ale obrona wyjaśnia.

Do boju GieKSa!

• Obie jedenastki już na boisku, za moment zaczynamy spotkanie 9. kolejki Fortuna 1 ligi.

• Pierwotnie zespoły miały się spotkać na początku września, lecz powołania do reprezentacji młodzieżowych wymusiły zmianę terminu.

• Ostatni mecz na Bukowej pomiędzy tymi drużynami zakończył się remisem 1:1.

• Do pierwszej jedenastki wracają Rafał Remisz i Kamil Kurowski. Debiutuje za to Tymoteusz Puchacz.