Daniel Rumin graczem GKS-u

04.07.2018 11:06

Do drużyny z Katowic dołączył Daniel Rumin.

21-letni napastnik porozumiał się z GieKSą w sprawie 2-letniego kontraktu z opcją przedłużenia o kolejny rok. Daniel Rumin rozpoczynał swoją karierę w Rakowie Częstochowa, skąd najpierw został wypożyczony, a następnie sprzedany do Skry Częstochowa. W 44 występach dla drużyny Skry strzelił 26 bramek. 

- Cieszę się, że pojawiła się szansa na to, by przeskoczyć dwie ligi i spróbować swoich sił na nowym poziomie. Myślę, że dobrze trafiłem. Znam trenera Jakuba Dziółkę, co na pewno pomoże w procesie aklimatyzacji. W GKS-ie dostanę szansę pracy z naprawdę doświadczonymi zawodnikami, więc chcę to jak najlepiej wykorzystać. Jestem młodym graczem i dla mnie kluczowy jest dalszy rozwój, a także pomoc drużynie - mówi Daniel Rumin.

- Pozyskaliśmy kolejnego młodego i perspektywicznego zawodnika. Daniel w ubiegłym sezonie strzelił dla swojego zespołu 21 bramek i zanotował 5 asyst w mocnej trzeciej lidze, co jak na tak młodego zawodnika jest bardzo dobrym osiągnięciem. Jego dokonania znacząco pomogły w awansie do drugiej ligi Skrze Częstochowa. W indywidualnej klasyfikacji strzelców zakończył sezon na drugim miejscu – tuż za najlepszym strzelcem ligi, który po sezonie trafił do Korony Kielce. Jesteśmy zadowoleni, że Daniel do nas dołączył – mówi Tadeusz Bartnik, dyrektor sportowy GKS-u Katowice. Oficjalny partner klubu
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy