• Woźniak (50)
  • Rogalski (88)

Lech II Poznań: Radliński - Tupaj, Wojtkowiak, Dejewski, Niewiadomski - Marciniak, Białczyk, Szymczak - Yatsenko (76. Yatsenko), Tomczyk (69. Sobol), Kaczmarek (90. Szramowski)

GKS Katowice: Mrozek - Michalski (77. Pavlas), Jędrych, Janiszewski, Rogala - Kiebzak (60. Wroński), Błąd (75. Urynowicz), Habusta, Stefanowicz, Woźniak - Kurbiel (69. Rogalski)

Dla podopiecznych trenera Rafała Góraka była to szansa na przełamanie, bowiem na wyjeździe w rundzie wiosennej sezonu 2019/2020 katowiczanie jeszcze nie wygrali. W ramach 28. kolejki 2 ligi we Wronkach mierzyliśmy się z rezerwami Lecha Poznań, które walczą o pozostanie na szczeblu centralnym. Do składu GieKSy po krótkiej absencji spowodowanej urazem wrócił Grzegorz Rogala, były zawodnik Lecha. Poza bocznym obrońcą, z zespołem z Poznania związani także Bartosz Mrozek i Piotr Kurbiel. I po raz kolejny to katowiczanie prowadzili grę, szukając kolejnych sytuacji. Aktywny był zwłaszcza Szymon Kiebzak, który podaniami penetrującymi szukał pod bramką Kurbiela.

Niestety w 36. minucie sędzia podjął kontrowersyjną decyzję dyktując rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę na gola zamienił Filip Szymczak. GieKSa w ostatnich minutach pierwszej połowy starała się kontrolować grę, ale zabrakło klarownych sytuacji na doprowadzenie do remisu. To oznaczało, że na drugą część piłkarze trenera Rafała Góraka wyszli z bardzo trudnym zadaniem do wykonania. Jednak bramka strzelona w 49. minucie przez Arkadiusza Woźniaka znacznie je ułatwiła. Nasz pomocnik doskonale przymierzył z woleja po odegraniu głową Arkadiusza Jędrycha i doprowadził do remisu.

Chwilę później Woźniak mógł dołożyć gola numer dwa, gdy strzelał po podaniu od Rogali. Tym razem jednak piłka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki Lecha. W 60. minucie nastąpiła pierwsza zmiana w naszym zespole. Szymona Kiebzaka zastąpił dobrze ostatnio dysponowany Łukasz Wroński. Niestety to Lech wykonał zabójczą zmianę jako pierwszy, gdy Hubert Sobol zameldował się na boisku w 69. minucie i niemal natychmiast ponownie dał swojej drużynie prowadzenie. W 86. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Dawid Rogalski, piłka spadła mu na nogę tuż przed bramkarzem. Zanim jednak oddał strzał, zdołał zareagować defensor. Poprawił się chwilę później dobijając piłkę po niepewnej interwencji bramkarza, GKS po raz drugi w tym meczu doprowadził do wyrównania.

Gdy wydawało się, że to bliżej trzeciego gola są katowiczanie, Filip Szymczak w kontrze przymierzył z dystansu i dał Lechowi zwycięstwo w ostatniej akcji meczu.

Tracimy bramkę w ostatniej akcji.

Jeszcze jedna szansa z rożnego dla gości.

Żółta kartka dla Pavlasa za przerwanie kontry.

Rożny dla GKS-u.

Zmiana w Lechu. Za Kaczmarka wejdzie Szramowski.

Mocna wrzutka Woźniaka, niestety Radliński łapie.

Znów byliśmy pod polem karnym, zostawiamy już ostatnie siły.

Jeszcze walczymy!

ROGALSKI! Remis!

Rogalski z piłką pod bramką, niestety po przyjęciu nie zdążył oddać strzału.

Jędrych przerywa groźną kontrę.

Dogrywamy co chwilę w pole karne Lecha, jednak nikt nie potrafi zamknąć akcji.

Ostatnie momenty tego meczu, jesteśmy na połowie gospodarzy.

Byliśmy tuż pod bramką Radlińskiego, ten zdołał wybronić w trudnej sytuacji.

Natomiast w GKS-ie Pavlas wszedł za Michalskiego.

Smajdor zastąpił Yatsenkę.

Urynowicz zastąpi Błąda.

Podanie na głowę Woźniaka od Błąda, ten pierwszy faulował walcząc o piłkę.

Doganie w pole karne na głowę Rogali, piłkę próbował przeciąć Wroński, niestety przeszkodził swojemu koledze.

Mamy niecałe 20 minut, by zmienić losy tego meczu.

Niestety tracimy bramkę, strzelcem Sobol.

Za Tomczyka wszedł Sobol.

Rogalski zastąpi Kurbiela.

Próba z 20 metrów Stefanowicza, jednak bardzo niecelna.

Żółta kartka dla Dawida Szwargi za dyskusję z sędziami.

Tomczyk w naszym polu karnym, ale odpowiednia reakcja Mrozka.

Ewidentnie faulowany Rogala, z jakiegoś powodu sędzia nie zagwizdał.

Wroński zastąpił Kiebzaka.

Rogala podawał do Błąda po wjeździe, nasz kapitan w ostatnim momencie zablokowany.

Lech wymienia podania w obronie, rywal stara się złapać oddech.

Dużo gry w środku pola, cały czas staramy się kontrolować wydarzenia na boisku.

W odpowiedzi Lech na naszej połowie.

Rogala podawał w pole karne do Woźniaka, ten strzelał z pierwszej, niewiele zabrakło!

Wrzutka w nasze pole karne, ale Jędrych pewnie interweniuje oddając piłkę Mrozkowi.

Zmusiliśmy Lecha do błędu, Woźniak podawał długą piłkę do Kurbiela, ale Radliński łapie.

Straty odrobione, przed nami kolejne zadanie.

GOOOOOL! Fantastyczne uderzenie Woźniaka.

Kiebzak przed polem karnym, szukał ścinającego Rogali, w ostatnim momencie przerwał obrońca.

Tomczyk wjechał w pole karne. Strzelał z ostrego kąta, dobrze interweniuje Mrozek.

Przed nami drugie 45 minut. Do boju GKS!

Sędzia kończy pierwszą część meczu.

Stefanowicz w pole karne gospodarzy, ale Radliński łapie piłkę.

Sędzia doliczył tylko minutę.

Lech w naszym polu karnym, po zamieszaniu Janiszewski w ostatnim momencie blokuje strzał.

Michalski zatrzymuje groźne podanie w naszą szesnastkę.

Woźniak znalazł piłkę sytuacyjną na 16 metrze, nie zdołał jednak dobrze przymierzyć.

Teraz GKS domagał się karnego za faul na Stefanowiczu, gwizdek sędziego milczy.

Lechici po objęciu prowadzenia starają się szanować piłkę. Niewykluczone, że GieKSa będzie musiała zaryzykować.

Walczymy dalej, musimy odwrócić ten rezultat.

Gol dla Lecha. Strzelcem Szymczak.

Niestety rzut karny dla gospodarzy.

Kiebzak znów szukał w polu karnym Kurbiela. Temu przeszkadzał obrońca.

Przerwa na wodę. Za nami pół godziny gry.

Kiebzak znalazł się z piłką na szesnastym metrze, uderzał, ale nie był w stanie zaskoczyć Radlińskiego.

Kiebzak na spalonym po akcji prawą stroną.

Penetrujące podanie Kiebzaka, Kurbiel nie zdążył zamknąć akcji.

Drobne problemy z dokładnością GKS-u przy wyprowadzaniu akcji.

Kurbiel głową po dograniu Woźniaka, ale nasz napastnik nie przymierzył dobrze.

Woźniak na głowę Michalskiego, ten próbował dogrywać do kolegi na piątym metrze, ale obrońca przerwał sytuację.

Rogala z lewej strony, niestety tym razem złe podanie naszego obrońcy. Wyszła kontra poznaniaków, ale zakończona strzałem obok bramki Mrozka.

Odpowiedź Lecha. Tomczyk przewracany w polu karnym, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

Woźniak dostał piłkę w polu karnym. Obrócił się i oddał strzał, ale zablokowany przez defensora.

Rogala świetnie wymanewrował rywala na lewej stronie. Podawał na strzał, ale próba Stefanowicza nieudana.

Pierwszy strzał na naszą bramkę, ale próba zza szesnastki bardzo niecelna.

Przenosimy się na połowę Lecha i próbujemy konstruować w ataku pozycyjnym.

Kiebzak po ziemi w pole karne, przerywa obrońca.

Michalski próbował wyprowadzić kontrę, ale przeliczył się przy dryblingu i faulował.

Niedokładna wrzutka Adriana Błąda, wcześniej znakomite długie podanie Habusty do Rogali.

Błąd szukał Janiszewskiego z rzutu wolnego, piłka posłana minimalnie nad jego głową.

Żółta kartka dla Marciniaka za faul na Kurbielu.

Kolejna akcja Kurbiela, próbował dogrywać, ale piłka odbiła się od obrońcy i wpadła w ręce bramkarza.

Woźniak głową, ale nad poprzeczką bramki Radlińskiego.

Kurbiel w polu karnym, wywalczył rzut rożny.

• Obie drużyny już na boisku, za moment zaczynamy mecz.

• Do składu GieKSy wrócił boczny obrońca Grzegorz Rogala. Zawodnik pauzował w ostatnim spotkaniu z powodu urazu.

• Przed GKS-em Katowice mecz 28. kolejki 2 ligi. Na wyjeździe zmierzymy się z rezerwami Lecha Poznań, w składzie których wielu młodych utalentowanych piłkarzy, którzy mają już za sobą debiut na poziomie Ekstraklasy. Katowiczanom od powrotu do gry nie udało się wygrać na wyjeździe, więc stoimy przed szansą na przełamanie.