Dariusz Dudek: Przyglądamy się młodym graczom

19.12.2018 12:40

Piłkarze GKS-u Katowice zakończyli okres roztrenowania i do pracy wrócą w połowie stycznia.

Ostatni trening GieKSy w tym roku odbył się 17 grudnia na boisku "Rapidu". Drużyna zakończyła okres roztrenowania i udała się na przerwę. - W trakcie tych dwóch tygodni pracy po ostatnim meczu rundy jesiennej miałem okazję jeszcze lepiej poznać nasz zespół - mówi trener Dariusz Dudek. - Zrobiliśmy także serię badań kontrolnych, co pomoże nam w przygotowaniach do kolejnej rundy pod kątem motorycznym - dodaje. 

W trakcie przerwy piłkarze pracować będą indywidualnie. Szkoleniowiec GieKSy podkreśla konieczność zachowania odpowiedniej dyspozycji. - Myślę, że dobrze przepracowaliśmy te ostatnie tygodnie. Zespół do pracy wraca 14 stycznia, wtedy zaczniemy przygotowania do rundy wiosennej. Zawodnicy wiedzą, co mają robić w trakcie przerwy. Uczuliliśmy ich na to, by nie wracać do ćwiczeń z nadmiarem tkanki tłuszczowej i by po prostu dbać o swoją wagę - mówi dalej trener Dudek. 

Minione dwa tygodnie były także szansą, by przyjrzeć się piłkarzom z Akademii Piłkarskiej “Młoda GieKSa”. - Dobrze było zobaczyć, jak chłopaki z Akademii radzą sobie na tle piłkarzy pierwszego zespołu. Kilku z nich na pewno dostanie ode mnie szansę. Chciałbym, by to oni pewnego dnia decydowali o losach GieKSy - kończy trener Dudek. Pierwszy mecz rundy wiosennej GKS zagra na wyjeździe w Suwałkach 2 marca 2019 roku. Szczegółowy plan zimowych przygotowań - w tym sparingpartnerów i miejsce zgrupowanie - przedstawimy, gdy ustalone zostaną wszystkie szczegóły.

Oficjalny partner klubu
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy