• Jedlińska (75)
  • Filipczak (88)

GKS Katowice: Ludwiczak - Konkol, Hajduk, Buszewska - Łąckiewicz-Oślizło, Koch (33. Węcławek), Wróblewska, Parczewska, Stanović - Kozak, Sobkowicz.

TME SMS Łódź: Sowalska - Dragunowicz, Konat, Jedlińska, Grzybowska, Filipczak, Achcińska, Kurzawa, Gąsieniec, Jarvie, Zubczyk.

Piłkarki GKS-u Katowice przystąpiły do walki o kolejny awans w rozgrywkach Pucharu Polski. Na 1/4 finału zaplanowano mecz i rewanż, dlatego GieKSa w pierwszym starciu przeciwko UKS-owi SMS Łódź zagrała na “Kolejarzu”. Wynik w 34. minucie otworzyły łodzianki po trafieniu Gabrieli Grzybowskiej. W międzyczasie przez uraz boisko musiała opuścić Karolina Koch, za którą zameldowała się Joanna Węcławek. Przed zakończeniem pierwszej części podopiecznym trenera Witolda Zająca nie udało się zmienić wyniku spotkania.

Zespoły wymieniały się ciosami, momentami gra była bardzo niedokładna i wkradał się chaos. Kluczem dla katowiczanek było znalezienie sposobu na skonstruowanie składnej akcji, która otworzy szansę na wyrównanie. Niestety w 79. minucie SMS podwyższył na 2:0 po trafieniu Klaudii Jedlińskiej. GieKSa podejmowała nieśmiałe próby nawiązania kontaktu, lecz nic nie przynosiło rezultatu. Wynik w samej końcówce meczu ustaliła Paulina Filipczak.

Porażka 0:3 będzie niezwykle trudna do odrobienia 20 lutego, gdy drużyny zmierzą się na wyjeździe w Łodzi. Mimo wszystko wierzymy, że nasze piłkarki w tej rywalizacji nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa.