Piłkarki GKS-u w kadrze Polski

09.10.2019 10:02

Ostatnie dni przyniosły udane występy piłkarek GieKSy w reprezentacji Polski.

8 października w Kielcach odbył się towarzyski mecz pomiędzy reprezentacją Polski i reprezentacją Brazylii. W pierwszym składzie biało-czerwonych wybiegła obrończyni GieKSy - Joanna Olszewska i zagrała pełne 90 minut. Polki ostatecznie musiały uznać wyższość Brazylijek (1:3), choć za swoją postawę podopieczne Miłosza Stepińskiego zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Tymczasem reprezentacja Polski do lat 19 ma za sobą trzy mecze turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy. W kadrze aż cztery piłkarki GKS-u - Kinga Kozak, Anna Konkol, Zofia Buszewska oraz Nicola Brzęczek. W pierwszym starciu turnieju nasz zespół pokonał 2:0 kadrę Chorwacji. Konkol, Kozak i Buszewska znalazły się pierwszej jedenastce. W 46. minucie na boisku zameldowała się Brzęczek i to ona była faulowana w polu karnym przed drugim golem. Jeszcze lepiej ułożył się mecz numer dwa. Wszystkie nasze piłkarki wybiegły od pierwszej minuty i przyczyniły się do wysokiego zwycięstwa z Bułgarią (5:0). Kinga Kozak strzeliła gola oraz asystowała przy bramce swojej klubowej koleżanki - Nicoli Brzęczek. W trzecim spotkaniu turnieju reprezentacja Polski przegrała ze Szkocją 0:1. Jedyną bramkę spotkania zdobyła Jennifer Smith. Polki z dorobkiem sześciu punktów zajęły drugie miejsce w grupie 4, za plecami Szkocji, a przed Chorwacją i Bułgarią. To oznacza, że drużyna Niny Patalon zagra w fazie Elite Round kwalifikacji mistrzostw Europy.

Niestety w meczu ze Szkocją kontuzji kolana doznała Nicola Brzęczek. Naszą piłkarkę czekają szczegółowe badania, których wyniki pozwolą na postawienie szczegółowej diagnozy.

Jeszcze jedna dobra informacja. 15-letnia bramkarka GKS-u Kinga Seweryn otrzymała kolejne powołanie na konsultację szkoleniową Goalkeeper PRO, która odbędzie się w dniach 20-22 października br. w Grodzisku Wielkopolskim. Wielkie brawa! Warto wspomnieć, że Kinga ma za sobą zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 15, w trakcie którego nasz zespół zagrał towarzyski dwumecz z kadrą Czech. Pierwsze starcie skończyło się wynikiem 2:2, a Seweryn broniła przez 90 minut. W drugim spotkaniu Polki wygrały 3:1, a w bramce stanęła zmienniczka.