1-0

Puszcza Niepołomice

GKS Katowice: Kudła - Wojciechowski, Jędrych, Janiszewski, Kołodziejski, Pavlas - Błąd, Figiel, Urynowicz (74. Jaroszek), Szwedzik (75. Samiec-Talar) - Kozłowski (69. Kozłowski).

Puszcza Niepołomice: Kobylak - Wojcinowicz, Stępień, Aftyka (76. Pięczek), Mroziński, Boguski (65. Kobusińki), Thiakane, Serafin, Włodarczyk (65. Hajda), Dytjatjew, Cikos (65. Górski).

Po dwóch remisach z rzędu, GieKSa przy Bukowej w październikowym domowym maratonie podejmowała Puszczę Niepołomice. Trener Rafał Górak zdecydował się na jedną zmianę w pierwszej jedenastce względem poprzedniego meczu. Od pierwszej minuty w zamian za Oskara Repkę zagrał Marcin Urynowicz. Początek spotkania sugerował, że to GieKSa będzie prowadziła grę, a Puszcza będzie szukała szans z kontrataku. Sytuacja zmieniła się w 16. minucie. Zbigniew Wojciechowski dograł z prawego skrzydła do Filipa Kozłowskiego i ten pewnym strzałem głową otworzył wynik spotkania.

W 27. minucie wynik podwyższyć mógł Patryk Szwedzik, który dostał podanie pod nogi od Filipa Kozłowskiego. Niestety nasz młody zawodnik trafił prosto w nogi Gabriela Kobylaka. Ostatnie fragmenty pierwszej połowy należały jednak do Puszczy, która zdecydowanie częściej gościła na połowie katowiczan. GKS czekał na błędy, ale miał problem z wyprowadzeniem skutecznego kontrataku. W ostatnich minutach Dawida Kudłę z ostrego kąta próbował pokonać Grzegorza Aftykę. Futbolówka odbiła się od nóg naszego golkipera i wypadła na rzut rożny.

GieKSa dostała sporo sygnałów ostrzegawczych, więc na drugą połowę musiała wyjść skoncentrowana, bo Puszcza coraz bardziej naciskała. Inicjatywa należała do gości, szanse GKS-u ograniczały się do kontrataków. W 66. minucie Patryk Szwedzik mógł wykorzystać błąd defensywy, gdy strzelał do pustej bramki, ale futbolówka ostatecznie wpadła w boczną siatkę ku rozczarowaniu trybun przy Bukowej. W 80. minucie piłkę w polu karnym dostał Emile Thiakane, ale na nasze szczęście strzelił obok słupka bramki GKS-u. Mimo mocnych nacisków rywala, wynik nie uległ zmianie i GKS dopisał do ligowej tabeli trzy ważne punkty.

KONIEC. GIEKSA WYGRYWA MECZ!

Żółta kartka także dla Thiakane i Serafina.

Żółta kartka dla Adriana Błąda i Dawida Kudły.

Zamieszanie w narożniku boiska po mocnym faulu na Samcu-Talarze.

Zły strzał Wojcinowicza po zgraniu kolegi na 11 metr.

Błąd z daleka, ale znów prosto w bramkarza.

Doliczone 4 minuty.

Kudła łapie piłkę dogrywaną w pole karne.

Rzut rożny dla GKS-u po akcji Samca-Talara.

Figiel podawał w pole karne, niestety nie znalazł adresata.

Kudła łapie wrzutkę ze stałego fragmentu.

Trwa zacięta walka w środku pola. Puszcza próbuje prostymi środkami.

Na moment oddalamy zagrożenie.

Żółta kartka dla Kołodziejskiego. Szansa dla Puszczy na wrzutkę.

Błąd z dystansu, lecz prosto w ręce bramkarza.

Spore szczęście. Thiakane nie trafia w bramkę w dogodnej sytuacji.

Szymczak dogrywał do Samca-Talara, ten strzelał głową, ale ponad bramką.

Pięczek za Aftykę.

Samiec-Talar zmienia Szwedzika.

Żółta kartka dla Aftyki.

Jaroszek za Urynowicza.

Strzał Szymczaka sprzed pola karnego, ale pewnie łapie Kobylak.

Szwedzik w kontrze, ale jego strzał ponad bramką.

Pavlas do Szwedzika, jego strzał obok słupka.

Szymczak zastępuje Kozłowskiego.

Dogranie w pole karne Puszczy ze stałego fragmentu, lecz próba przedłużenia podania przez Kozłowskiego wypadła poza boisko.

Szwedzik mógł wykorzystać błąd obrony... piłka leciała do pustej bramki i... wpadła w boczną siatkę.

Kobusiński za Boguskiego, Górski za Cikosa i Hajda za Włodarczyka.

Strzał Włodarczyka po agresywnym wejściu w pole karne. Kudła na posterunku.

Kobylak łapie dośrodkowanie.

Blisko bramki samobójczej Puszczy... ostatecznie rzut rożny dla GieKSy.

Serafin zatrzymuje akcję, w której Szwedzik mógł wyjść sam na sam...

Rykoszet po strzale Thiakane, rzut rożny dla gości.

Świetnie rozegrana akcja lewą stroną Puszczy, na szczęście blokujemy strzał rywala.

Szwedzik z piłką w polu karnym. Niestety źle dogrywał do Kozłowskiego.

Pewnie łapie Kudła.

Kołodziejski wybija na rzut rożny w pojedynku indywidualnym z Włodarczykiem.

Dużo walki w środku pola.

Blokujemy bardzo groźny strzał sprzed pola karnego.

Kudła zacznie z piątki po dograniu w nasze pole karne ze stałego fragmentu.

Zablokowany strzał Włodarczyka.

Dogranie Błąda na głowę Urynowicza, ten zgrywał, ale nie miał kto zamknąć podania, szkoda.

Wracamy do gry, dawaj GIEKSA!

Pavlas blokuje strzał... fantastyczna interwencja naszego pomocnika. Jeszcze jeden rzut rożny dla gości.

Kudła zatrzymuje nogami groźny strzał rywala... rzut rożny dla Puszczy.

Uff... bomba zza pola karnego. Minimalnie nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Kudłę.

Faul Urynowicza... wątpliwy, bo nasz pomocnik trafił w piłkę, ale jednak... stały fragment dla Puszczy.

Dogranie w nasze pole karne, ale Kudła odprowadził piłkę wzrokiem.

Faul Kozłowskiego w walce o piłkę, trybunom nie spodobała się ta decyzja sędziego.

Dogranie Błąda do wbiegającego w pole karne Wojciechowskiego, ale ten przegrał walkę w powietrzu.

Teraz niestety dużo niedokładności w grze GKS-u.

Była okazja na dogranie z lewego skrzydła, lecz źle podawał Pavlas.

Sporo problemów sprawia nam szybkość i siła Thiakane.

Błąd okiwał rywala i ten ratował się faulem próbując go zatrzymać. Sędzia jednak nie dopatrzył się faulu na żółtą kartkę.

Filip Kozłowski wybija dogranie w pole karne.

Szarża Thiakane, szansa dla Puszczy na wrzutkę w szesnastkę.

Setka Szwedzika... po podaniu Kozłowskiego trafia niestety prosto w nogi bramkarza.

Kontra GKS-u, zabrakło dobrego podania Pavlasa do wbiegającego Szwedzika.

Aj... było blisko, by Kozłowski dograł do Błąda i ten mógł wyjść sam na sam, niestety przerwał obrońca.

Puszcza oddala zagrożenie.

Faul na Figlu, szansa na dośrodkowanie w pole karne. Ostatnie minuty wyraźnie ze wskazaniem na GKS.

Zamieszanie w polu karnym po dograniu Figla, potem dobitka Pavlasa, lecz obok bramki.

Żółta kartka dla Tomasza Wojcinowicza.

Rzut rożny dla GieKSy.

Strzał Pavlasa w kontrze, niestety piłka minęła słupek bramki.

Dogranie Wojciechowskiego i piękny strzał głową naszego napastnika.

GOOOOOOL! FILIP KOZŁOWSKI!

Puszcza przed kolejną szansą ze stałego fragmentu.

Jeszcze rzut rożny dla gości.

Żółta kartka dla Rafała Figla. Puszcza z szansą na dośrodkowanie w pole karne.

Potężna bomba Thiakane... mamy sporo szczęścia, że piłka nie leciała w światło bramki.

Próba rozegrania po lewej stronie boiska, ale podanie Pavlasa prosto w nogi defensora.

Żółta kartka dla Patryka Szwedzika.

Próba głową rywala, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Faulujemy przed polem karnym, szansa na wrzutkę dla gości.

Faul Janiszewskiego w środku pola przy walce o górną piłkę.

Próba strzału Adriana Błąda, ale bardzo nieudana.

Janiszewski podawał na kontrę do Pavlasa, ale dobrze interweniowała obrona gości.

Prawą stroną próbowała Puszcza, ale Kudła zacznie z piątki.

Kozłowski na spalonym po podaniu Błąda, szkoda, że nie przepuścił piłki do ustawionego za nim Szwedzika.

Rzut z autu dla GKS-u na wysokości pola karnego.

Próba dogrania Kołodziejskiego do Kozłowskiego, przerywa obrońca.

• Obie ekipy już na boisku, za moment rozpoczynamy mecz.

• W składzie GKS-u Katowice jedna zmiana względem poprzedniego meczu. Od pierwszej minuty na boisku zobaczymy Marcina Urynowicza. Początek spotkania o godz. 18:00. Transmisja na platformie Polsat Box Go.