• Kłoda (21)
  • Bińkowska (77)

AP ORLEN Gdańsk: Michlewicz - Szewczuk (83. Preuss), Sanford, Sirant, Zimecka (60. Piórkowska), Włodarczyk (72. Skrzypczyk), Formela (72. Chaika), Słowińska, Dymińska, Tarnawska (60. Grzywińska), Kirsch-Downs.

GKS Katowice: Seweryn - Tkaczyk, Hajduk, Lizoń (78. Olszewska) - Zając, Kłoda, Kozarzewska (46. Drąg), Turkiewicz - Maciążka, Bińkowska, Brzęczek (78. Grzegorczyk).

Po spektakularnej wygranej nad Górnikiem Łęczna, katowiczanki mogły w dobrych nastrojach i pewne siebie udać się na mecz wyjazdowy z AP Orlen Gdańsk. To GKS był zdecydowanym faworytem meczu rozgrywanego w Sopocie.

Szybko okazało się jednak, że w starciu dobrze spisującym się na wiosnę AP Orlenem łatwo o punkty nie będzie. To gospodynie od początku przejęły inicjatywę i zaczęły zagrażać bramce strzeżonej przez Kingę Seweryn. Katowiczanki to na tyle doświadczony zespół, że przetrwały początkowy napór rywalek i same zaczęły atakować. Kluczowa akcja meczu miała miejsce w 21. minucie spotkania. Po krótko rozegranym rzucie rożnym i wrzutce, w polu karnym rywalek powstało lekkie zamieszanie. Sprytem i intuicją wykazała się wówczas Weronika Kłoda. Pomocniczka GieKSy dopadła do piłki i potężnym strzałem głową wpakowała piłkę do siatki. Zdobyty gol dodał animuszu GKS-owi. Jeszcze w pierwszej połowie dobre sytuacje miały Amelia Bińkowska i Patrycja Kozarzewska.

Na drugą połowę zespół z Gdańska wyszedł z nastawieniem szybkiego doprowadzenia do wyrównania. AP Orlen nie potrafił jednak sforsować dobrze dysponowanej defensywy naszego zespołu. GieKSa spokojnie szukała swojej szansy na zdobycie kolejnej bramki, która przesądziłaby już o wygranej. Taki cios zadała w końcówce spotkania niezawodna Bińkowska, która ładnie wykończyła dośrodkowanie Klaudii Maciążki.

Kolejny mecz ligowy GieKSy dopiero w niedzielę 16 kwietnia. O godz. 13:00 katowiczanki podejmą wtedy przy Bukowej Sportis KKP Bydgoszcz.