Jeden procent dla „Młodej GieKSy”!

18.08.2016 09:40

Autor: ksb

Fundacja „Sportowe Katowice” prowadząca Akademię Piłkarską „Młoda GieKSa” otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego!

To wielkie wyróżnienie dla fundacji, która zajmuje się szkoleniem młodych piłkarzy i piłkarek. - Podstawowy warunek otrzymania statusu Organizacji Pożytku Publicznego to prowadzenie przynajmniej dwuletniej działalności na rzecz lokalnej społeczności. Fundacja „Sportowe Katowice” koncentruje się na Akademii Piłkarskiej „Młoda GieKSa”, ale organizujemy także „Piłkarski Cross przy Bukowej”, razem z GKS-em Katowice prowadzimy akcje edukacyjne w szkołach i przedszkolach, jesteśmy także partnerem akcji „Zagraj na Bukowej” – przypomina Tomasz Rogalski, wiceprezes fundacji.

Uzyskanie statusu OPP to jednak nie tylko wyróżnienie wizerunkowe, które uwiarygadnia działalność fundacji. – Jako Organizacja Pożytku Publicznego będziemy mogli zbierać 1 procent podatku dochodowego. Zachęcam kibiców, by w trakcie przyszłorocznego okresu rozliczeniowego wsparli w ten sposób fundację. Przykłady innych Organizacji Pożytku Publicznego dowodzą, że wsparcie z 1 procenta podatku może stanowić istotny zastrzyk finansowy i pozwolić na rozszerzenie działalności. Fundację już teraz można wspierać za pomocą darowizn, które zarówno firmy jak i osoby fizyczne, mogą następnie odpisać od podatku – dodaje Rogalski.

Fundacja „Sportowe Katowice” rozpoczęła działalność w styczniu 2014 r. Prowadzona przez nią Akademia Piłkarska „Młoda GieKSa” szkoli ponad 400 dzieci i wystawia drużyny w 17 różnych klasach rozgrywkowych. Specjalną uwagę przykłada już do najmłodszych dzieci, które szkoli w ramach projektu „Przedszkolaczek”. W ostatnich miesiącach uruchomiła także dwie filie w Katowicach.  

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy