Precyzja kluczem do sukcesu

09.10.2017 15:24

Trójkolorowi skupiają się już tylko na najbliższym meczu ligowym, który rozegrają w sobotę z Podbeskidziem. Sztab szkoleniowy GKS-u Katowice czyni starania, aby jak najlepiej przygotować zespół do walki w Bielsku-Białej, o czym m.in. opowiedział drugi trener Bartłomiej Bobla.

Co postawiliście sobie za cel po ostatnim, ligowym zwycięstwie nad Bytovią?

Mieliśmy solidnie przepracowany mikrocykl, który zakończyliśmy grą kontrolną ze Śląskiem Wrocław. Jesteśmy po części z niej zadowoleni, ale nie uniknęliśmy paru błędów i na to też będziemy zwracać uwagę w tym tygodniu, bo wiemy, co nas czeka w najbliższym czasie.


Jakie elementy chcecie doszlifować, aby w udany sposób zaprezentować się w najbliższym spotkaniu z Podbeskidziem?

Dokładność w grze i precyzję w podaniach. Jeżeli poprawimy ten element i przede wszystkim skuteczność, to będziemy usatysfakcjonowani. Nie ukrywam, że we Wrocławiu mieliśmy parę sytuacji, których nie zakończyliśmy golem. To będzie na pewno klucz w najbliższych spotkaniach, żeby skasować jak największą ilość punktów.


Pan jako rodowity Ślązak z pewnością już podwójnie mobilizuje się przed zbliżającymi się derbami z Podbeskidziem, Ruchem i GKS-em Tychy.

Zdecydowanie tak i nasi piłkarze też będą tak o tym myśleć. Oprócz ważnego mecz u siebie ze Stomilem, do rozegrania czekają nas trzy takie derbowe potyczki i nie wyobrażam sobie, żebyśmy nie oddali pełni zdrowia na boisku.


Jak zagrać w sobotę z niewygodnym, nastawionym na kontry Podbeskidziem, żeby przywieźć z Bielska zdobycz punktową?

Musimy przede wszystkim zagrać tak, jak my chcemy. Mamy swój plan i zarys koncepcji na to spotkanie. Pozostaje kwestia doboru piłkarzy. Nad tym będziemy skupiać się w tym tygodniu i myślę, że będzie ok. 

Oficjalny partner klubu
Główny sponsor klubu
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy