Dalibor Volas piłkarzem GKS-u Katowice

13.02.2018 19:47

Nowym napastnikiem GieKSy został Słoweniec Dalibor Volas.

Napastnik związał się z GKS-em Katowice umową, która będzie obowiązywała przez rok, ale zawiera opcję przedłużenia. – To doświadczony zawodnik charakteryzujący się dużą regularnością w zdobywaniu bramek - mówi Tadeusz Bartnik, dyrektor sportowy klubu.

30-letni napastnik (ur. 27 lutego 1987 r.) swoją przygodę z profesjonalną piłką nożną rozpoczął występując dla zespołu z rodzinnego Koper. W latach 2007-2008 był członkiem młodzieżowych reprezentacji Słowenii. W tym samym czasie przeniósł się do NK Maribor. W barwach tego klubu trzykrotnie wywalczył mistrzostwo kraju. Volas występował także w barwach mołdawskiego Sheriffu Tyraspol, rosyjskiej Mordowiji Sarańsk i Debreczynu VSC , z którym zdobył mistrzostwo Węgier. 

Dwa lata temu zdecydował się na występy dla malezyjskiego Pahang FA. Natomiast w sezonie 2016/2017 rozegrał 28 meczów dla grającego w słoweńskiej ekstraklasie NK Celje. Zapisał na swoje konto 15 bramek. W najwyższej piłkarskiej klasie swojego kraju (Prva Liga) strzelił łącznie 86 goli. Rozgrywki 2017/2018 rozpoczął w Sparcie Rotterdam. W holenderskiej Eredivisie rozegrał jesienią cztery spotkania. Od teraz będzie reprezentował barwy GieKSy.

- Jestem bardzo zadowolony, że dołączam do GKS-u. Wiem, że to klub z wielkimi tradycjami. Chcę pomóc drużynie w osiąganiu jak najlepszych wyników. Jestem już doświadczonym piłkarzem, trochę osiągnąłem w swojej karierze, więc rywalizacji o miejsce w składzie się nie obawiam. To zupełnie normalne w futbolu – mówi Volas, który zagrał już w barwach GieKSy we wtorkowym sparingu z FC Fredericia.

Dodajmy, że na zgrupowaniu GKS-u w Belek pojawił się też chorwacki obrońca Matija Spicić, który będzie w najbliższych dniach testowany.

Oficjalny partner klubu
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy