Gramy razem na 101 procent!

29.02.2016 12:11

Autor: ps

W drugiej części konferencji przy Bukowej doszło do ogłoszenia inicjatywy GKS-u Katowice promującej przekazywanie 1 % podatku na organizacje pożytku publicznego.

Rundę wiosenną GKS znów zaczyna od mocnego uderzenia. Tym razem przy Bukowej stawiamy na pomoc najbardziej potrzebującym. – Kiedy dwa lata temu zastanawialiśmy się, jak rozpocząć rundę, wybór był naturalny - 50. urodziny GKS-u. W zeszłym roku zaczynaliśmy od kampanii karnetowej i przyznawania cashbacków kibicom, a w tym roku postawiliśmy na warstwę społeczną. Jako pierwszy klub w Polsce wydaliśmy raport o działalności społecznej, która zajmuje dużą część naszego czasu. To coś, czym chcemy się szczycić. Pomagamy przy promocji tematyki jednego procenta podatku. Podczs pierwszego meczu z Arką GKS zagra w okazjonalnych strojach. Na koszulce pojawi się logo z jednym procentem oraz loga partnerów - organizacji, z którymi współpracujemy.

Jak ważną rolę odgrywa przekazywanie części podatku, przekonuje Małgorzata Herian z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Często ratuje on życie. – Aby pomoc chorym była na najwyższym poziomie, zatrudniliśmy w szpitalu personel wysokiej klasy. Potrzebny jest także sprzęt medyczny, bo trafiają do nas najtrudniejsze przypadki. Dla szpitala zakup niezbędnej aparatury medycznej to duży koszt, dlatego zachęcamy do przekazywania jednego procenta. Powinniśmy sobie życzyć, żeby nasze dzieci nie chorowały, ale nie mamy na to wpływu. Natomiast mamy wpływ na to, jakim sprzętem będzie dysponował szpital. Dlatego zachęcamy do przekazywania części podatku na Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka.

Także Monika Bajka z Domu Aniołów Stróżów podkreśla wpływ, jaki mają środki finansowe każdego z nas na proces socjalizacji katowiczan będących w trudnej sytuacji życiowej. – Większość działań, które prowadzimy dotyczą dzieci z sąsiedztwa, rodzin będących przy GKS-ie. Znamy się bardzo długo. Bardzo się cieszę, że możemy przyłączyć się do akcji w tak zacnym gronie. Pomagamy dzieciom, które wychowuje ulica. Jesteśmy dla nich drugim domem. Tworzymy cały system wsparcia i pomoc jest nam bardzo potrzebna. Jesteśmy na pierwszej linii frontu, walczymy o szczęśliwe dzieciństwo przeżycie osób. Fajnie jest pomagać i mam nadzieję, że ta wspólna akcja będzie dla nas wszystkich i naszych podopiecznych dużym powodzeniem.

We wspólne dzieło włączyło się także Hospicjum Cordis. Rola tej organizacji w życiu każdego chorego jest również niebagatelna. – Hospicjum działa od 25 lat. Jego misją jest to, aby chorzy mogli odchodzić w godny sposób. Jednak aby ludzie mieli do tego warunki na odpowiednim poziomie, potrzebne są leki i nowe sprzęty. Zwracamy się do państwa z prośbą o pomoc i dziękujemy za dotychczasowe wsparcie. Ogromnie zachęcam do tego, aby włożyć trochę energii i dobrej woli, aby pomagać organizacjom niosącym pomoc – podkreśliła Izabela Koźmińska-Życzkowska z Cordisu.

Więcej szczegółów o wspólnej akcji oraz licytacji można znaleźć tutaj.

O licytacji miejsca na okazjonalnej koszulce, w której GKS zagra z Arką przeczytać można tutaj. Koszulki po meczu zostaną przekazane na ogólnodostępną licytację. Dochód zostanie przekazany na chorą Asię.

Oficjalny partner klubu
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy