GieKSa zaprezentowała się kibicom!

25.07.2015 00:17

Autor: ps

To było udane, upalne popołudnie z GKS-em na kąpielisku Bugla! Trójkolorowa drużyna w nowych strojach prezentowała się swoim fanom!

To przedsezonowe wydarznie prowadził znany komentator sportowy i człowiek z Katowic, Bożydar Iwanow. Na początek odbyły się pierwsze urodziny GieKSika, na które przyjechały maskotki m.in. ROW-u Rybnik, Górnika Zabrze, Podbeskidzia Bielsko-Biała i Olimpii Grudziądz, która jako nielot musiała przejechać drogę do Katowic aż z trzema przesiadkami pociągowymi! To się nazywa poświęcenie!

Wszystkich zebranych gości powitał prezes GKS-u Wojciech Cygan, który zapowiedział ambitne plany podczas najbliższych miesięcy przy Bukowej. - Witam wszystkich, cieszę się, że tak licznie spotkaliśmy się razemWierzę, że GKS jest w stanie sprostać oczekiwaniom kibiców i w ciągu dwóch lat awansować do Ekstraklasy. Mówimy o tym głośno i mam nadzieję, że dokonamy tego w tym okresie, za który będziemy rozliczani.

Doszło również do wystapienia wiceprezydenta Katowic Krzysztofa Mikuły, który jeszcze raz oficjalnie opowiedział o koncepcji budowy klubu wielosekcyjnego GKS Katowice. Na prezentacji byli obecni przedstawiciele pozostałych sekcji: Zapaśniczego Uczniowskiego Klubu Sportowego Katowice,  TKKF Czarni Katowice (siatkówka) oraz Klubu Szachowego Hetman Katowice. - Dzięki naszym dotacjom GKS-owi udało się zredukować znaczną część długu i liczę, że będzie się rozwijał i niebawem awansuje. Chcemy, by był to klub wielosekcyjny i będziemy rozwijać jego poszczególne sekcje. 

Na prezentacji pokazano nowe stroje oraz sztab szkoleniowy, dotychczasowych, a także nowych zawodników. Wśród nowych twarzy nie zabrakło: bramkarza Mateusza Kuchty, obrońcy Wojciecha Jurka, pomocników: Wojciecha Trochima, Macieja Bębenka, Filipa Burkhardta, jak również napastnika Daniela Ciechańskiego. Głos zabrał świeżo upieczony kapitan na ten sezon, Grzegorz Goncerz. - Wierzymy, że wspólnie osiągniemy cel. Mam nadzieję, że gdy przyjdą także trudne momenty, będziemy mogli liczyć na wasze wsparcie. 

Na koniec wszyscy odśpiewali gromkie "Zagraj GieKSa jak za dawnych lat!". Czy teraz może być inny scenariusz niż gra w myśl naszego hasła promocyjnego: "Najwyższy czas zagrać jak za dawnych lat?"

Imprezie towarzyszyły występy taneczne grupy "Loco", rozdawano wiele klubowych gadżetów i słodkości, a także wszystkim gasił pragnienie nasz oficjalny napój "Be one". Doszło do licznych zabaw, gier, pokazów gry w szachy oraz piłkarskich treningów, które przygotowali przedstawiciele Akademii Piłkarskiej "Młoda GieKSa".

Elementem wieńczącym to ważne wydarzenie był mecz przyjaźni pomiędzy przedstawicielami Urzędu Miasta a GKS-u Katowice. Do zobaczenia na derbach Katowic w niedzielę!

Oficjalny partner klubu
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy