• Śliwa (53)
  • Śliwa (84)

GKS Katowice: Kudła - Wojciechowski (87. Kozłowski), Jędrych, Janiszewski, Kołodziejski, Rogala - Kiebzak (46. Woźniak), Urynowicz (87. Sanocki), Figiel, Szwedzik (75. Samiec-Talar) - Szymczak.

Miedź Legnica: Lenarcik - Dominguez (86. Bahaid), Aurtenetxe, Zapolnik (86. Marcate), Tront, Mijusković, Lehaire (75. Matuszek), Śliwa, Makuch, Azikiewicz, Hoogenhout (75, Balcewicz).

W chłodny i deszczowy wieczór, podjęliśmy przy Bukowej lidera Fortuna 1 ligi - Miedź Legnica. Spotkanie miało wyjątkową oprawę, ponieważ przed pierwszym gwizdkiem sędziego minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych górników z kopalni “Wujek”. Rezerwowi GKS-u Katowice weszli na murawę trzymając flagi z wizerunkami dziewiątki bohaterów. Ponadto obie drużyny zagrały w opaskach na obchody 40. rocznicy pacyfikacji KWK “Wujek”. Trener Rafał Górak zdecydował się na kilka zmian względem poprzedniego meczu. Od pierwszej minuty mecz zaczęli Michał Kołodziejski, Marcin Urynowicz oraz Szymon Kiebzak.

Miedź mogła rozpocząć spotkanie od bardzo szybkiego otwarcia wyniku, bo Patryk Makuch już w 1. minucie dostał podanie w pole karne, choć strzelał obok słupka. Kolejną szansę miał GKS z rzutu rożnego. Piłka po dośrodkowaniu została wybita z szesnastki, ale za moment tam wróciła i najlepiej w zamieszaniu odnalazł się Grzegorz Janiszewski, który strzałem z najbliższej odległości pokonał Pawła Lenarcika. Chwilę później prowadzenie GieKSy podwyższyć mógł Filip Szymczak. Jego mocny strzał przeleciał jednak po rękach bramkarza. W 23. minucie to Miedź wyprowadziła szybką akcję prawą stroną. Rywal dośrodkował na piąty metr, Dawid Kudła wybił piłkę przed siebie, a tam czekał niepilnowany Maxime Dominguez, który miał już bardzo łatwe zadanie.

Od 23. minuty na tablicy wyników 1:1. W pozostałej części pierwszej połowy nie zarysowała się przewaga żadnej z drużyn, choć strzał Rubena Hoogenhouta sprzed szesnastki o centymetry minął słupek naszej bramki. Ostatecznie na drugą połowę wracaliśmy z remisem. W 49. minucie po szybkiej akcji GKS-u lewą stroną dopisało nam trochę szczęścia. Po uderzeniu Arkadiusza Woźniaka piłka odbiła się od Jona Aurtenetxe i zaskoczyła Lenarcika. Z prowadzenia cieszyliśmy się zaledwie 4 minuty. Miedź odpowiedziała dynamiczną akcją, po której Kudła wybił mocny strzał przed siebie i Maciej Śliwa dobił doprowadzając do remisu. Kolejny kluczowy moment miał miejsce w 75. minucie, gdy na trybuny z czerwoną kartką odesłany został trener Rafał Górak.

W 84. minucie Miedź wyprowadziła zabójcze uderzenie i po akcji sam na sam z Kudłą gola strzelił Śliwa, wpisując się po raz drugi na listę strzelców. W jednej z ostatnich akcji GKS-u Rogala dogrywał w pole karne do Filipa Kozłowskiego, ten miał piłkę meczową na głowie, ale niestety źle uderzył. Katowiczanie musieli uznać wyższość lidera.

• 90+5 min

Koniec spotkania.

Kozłowski miał piłkę meczową na głowie, niestety źle uderzył.

Nieudane dośrodkowanie Rogali po dobrej akcji prawą stroną.

Doliczone 4 minuty.

Przerwana kontra GKS-u.

Żółta kartka dla Bahaida.

Kozłowski za Wojciechowskiego i Sanocki za Urynowicza.

Marcate za Zapolnika i Bahaid za Domingueza.

Niestety tracimy bramkę. Ładna akcja zakończona golem Śliwy.

Makuch wpadł w pole karne, na szczęście piłka w rękach Kudły.

Aut dla GKS-u na wysokości pola karnego Miedzi.

GieKSa długo na połowie rywala, ale brakuje konkretów.

Samiec-Talar w miejsce Szwedzika.

Matuszek za Lehaire i Balcewicz za Hoogenhouta.

Czerwona kartka dla trenera Rafała Góraka.

Kontrowersyjna decyzja sędziego przy faulu Kołodziejskiego.

Lenarcik łapie wrzutkę Figla.

Szybka akcja GKS-u, strzał Woźniaka zablokowany i mamy rzut rożny.

Makuch głową, ale piłka zagrywana wysoko i łapie Kudła.

Groźnie w naszym polu karnym po mocnej wrzutce, na szczęście udaje nam się oddalić grę.

Szansa na kontrę dla GKS-u, ale źle zagrywał Figiel.

Teraz dużo walki w środku pola.

Miedzi udaje się oddalić zagrożenie.

Ciekawa próba rozegrania. Szwedzik w polu karnym nabija rywala i mamy rzut rożny.

A teraz szansa na wrzutkę dla GieKSy.

Faulował Kołodziejski, Miedź z szansą na dogranie w szesnastkę

Strzał Makucha daleko obok bramki.

Miedź na naszej połowie, staramy się pilnować szyków defensywnych.

Niestety... Kudła wybija po strzale przed siebie i dobija Śliwa.

Teraz Szymczak główką, ale Lenarcik łapie.

AJJ! Lenarcik broni bombę Szymczaka, rzut rożny dla GKS-u.

Woźniak wygrał wyścig o piłkę z bramkarzem, ale źle odegrał sobie piłkę i Miedź wybija na aut. Szkoda, że nasz pomocnik nie zdecydował się na podanie w szesnastkę.

To była naprawdę dobra akcja GKS-u lewą stroną i w ostatnim momencie dopisało nam szczęście.

GOOOL! Woźniak daje GKS-owi prowadzenie.

Kolejna próba Miedzi, ale rywal nie znalazł adresata.

Wybijamy dośrodkowanie w pole karne.

Arkadiusz Woźniak zastąpił Szymona Kiebzaka.

Rozpoczynamy drugą połowę.

Koniec pierwszej połowy meczu.

Kiebzak próbował się przedrzeć, rywal wybija mu piłkę spod nóg.

Strzał Lehaire, ale obok słupka naszej bramki.

Uruchamiamy kontrę lewą stroną, Kiebzak przegrał jednak pojedynek biegowy z rywalem.

Strzał Hoogenhouta centymetry obok słupka naszej bramki.

Szwedzik próbował dograć w pole karne, jego podanie zatrzymuje się na obrońcy.

Długa akcja GKS-u na połowie Miedzi. Kolejne dośrodkowanie, ale Kiebzak nie ma wielkich szans w rywalizacji z wyższym obrońcą.

Wrzutka Figla, Kiebzak próbował głową, ale nie miał dobrej pozycji.

Wrzutka Kołodziejskiego, ale łapie Lenarcik.

Dobra walka Wojciechowskiego z rywalem, zmusza go do wybicia piłki na aut.

Faulowany w walce o piłkę Szymczak, zaczniemy na połowie Miedzi.

Jędrych wybija po dograniu przed szesnastkę.

Dobra akcja Miedzi lewą stroną, Wojciechowski nabił rywala i zacznie Kudła.

Kudła wybija przed siebie i Dominguez praktycznie do pustej bramki.

Strzał legniczan wysoko nad poprzeczką.

Faul Szwedzika, szansa dla gości na dośrodkowanie w nasze pole karne.

Próba rozprowadzenia akcji prawą stroną, ale Miedź przerywa.

Szwedzik na spalonym po podaniu Urynowicza.

Strzał Urynowicza sprzed szesnastki, szkoda, że piłka nie zmierzała w światło bramki.

Bomba Szymczaka! Kolejny rzut rożny dla katowiczan.

Kontra GieKSy, rywal ratuje się wybiciem na rzut rożny.

Nasz obrońca wykorzystał zamieszanie w polu karnym i otwiera wynik spotkania.

GOOOOL! JANISZEWSKI!

Wojciechowski sam z prawej strony, próba dogrania kończy się na pierwszym obrońcy. Szansa dla GKS-u z rzutu rożnego.

Dośrodkowanie Azikiewicza, ale piłka wypadła poza boisko.

Zaczynamy rozegranie od linii obrony.

Faul Kołodziejskiego, szansa dla Miedzi na wrzutkę w pole karne.

Szwedzik szukał kolegi w polu karnym, Miedź przerywa.

Dobra interwencja Rogali, oddalamy grę z naszej połowy.

Rzut rożny dla gości po wybiciu Jędrycha.

Od razu groźnie po strzale w polu karnym Makucha...

• Drużyny już na boisku, za moment rozpoczynamy. Przed startem meczu minutą ciszy upamiętnimy poległych górników z KWK "Wujek".

• W pierwszym składzie kilka zmian względem poprzedniego meczu. Od pierwszych minut zagrają Michał Kołodziejski, Marcin Urynowicz oraz Szymon Kiebzak. Początek spotkania o godz. 18:00. Transmisja meczu na platformie Polsat Box Go.