„Dekada GieKSy” w TVP Sport

06.09.2018 10:09

Film o historii GKS-u Katowice zostanie wyemitowany na antenie TVP Sport!

Na mocy umowy GKS-u Katowice z Telewizją Polską S.A. dokument o historii GieKSy będzie mogła zobaczyć olbrzymia rzesza odbiorców TVP Sport. Telewizyjna premiera filmu będzie miała miejsce w poniedziałek 10 września o godz. 17.45. Powtórkę zaplanowano na wtorek 11 września o godz. 11:25.

Przypomnijmy, że film zrealizowano dzięki zbiórce w ramach akcji crowdfundingowej „Zagrajmy to jeszcze raz”. Dokument wyreżyserował Michał Muzyczuk, a uroczysta premiera miała miejsce 27 lutego tego roku, w czyli w dniu urodzin Klubu. „Dekada GieKSy” przypomina sukcesy piłkarzy GKS-u z lat 1986-1996. Drużyna z Katowic trzykrotnie sięgała w tym okresie po Puchar Polski i czterokrotnie po wicemistrzostwo kraju. W europejskich pucharach stoczyła niezapomniane boje z Bayerem Leverkusen, Club Brugge, Galatasaray Stambuł, Benfiką Lizbona czy Girondins de Bordeaux.

Bohaterami produkcji są byłe gwiazdy GieKSy m.in. Jan Furtok, Janusz Jojko, Piotr Piekarczyk, Marek Koniarek, Dariusz Grzesik i Franciszek Sput. Ważną rolę w filmie odegrali też kibice GKS-u.

- Telewizyjna emisja „Dekady GieKSy” dopełnia nasze starania o to, aby film obejrzało jak najszersze grono kibiców. Zaczęliśmy od pokazów kinowych skierowanych do kibiców w Katowicach. Film wydaliśmy także na płycie DVD. Dzięki naszym staraniom dokument wziął udział w Festiwalu Filmów Piłkarskich organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz Fundację Piłkarstwa Polskiego. Dzięki emisji w TVP Sport fani futbolu z całego kraju będą mogli poznać bliżej historię naszego klubu. Cieszymy się, że to właśnie TVP Sport pokaże „Dekadę GieKSy”, bo przecież o wartości filmu w dużej mierze decydują liczne materiały archiwalne, które pozyskaliśmy dzięki współpracy z Telewizją Polską – podkreśla Marcin Janicki, prezes GKS-u.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy