Młody bramkarz potrzebuje pomocy

12.03.2018 12:30

Filip Abramik ma 7 lat i mieszka w Katowicach. To pogodny chłopak, którego pasją jest piłka nożna. Niestety jakiś czas temu u Filipa zdiagnozowano guza mózgu.

Filip jest bramkarzem w UKS Bonito, klubie współpracującym z Akademią Piłkarską “Młoda GieKSa”. Niestety z uwagi na operację usunięcia guza oraz oraz dalsze leczenie, 7-latek nadal jest mocno ograniczony ruchowo. Przed nim jeszcze długa droga, ale Filip wykazuje się dużą odwagą i cierpliwością. 

W niedzielę 11 marca Filip obchodził urodziny. Z tej okazji przeprowadzona została akcja "Mały gest, wielki cel", dzięki której solenizant otrzymał ponad 300 kartek i listów z życzeniami. Dodatkową niespodzianką były również odwiedziny Macieja Wierzbickiego, który w imieniu GKS-u Katowice przekazał Filipowi klubowe gadżety i spędził z nim niedzielne popołudnie. 

Poza boiskiem Filip świetnie odnajduje się we wszelkich zajęciach artystycznych. Ma mnóstwo cierpliwości i każdą pracę starannie dopieszcza. Uwielbia kreować magiczny świat klocków Lego, a także godzinami układać kolorowe koraliki Pyssla tworząc nowe dzieła.

Filip trafił na oddział z powodu nasilających się wymiotów. Po zrobieniu tomografii komputerowej głowy okazało się, że chłopiec ma guza komory IV. Jest już po operacji usunięcia guza, a tym samym rozpoczął terapię leczenia chemią  na oddziale onkologicznym  w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Filip jest po 4 cyklach chemioterapii i jest poddawany radioterapii. Chłopca czeka jeszcze 8 cykli chemii podtrzymującej i cały proces rehabilitacji i rekonwalescencji aby w pełni powrócić do zdrowia.

Sytuacja, w której znalazł się Filip jest bardzo trudna a koszty towarzyszące procesowi leczenia są wysokie, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie dla rodziny. Zachęcamy do wpłacania darowizn na indywidualny numer subkonta Filipa oraz do podzielenia się 1% podatku na rzecz chłopca. 26 maja w parku Murckowskim odbędzie się festyn sportowy, na którym zbierane będą pieniądze przeznaczone na leczenie chłopca. Niewiele trzeba aby okazać serce i razem z Filipem zagrać w jednej drużynie, w tej grze o zdrowie. 

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
10 1050 0099 6781 1000 1000 0699
1%  KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Filip ABRAMIK”

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy