Motor Lublin

• Rak (81)

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski (59. Janiszewski), Rogala - Sanocki, Kościelniak (82. Stefanowicz), Gałecki, Urynowicz (82. Jaroszek), Kiebzak (68. Woźniak) - Kozłowski.

Motor Lublin: Madejski - Swędrowski, R. Król, Wójcik (73. Duda), Kumoch (73. Rak), M. Król, Grodzicki (15. Cichocki), Ceglarz, Wawszczyk, Moskwik, Świderski (79. Ropski).

W śnieżnej aurze GKS Katowice przystąpił do meczu 15. kolejki z Motorem Lublin. Odśnieżanie boiska przy Bukowej zakończyło się sukcesem, co oznaczało, że przed nami niezwykle interesujące widowisko. W składzie GKS-u nastąpiły dwie zmiany względem poprzedniego meczu. W jedenastce zameldował się Dominik Kościelniak, dla którego był to debiut w wyjściowym składzie. Wrócił natomiast Szymon Kiebzak, który zastąpił Arkadiusza Woźniaka. GieKSa w trakcie pierwszych 45 minut była znacznie lepszym zespołem, co chwilę zagrażając rywalowi grą skrzydłami.

Już na początku przed dobrą szansą stanął Filip Kozłowski, lecz jego strzał tuż przed bramką zatrzymał się na rywalu. Dobrze funkcjonowały oba skrzydła, zarówno Grzegorz Rogala, jak i Szymon Kiebzak kilka razy próbowali odpowiednio dograć do kolegów, za każdym razem jednak defensywa Motoru wychodziła z opresji obronną ręką. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, katowiczanie domagali się faulu na Dominiku Kościelniaku w polu karnym, ale sędzia nie zdecydował się na użycie gwizdka. Do szatni zespoły schodziły z bezbramkowym remisem.

Druga połowa zaczęła się chaotycznie. Teraz to Motor doszedł do głosu i kilka razy groźnie dogrywał w pole karne Bartosza Mrozka. W końcu jednak w 66. minucie Mrozek posłał długie podanie do Krystiana Sanockiego, ten wygrał pojedynek biegowy i w sytuacji sam na sam pokonał Sebastiana Madejskiego. Niestety w 81. minucie Motor zdołał doprowadzić do wyrównania po doskonałym dośrodkowaniu zakończonym strzałem głową. GKS nacisnął w końcówce, urwał się z lewej strony Sanocki i podawał przed bramkę do Filipa Kozłowskiego i ten idealnie wykończył dając gospodarzom bramkę na 2:1 w 93. minucie spotkania! Trzy punkty zostają przy Bukowej.

• Co za fantastyczny dzień przy Bukowej! Szósta wygrana z rzędu!

KONIEC MECZU!

Nasz napastnik idealnie wykorzystał podanie Sanockiego!

GOOOOOOOOL! KOZŁOWSKI!

Trzy minuty doliczone.

Woźniak szukał Wojciechowskiego, odrobinę za mocne podanie.

Sanocki z 16 metrów, ale bardzo niecelnie.

GieKSa naciska, zamieszanie w polu karnym gości, ale rywal oddala.

Madejskie niepewnie łapie po strzale Rogali, ale poprawia się i rozpocznie akcję swojej drużyny.

Rogala chciał zaskoczyć Madejskiego strzałem obok słupka, ten jednak czujny.

Doskonałe dośrodkowanie i strzał głową Raka, niestety.

Stefanowicz za Kościelniaka i Jaroszek za Urynowicza.

Gol Raka.

Kozłowski dostał podanie od Sanockiego, wyszedł przed Madejskiego, ale strzał bardzo niecelny.

Ropski za Świderskiego.

Teraz faul Kozłowskiego, szansa na wrzutkę w nasze pole karne.

Żółta kartka dla Gałeckiego za przerwanie kontry.

GKS całą jedenastką na swojej połowie, próbujemy bronić ataku pozycyjnego Motoru.

Rak za Kumocha i Duda za Wójcika.

Strzał zza pola karnego rywala, ale nieskuteczny.

Wrzutka w pole karne Motoru, walczył Kozłowski, ale obrońca go uprzedził.

Za głębokie podanie Urynowicza, Madejski łapie.

Żółta kartka dla Kumocha.

Woźniak zastąpi Kiebzaka.

Uff, sporo szczęścia... Ceglarz nie trafia w dobrej sytuacji.

Fantastyczne podanie Bartka Mrozka i doskonały strzał Sanockiego.

GOOOOOL! KRYSTIAN SANOCKI!

Janiszewski wybija na rzut rożny, szansa dla Motoru.

Kościelniak z szansą na dośrodkowanie, ale za daleko wypuścił sobie piłkę.

Długa akcja GKS-u w polu karnym Motoru, było kilka prób strzału, jednak wszystkie zablokowane.

Kozłowski powalczył z dwoma, wypracował podanie do Kiebzaka, ten szukał prostopadłego dogrania w pole karne, ale podanie przerwane przez obrońcę.

Janiszewski zastąpił Kołodziejskiego.

Niebezpiecznie w naszym polu karnym, koniec końców piłka na aucie.

Kościelniak oddala zagrożenie po rzucie rożnym.

Rzut rożny dla Motoru.

Dośrodkowanie w naszą szesnastkę, lecz Mrozek łapie i przerywa.

Strzał rywala już zza boiskiem i zacznie Mrozek.

Faul Gałeckiego, szansa na wrzutkę dla gości.

Zostawiliśmy sporo miejsca rywalowi, strzał na bramkę Mrozka, ale ten pewnie łapie.

Żółta kartka dla Kołodziejskiego.

Kościelniak mógł dosięgnąć podania Kiebzaka... zabrakło centymetrów!

Zagranie przed nasze pole karne, szczęśliwie żaden rywal nie dopadł do piłki.

Wrzutka Gałeckiego, ale jeden z naszych graczy był na spalonym.

Wracamy i walczymy dalej, do boju GKS!

• 45+3 min

Koniec pierwszej połowy. Domagaliśmy się karnego, ale gwizdek sędziego milczy.

Urynowicz szukał Kiebzaka, ale podanie wypada za boisko.

Wrzutka Kościelniaka, ale nikt nie dopadł do piłki.

Faul na Urynowiczu, zacznie Mrozek.

Teraz faul Wojciechowskiego i szansa dla gości na wrzutkę w pole karne.

Żółta kartka dla Arkadiusza Jędrycha.

Rogala znów wpadł w pole karne, szukał Kozłowskiego, niewiele zabrakło...

Kościelniak dobrze wpadł w pole karne, odegrał do Kozłowskiego, ale ten bardzo źle uderzał.

Kiebzak podawał do środka, rywal na moment oddala zagrożenie, następnie Kościelniak fauluje w walce o piłkę.

Nieudane rozegranie GKS-u z rzutu rożnego. Madejski z piątki.

Kontra GieKSy i wywalczony rzut rożny.

Dwie wrzutki w szesnastkę Motoru, ale obie przerwane przez rywala.

Kartka dla Cichockiego za faul na Kościelniaku.

Kołodziejski szukał mocnym podaniem Kozłowskiego, ale od bramki zacznie golkiper Motoru.

Główka jednego z naszych graczy, ale Madejski łapie.

Żółta kartka dla Wawszczyka.

Dośrodkowanie w nasze pole karne, ale piłka przelatuje wysoko nad bramką.

Kozłowski wpadł w pole karne, niestety jego podanie zatrzymało się na pierwszym defensorze.

Szkoda, Kiebzak mógł podawać w dogodnej sytuacji, ale zrobił to za lekko.

Urynowicz w kontrze z 20 metrów, ale strzał bardzo nieprecyzyjny.

Obie drużyny szukają gry długimi podaniami.

Madejski mógł popełnić kosztowny błąd przy wyjściu z bramki, ale wsparty pomocą defensora zdołał się uratować.

Rogala wpadł w pole karne, niestety źle podawał do kolegów, szkoda.

Cichocki za kontuzjowanego Grodzickiego.

Strzał Ceglarza, Mrozek wybija przed siebie i na szczęście to nasza obrona jako pierwsza dopadła do piłki.

Wślizg Urynowicza, sędzia dopatrzył się faulu, choć zawodnicy GKS-u są innego zdania.

Problemy zdrowotne rywala, kontynuujemy grę po krótkiej przerwie.

Źle wykonany rzut rożny, ruszyła kontra Motoru, Jędrych przerywa wybiciem na aut.

Rzut rożny dla GieKSy.

Ależ okazja GKS-u! Niestety Kozłowski strzelając na bramkę nastrzelił jednego z graczy.

Nieudane dośrodkowanie Szymona Kiebzaka.

Żółta kartka dla Rafała Króla za faul na Filipie Kozłowskim.

Próba sprzed naszej bramki rywala, ale trudno powiedzieć, czy to był strzał, czy dośrodkowanie.

Sanocki wrócił na boisko.

Uraz Krystiana Sanockiego, miejmy nadzieję, że to nic groźnego.

• Przed rozpoczęciem spotkania minutą ciszy uczciliśmy pamięć o Diego Maradonie.

• Obie drużyny już na boisku, za moment rozpoczynamy spotkanie.

• W pierwszej jedenastce po raz pierwszy Dominik Kościelniak. Do składu wraca Szymon Kiebzak, który zastąpił Arkadiusz Woźniaka, zaczynamy o 12:45!

• Śnieg postanowił sprawić, że dzisiejsze widowisko będzie jeszcze bardziej interesujące. GKS Katowice w ramach 15. kolejki podejmie przy Bukowej Motor Lublin. To będzie pierwszy taki mecz od 10 lat. Transmisja spotkania na antenie TVP Sport oraz na sport.tvp.pl. Zaczynamy o 12:45!