• Szymczak (30)
  • Piotr Żemło (169)

Odra Opole: Kuchta - Żemło, Niziołek (70. Pawlik), Janus (88. Spychała), Mikinić, Marzec (80. Żak), Tkocz, Maćkowiak, Piech (70. Czapliński), Trojak, Nowak (70. Sauczek).

GKS Katowice: Królczyk - Wojciechowski (46. Sanocki), Jędrych (46. Janiszewski), Kołodziejski, Pavlas - Woźniak, Błąd, Jaroszek, Figiel (62. Urynowicz), Kiebzak (62. Szwedzik) - Szymczak (62. Kozłowski).

W sobotę 25 września przyszło nam się zmierzyć z Odrą Opole na stadionie przy ul. Oleskiej. Gospodarze przystępowali do meczu po pucharowej porażce z Miedzią Legnica, z kolei GieKSa po remisie w Polkowicach chciała przede wszystkim zagrać skuteczniej. W składzie katowiczan nastąpiła jedna zmiana względem poprzedniego meczu, w ataku Patryka Szwedzika zastąpił Filip Szymczak. Katowiczanie mieli problem z przebiciem się przez defensywę gospodarzy. Za to Odra wyprowadzała bardzo groźne ataki lewą stroną boiska. W 21. minucie dośrodkowanie z tej strefy na bramkę zamienił Krzysztof Janus otwierając wynik spotkania. Szansą dla GKS-u był stały fragment gry w 30. minucie. Adrian Błąd dograł na głowę Filipa Szymczaka i ten doprowadził do remisu.

Niestety ostatni fragment pierwszej części należał wyłącznie do gospodarzy. Odra znacznie łatwiej kreowała swoje sytuacje i po raz kolejny zaatakowała lewą stroną. Tym razem precyzyjna wrzutka na głowę Arkadiusza Piecha zakończyła się równie precyzyjnym strzałem napastnika gospodarzy i Odra ponownie objęła prowadzenie. Podwyższyła je cztery minuty później, gdy Piech dobił piłkę do pustej bramki po interwencji Patryka Królczyka. Sytuacja zrobiła się dla GieKSy bardzo trudna. Na drugą część spotkania wracaliśmy z dwoma bramkami do odrobienia. W składzie gości nastąpiły dwie zmiany - Grzegorz Janiszewski zastąpił Arkadiusza Jędrycha, natomiast Krystian Sanocki Zbigniewa Wojciechowskiego.

W 52. minucie Odra rozegrała dobrą akcję środkową strefą boiska i wynik pięknym strzałem z 16 metrów podwyższył Konrad Nowak. Chwilę później piłka znalazła się w bramce Kuchty po strzale Krystiana Sanockiego, lecz sędzia dopatrzył się spalonego. Po strzeleniu czwartego gola, miejscowi wyraźnie skupili się na obronie, oddając GieKSie więcej miejsca. Wykorzystaliśmy to w 69. minucie, gdy po strzale Krystiana Sanockiego piłkę niefortunnie do własnej bramki skierował Piotr Żemło. Mieliśmy jeszcze 20 minut, by odmienić losy tego spotkania. Ta sztuka się niestety nie udała i w Opolu lepsi byli gospodarze.

Walczył Szwedzik po dograniu w pole karne, niewiele zabrakło.

Doliczone 3 minuty.

Dośrodkowanie Błąda, lecz nikt nie przeciął lotu piłki i ta ląduje w rękach Kuchty.

Spychała zmieni Janusa.

Głową próbował Szwedzik, ale przegrał walkę z rywalem.

Błąd zagrywał przed bramkę, zabrakło, by ktoś dołożył nogę.

Strzał Mikinica zatrzymał się na nodze Kołodziejskiego.

Staramy się walczyć na połowie Odry, lecz gospodarze dobrze ustawieni w defensywie.

Królczyk łapie piłkę po zgraniu głową.

Faul Jaroszka, szansa na wrzutkę dla gospodarzy.

Żak zmienia Marca.

Uderzenie głową Janiszewskiego nad poprzeczką.

Kolejna szansa, tym razem z drugiej strony boiska.

Rzut rożny dla GieKSy.

Dobry powrót Szwedzika, który zatrzymuje groźną kontrę opolan.

Rzut rożny po próbie strzału Szwedzika.

Czapliński za Piecha, Pawlik za Niziołka i Sauczek za Nowaka.

Bramka samobójcza Żemły.

Szwedzik próbował sam, ale zatrzymał się na ostatnim obrońcy.

Kuchta łapie dośrodkowanie Błąda.

Sanocki czekał na wbiegającego Urynowicza, ale uprzedził go obrońca. Rzut rożny dla GieKSy.

Szwedzik za Kiebzaka, Urynowicz za Figla i Kozłowski za Szymczaka.

Kołodziejski blokuje strzał Niziołka, rzut rożny dla Odry.

Piłka znów w polu karnym Odry. Figiel szukał odegrania, ale nie znalazł żadnego kolegi.

Figiel wrzucał na głową Sanockiego, ale ten faulował w walce o górną piłkę.

Niedokładna wrzutka Pavlasa.

Piłka w bramce po strzale Sanockiego, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

Dośrodkowanie Błąda, łapie Kuchta.

Fantastyczne uderzenie Nowaka i kolejna bramka dla Odry.

Indywidualna akcja Sanockiego, nie wiedział do końca komu podać, odegranie do Jaroszka zakończyło się nieprecyzyjną próbą strzału.

Wrzutka w nasze pole karne ze stałego fragmentu. Rywal oddał strzał, ale ten zatrzymał się na nogach naszych defensorów.

Kiebzak wpadł w pole karne, podawał na 11 metr, ale Sanockiego ubiegł defensor, dobra dynamiczna akcja GKS-u.

Janiszewski za Jędrycha i Sanocki za Wojciechowskiego.

Wracamy na drugą część, walczymy do końca GKS!

Długa akcja Odry przed naszym polem karnym.

Szymczak faulował w walce o piłkę przed polem karnym Odry.

Niestety trzecia bramka dla opolan. Bramka Piecha.

Szymczak próbował z dystansu, lecz Kuchta zatrzymuje strzał.

Precyzyjne uderzenie głową Piecha i drugi gol dla gospodarzy.

Pavlas szukał mocnym podaniem Kiebzaka w polu karnym, odrobinę za mocne dogranie.

Kontra GKS-u wyprowadzona przez Szymczaka, ale obrona Odry zablokowała wszystkie korytarze i musieliśmy wycofać.

Groźna wrzutka w nasze pole karne. Rywal próbował odgrywać do kolegów i na nasze szczęście się pomylił.

Napastnik GKS-u znalazł drogę do bramki po uderzeniu głową.

GOL! Filip Szymczak!

Szansa dla GieKSy z rzutu rożnego.

Wrzutka Błąda na głowę Wojciechowskiego, ale piłka odrobinę za wysoko i ostatecznie łapie Kuchta.

Kiebzak przegrał pojedynek indywidualny z Mikiniciem.

Rzut rożny dla Odry.

Jędrych wybija podanie w nasze pole karne.

Głębokie dośrodkowanie ze stałego fragmentu. Piłka przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Królczyka.

Odra konstruuje akcje na naszej połowie. Nie możemy pozwolić rywalowi rozwinąć skrzydeł.

Janus daje Odrze prowadzenie po dośrodkowaniu z lewej strony.

Szymczak próbował uderzać, ale skutecznie przeszkadzał mu rywal. Potem nieudana poprawka przy wrzutce Wojciechowskiego.

Rzut rożny dla GKS-u po podaniu na 11 metr Pavlasa.

Dużo niedokładności w środkowej strefie, Odra napędza grę głównie lewą stroną.

Akcja lewą stroną Odry, mamy szczęście, że rywal dopadł do piłki, gdy ta już opuściła boisko.

Piłka w rękach Królczyka.

Faulujemy Marca przed polem karnym, szansa dla Odry.

Kiebzak przerywa akcję Janusa przed naszym polem karnym.

Dobra interwencja Jędrycha, który przerywa podanie w pole karne.

Pavlas na spalonym po podaniu kolegi ze środka pola.

Za mocne dośrodkowanie Figla.

Próba dośrodkowania Woźniaka, lecz piłka wypada poza boisko i zacznie Kuchta.

• Obie ekipy już na boisku, za moment rozpoczynamy mecz.

• Przed nami spotkanie 10. kolejki Fortuna 1 Ligi. W Opolu zmierzymy się z miejscową Odrą. W składzie jedna zmiana względem poprzedniego spotkania. Patryka Szwedzika w wyjściowej jedenastce zastąpił Filip Szymczak. Zaczynamy o godz. 12:40, transmisja w Polsacie Sport.