• Firlej (45)
1-0

Znicz Pruszków: Misztal - Wichtowski, Bochenek, Pomorski, Tabara (75. Janko), Grudziński, Firlej, Machalski (69. Kaliniec), Baran, Owe (75. Grabowski), Hrnciar.

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Pavlas (85. Janiszewski) - Kościelniak, Urynowicz (60. Błąd), Gałecki (60. Jaroszek), Figiel, Sanocki (60. Woźniak) - Kozłowski (60. Kurbiel).

Ostatnie mecze wyjazdowe toczyły się po myśl GKS-u Katowice. Drużyna z Górnego Śląska przyjechała do Pruszkowa w roli faworyta, ale to oznaczało tylko i wyłącznie, że rywal będzie szczególnie wyczulony i przygotowany na wyzwanie. W składzie katowiczan doszło do kilku wymuszonych zmian. W pierwszej jedenastce ponownie zameldowali się Marcin Urynowicz i Krystian Sanocki, a zameldowali się także Danian Pavlas oraz Dominik Kościelniak. Pierwsza połowa stała pod znakiem walki w środku pola. GieKSa swoją najlepszą okazję miała po stałym fragmencie, gdy Rafał Figiel podawał do Filipa Kozłowskiego, który będąc w dogodnej sytuacji strzelił prosto w bramkarza.

Końcówka pierwszej części to znacznie częstsze ataki gospodarzy. Aktywność Znicza przekładała się na kolejne stałe fragmenty gry. GieKSa nie potrafiła oddalić rywala z własnej połowy i to niestety skończyło się bramką do szatni. Maciej Firlej znalazł się z piłką w polu karnym, zrobił sobie miejsce i uderzył w kierunku długiego słupka. Bartosz Mrozek wyciągnął się do strzału, ale nie był w stanie go zatrzymać i katowiczanie do szatni schodzili ze stratą jednego gola. Jednak po starcie drugiej połowy to miejscowi narzucili katowiczanom warunki gry i szukali podwyższenia swojego prowadzenia.

W 60. minucie trener Rafał Górak zdecydował się na cztery zmiany. Na boisku zameldowali się Adrian Błąd, Arkadiusz Woźniak, Bartosz Jaroszek i Piotr Kurbiel. GieKSa cały czas miała jednak problem ze stworzeniem jakiegokolwiek zagrożenia pod bramką Znicza. Od 70. minuty ataki GKS-u nabrały na sile. Rywal szczelnie bronił dostępu do pola karnego i skutecznie radził sobie z wszelkim zagrożeniem w polu karnym. W 82. minucie piłka spadła pod nogi Dominika Kościelniaka. Ten niestety źle przymierzył z powietrza. Chwilę później Kurbiel uderzał głową po wrzutce Błąda, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką. Wyniku już nie udało się zmienić.

• 90+4 min

To nie był nasz dzień. Koniec meczu.

• 90+3 min

Ogromne zamieszanie w polu karnym Znicza, ale nic z tego...

• 90+1 min

Figiel centymetry nad poprzeczką.

• 90 min

Stały fragment dla GKS-u po faulu na Jaroszku.

• 90 min

Doliczone 4 minuty.

• 90 min

Mrozek łapie strzał z 10 metrów.

• 88 min

Miształ łapie dośrodkowanie Błąda z rzutu rożnego.

• 87 min

Aj! Było blisko po wrzutce Wojciechowskiego... wywalczyliśmy rzut rożny.

• 86 min

Kurbiel głową po podaniu Błąda... piłka niestety przeleciała nad poprzeczką.

• 85 min

Janiszewski za Pavlasa.

• 82 min

Duże zamieszanie, Kościelniak z szansą na strzał, ale źle uderzył w piłkę.

• 82 min

Faul na Woźniaku, szansa na wrzutkę w pole karne Znicza.

• 80 min

Żółta kartka dla Kościelniaka.

• 80 min

Kontra Znicza, ale źle rozegrana na nasze szczęście. Jeszcze mamy szansę...

• 78 min

Dużo chaosu w grze GieKSy, szukamy czegokolwiek.

• 75 min

Dwie zmiany w Zniczu. Grabowski za Owe i Janko za Tabarę.

• 74 min

Strzał głową Kołodziejskiego, nie zaskoczył Misztala.

• 72 min

Kurbiel wywalczył rzut rożny.

• 71 min

Kołodziejski zgrywał po podaniu Błąda, rywal zdołał jednak oddalić zagrożenie.

• 69 min

Kaliniec za Machalskiego.

• 68 min

Żółta kartka dla Jaroszka.

• 68 min

GieKSa niemal całym zespołem na połowie Znicza.

• 66 min

Długie podanie Błąda do Woźniaka, niewiele zabrakło, by ten w polu karnym opanował piłkę i oddał dobry strzał.

• 64 min

Niebezpiecznie pod naszą bramką, z potężnego zamieszania urodziła się sytuacja bramkowa dla rywala.

Cztery zmiany w GKS-ie. Błąd za Urynowicza, Woźniak za Sanockiego, Jaroszek za Gałeckiego i Kurbiel za Kozłowskiego.

Żółta kartka dla Kołodziejskiego. Szansa dla Znicza na wrzutkę w pole karne.

GieKSa przed szesnastką, ale nie udało się wyprowadzić strzału.

Nieudane podanie Jędrycha do uciekającego po lewej stronie Pavlasa.

Wrzutka Kościelniaka, Misztal bez problemów łapie.

Firlej mocno sprzed pola karnego. Trafił prosto w Mrozka.

Żółta kartka dla Kozłowskiego.

Rywal w naszym polu karnym, podawał do kolegi na piąty metr, Wojciechowski oddala po zamieszaniu.

Rzut rożny dla Znicza, rywal po wrzutce podawał do kolegi, który był na spalonym.

Wracamy na drugą połowę i walczymy GieKSa!

Koniec pierwszej połowy.

Firlej strzela do szatni.

Główka Kozłowskiego, ale nie mogła zagrozić bramce rywala.

Żółta kartka dla Machalskiego.

Wrzutka, która mogła być centrostrzałem... piłka po poprzeczce naszej bramki przeleciała dalej.

Na moment oddalamy zagrożenie i próbujemy uspokoić sytuację.

Znicz przejął inicjatywę, kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

Uderzenie nad poprzeczką bramki GKS-u.

Kościelniak faulował przed polem karnym. Bardzo dogodna szansa dla Znicza z rzutu wolnego. 20 metrów do bramki Mrozka.

Znów świetnie Kołodziejski, kontra Znicza po naszej stracie, ale środkowy obrońca GKS-u blokuje rywala tuż przed oddaniem strzału.

Akcja Znicza, Kołodziejski przerywa po podaniu w pole karne.

Dwie wrzutki w nasze pole karne, ale w obu przypadkach bez zagrożenia bramce Mrozka.

Żółta kartka dla Bochenka za faul na Kościelniaku.

Sprytne rozegranie stałego fragmentu... Kozłowski w dogodnej sytuacji, ale trafił prosto w bramkarza.

Faul na Kozłowskim, 25 metrów do bramki gospodarzy.

Urynowicz faulował w walce o piłkę, zacznie bramkarz Znicza.

Rzut rożny dla GKS-u zaraz po rzucie wolnym, który jednak nie przyniósł zagrożenia.

Niepewna interwencja Misztala, Urynowicz oddał strzał, ale trafił w obrońcę.

Głęboka wrzutka ze stałego fragmentu Figla, ale Misztal łapie. Zaraz kontra Znicza i Wojciechowski skutecznie przerywa.

W odpowiedzi akcja GKS-u, Kościelniak wrzucał, jednak piłka nie dotarła do Kozłowskiego.

Rywal przyjął piłkę zagrywaną w pole karne, dobra reakcja Kołodziejskiego.

Piłka przeleciała przez pole karne i wypadła poza boisko.

Rzut rożny dla gospodarzy.

Żadna z drużyn nie potrafi stworzyć przewagi, dużo niedokładnej gry po obu stronach.

Owe szukał kolegów w polu karnym, ale piłka ostatecznie poza boiskiem i Mrozek zacznie z piątki.

Wrzutka Sanockiego, ale za głęboka, Misztal szukał podaniem napastnika, lecz piłka ląduje w rękach Mrozka.

Pozwoliliśmy Zniczowi rozgrywać i cierpliwie czekamy.

Dużo walki w środkowej strefie boiska.

Misztal piąstkuje wrzutkę Figla. Następnie dogranie Kościelniaka, ale znów przerywa defensor.

Dominik Kościelniak wywalczył rzut rożny.

Dwa podania w nasze pole karne, dwukrotnie oddalamy, ale gra toczy się na naszej połowie.

• Obie ekipy już na murawie, za chwilę zaczynamy.

• Przed nami spotkanie 26. kolejki. GKS Katowice na wyjeździe zmierzy się ze Zniczem Pruszków. Spotkanie rozpoczniemy o godz. 18:00, a transmisję NA ŻYWO przeprowadzi TVP Sport.