Damian Michalik w GieKSie

11.06.2018 13:21

Nowy piłkarzem GKS-u Katowice został Damian Michalik.

25-letni pomocnik związał się z naszym klubem umową, która będzie obowiązywała przez dwa lata. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.

Michalik ostatnio grał w Olimpii Grudziądz. W sezonie 2017/18 w rozegrał w Nice 1 lidzie 30 meczów, w których zdobył 4 gole. Swoją przygodę z piłką rozpoczynał w Górniku Czerwionka. Później reprezentował barwy Górnik Zabrze, z którym w  2011 roku wywalczył wicemistrzostwo Polski juniorów starszych, a jego samego uznano wtedy za najlepszego zawodnika turnieju finałowego. W seniorskiej piłce grał w Ruchu Radzionków, Kolejarzu Stróże, Polonii Bytom i Zawiszy Bydgoszcz.

- Damian był bardzo łakomym kąskiem na rynku transferowym. Interesowały się nim też kluby Ekstraklasy, ale to GKS wygrał wyścig o zawodnika.  Piłkarz wpisuje się w naszą koncepcję budowy zespołu. Pochodzi z Górnego Śląska, ma świetne parametry szybkościowo-wydolnościowe, posiada już spore doświadczenie z występów w 1 lidze, a do tego wciąż jest w rozwojowym wieku. Damian to piłkarz, który potrafi kreować grę w ofensywie, ale bardzo dobrze radzi sobie także w defensywie, co jest ważne z punktu widzenia naszej taktyki – podkreśla Tadeusz Bartnik, dyrektor sportowy GKS-u.

Oficjalny partner klubu
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy