2-0

ŁKS Łódź

GKS Katowice: Kudła - Woźniak, Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Błąd (74, Karbownik), Repka (79. Stromecki), Figiel (79. Urynowicz), Szwedzik (83. Pavlas) - Roginić (83. Kozłowski).

ŁKS Łódź: Arndt - Klimczak, Monsalve, Dąbrowski (74. Lorenc), Dankowski (65. Wszołek), Moreno, Radaszkiewicz (74. Kowalczyk), Ibe-Torti (65. Janczukowicz), Trąbka (83. Nowacki), Pirulo, Tosik.

Na zakończenie sezonu 2021/22 Fortuna 1 Ligi, GKS Katowice podejmował na własnym stadionie ŁKS Łódź, który nadal miał szansę na awans do strefy barażowej w razie wygranej i korzystnych wyników rywali. W składzie GieKSy doszło do jednej zmiany względem poprzedniego meczu. Z powodu nadmiaru żółtych kartek pauzował Filip Szymczak, co oznaczało, że w pierwszej jedenastce zastąpił go Marko Roginić. W pierwszych fragmentach meczu znacznie więcej działo się pod bramką GKS-u. Szczególnie aktywny był Kelechukwu Ibe-Torti, który po lewej stronie szukał luki w defensywie GieKSy. Nasi obrońcy dobrze jednak reagowali i unikali poważnego zagrożenia.

Z kolei od 30. minuty meczu wzmogły się starania GieKSy, która raz po raz atakowała defensywę ŁKS-u z obu skrzydeł. W trakcie ostatnich piętnastu minut katowiczanie mieli wyraźną przewagę. W 43. minucie potwierdził ją Rafał Figiel. Piłka zagrywana w pole karne ŁKS-u została odbita i spadła przed szesnastkę prosto na nogę Figla. Ten uderzył bez zastanowienia i zdobył pięknego gola otwierającego wynik meczu. Na przerwę schodziliśmy z prowadzeniem, które bardzo szybko udało się podwyższyć. W pierwszej akcji drugiej połowy Adrian Błąd uderzał z pola karnego i piłka odbiła się jeszcze od obrońcy całkowicie myląc Dawida Arndta, który nie zdążył jej wybić, gdy pomału zmierzała do bramki.

Dwubramkowe prowadzenie pozwoliło GieKSie na większy komfort, ale katowiczanie nie chcieli się cofać do obrony. W 57. minucie Arkadiusz Jędrych w dobrej sytuacji uderzył w boczną siatkę. To nadal podopieczni trenera Góraka mieli w tym meczu przewagę. W 72. minucie gospodarzom przydarzył się jeden z nielicznych błędów. Bartosz Jaroszek stracił piłkę przy rozegraniu i sam na sam z Dawidem Kudłą wyszedł Piotr Janczukowicz. Nasz bramkarz wyczuł intencję strzelającego i uratował skórę obrońcy GieKSy. Żadna z drużyn nie miała więcej okazji na zmianę wyniku. GieKSa zakończyła sezon trzema zwycięstwami z rzędu.

Koniec meczu. GieKSa kończy sezon trzema zwycięstwami z rzędu.

Nieudane uderzenie głową rywala.

Rzut rożny dla ŁKS-u.

Doliczone 3 minuty.

Woźniak szukał Kozłowskiego, ale ten przegrał wyścig po piłkę.

Faulowany na środku pola Urynowicz.

Kozłowski za Roginicia i Pavlas za Szwedzika.

Nowacki zmienił Trąbkę.

Piłka spadła pod nogę Monsalve. Źle uderzył.

Urynowicz za Figla i Stromecki za Repkę.

GieKSa przy piłce, szukamy możliwości przejścia do ofensywy.

Zmiana także w GKS-ie. Karbownik w miejsce Błąda.

Lorenc zmienił Dąbrowskiego a Kowalczyk Radaszkiewicza.

Błąd Jaroszka przy rozegraniu. Janczukowicz sam na sam z Kudłą. Bramkarz GKS-u ratuje naszemu obrońcy skórę łapiąc strzał.

Tym razem żółta kartka dla Repki.

Przerwa na wodę, jeden z piłkarzy ŁKS-u leży na murawie po starciu z Repką.

Oddalamy zagrożenie po wrzutce z prawego skrzydła.

Błąd przy wyrzucie z autu. Jeden z rywali próbował przelobować Kudłę, ale piłka ostatecznie nie leciała w światło bramki.

Kontra Błąd - Roginić. Ten drugi chciał odegrać, ale jako pierwszy do piłki dopadł obrońca.

Wszołek za Dankowskiego i Janczukowicz za Ibe-Tortiego.

Pirulo przewracał się w polu karnym po kontakcie z Repką. Nie ma mowy o rzucie karnym.

Żółta kartka dla Figla za przerwanie kontry.

Błąd z ostrego kąta prosto na bramkę Arndta, ale ten odbija uderzenie.

Klimczak wybija na rzut rożny w wyścigu ze Szwedzikiem.

Jędrych w boczną siatkę, było bardzo blisko!

Aj blisko! Roginić prawie dosięgnął piłki po podaniu Błąda. Rzut rożny dla GieKSy.

Bardzo nieudane uderzenie Michała Trąbki.

Żółta kartka dla sfrustrowanego Pirulo.

GOL! Adrian Błąd strzelał i po rykoszecie piłka wpada do siatki ŁKS-u.

Wracamy do gry, do boju GKS!

Kończymy pierwszą połowę.

Spadająca piłka przed pole karne. Figiel długo się nie zastanawiał i fantastycznie uderzył z pierwszej piłki.

GOOOOOL! RAFAŁ FIGIEL. PIĘKNE UDERZENIE!

Piłka spadała na nogi Roginicia, uprzedził go obrońca i GieKSa ma szansę z rzutu rożnego.

Wrzutka Błąda z lewej strony, niestety nad głowami wszystkich. Z piątki zacznie bramkarz gości.

Dobra akcja dwójkowa Rogali z Błądem, ten pierwszy podał po ziemi w pole karne, ale ŁKS wybił na aut.

Dwie próby dogrania, ale żadna nie przyniosła uderzenia na bramkę Arndta.

Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla GKS-u.

Woźniak sprytnie w pole karne do Szwedzika, ale ten źle przyjął piłkę.

Żółta kartka dla Kelechukwu Ibe-Tortiego za faul na Arkadiuszu Woźniaku.

Ostatnie minuty to ataki GKS-u na połowie łodzian.

Dobra akcja GKS-u. Woźniak szukał w polu karnym Roginicia, ale dośrodkowanie nad głową Chorwata.

Dośrodkowanie na głowę Radaszkiewicza, ale dobrze przeszkadzał mu jeden z naszych środkowych defensorów.

Dobra akcja ŁKS-u. Strzał Pirulo sprzed szesnastki, ale na tyle skutecznie przeszkadzali mu nasi obrońcy, że uderzenie przeszło nad poprzeczką.

Dobra okazja gości, strzał nad spojeniem bramki GKS-u.

Rogala faulował Moreno, ŁKS z szansą na dośrodkowanie w pole karne.

A teraz nieudane dośrodkowanie Rogali po dobrym rozegraniu Figla.

Figiel szukał Woźniaka na skrzydle. Odrobinę za mocne podanie.

Ibe-Torti sprzed szesnastki, Kudła ze spokojem odprowadził piłkę wzrokiem.

Jeszcze jedna okazja ze stałego fragmentu po wybiciu Jędrycha.

Aktywny Ibe-Torti w polu karnym, zabieramy mu piłkę spod nóg. Potem akcja prawą stroną i Kołodziejski wybija na rzut rożny.

Strata Szwedzika w środku pola, ale potem nieudane podanie ŁKS-u do uciekającego napastnika.

Jaroszek ratuje nas przed stratą gola blokując uderzenie Ibe-Tortiego.

Bez zagrożenia, ale sprawdza się to, o czym mówiliśmy przed meczem - ŁKS naciska i chce jak najszybciej otworzyć wynik spotkania.

Dobrze Roginić odgrywał głową w pole karne do wbiegającego Szwedzika. Szybciej jednak zareagował Arndt.

Groźnie w naszym polu karnym. Zablokowany strał Ibe-Tortiego, a potem poprawka nad poprzeczką bramki Kudły.

Szwedzik dogrywał w pole karne do Repki, ten przegrał wyścig z obrońcą.

Na razie dużo niedokładności po obu stronach.

Faulowany Ibe-Torti, szansa dla ŁKS-u na dośrodkowanie w pole karne.

Kontratak ŁKS-u, ale zakończony złym podaniem i z piątki zacznie Kudła.

• Obie ekipy już na murawie. Za moment rozpoczynamy mecz 34. kolejki Fortuna 1 Ligi.

• W składzie GieKSy doszło do jednej zmiany względem poprzedniego meczu. Z powodu nadmiaru żółtych kartek pauzuje Filip Szymczak, co oznacza, że w pierwszej jedenastce zastąpi go Marko Roginić. Początek meczu o godz. 12:40!