• Maciążka (56)
  • Bińkowska (91)

Sparta Praga:

GKS Katowice: Seweryn - Hajduk (84. Lizoń), Olszewska, Turkiewicz (66. Lichwa), Zając (84. Tuszyńska), Kłoda (66. Krakowiak), Kozarzewska, Drąg (46. Maciążka), Brzęczek (84. Misztal), Bińkowska, Tkaczyk (66. Grzegorczyk).

W piątym sparingu przed rundą wiosenną ORLEN Ekstraligi kobiet drużyna Karoliny Koch mierzyła się ze Spartą Praga, aktualnymi wicemistrzynami Czech i liderkami tamtejszej pierwszej ligi. Wyjazd do stolicy Czech zakończył się pewnym zwycięstwem GieKSy, a wszystkie bramki w tym spotkaniu padły w drugiej połowie. Strzelanie dla KS-u Katowice rozpoczęła Nicola Brzęczek po asyscie Nicole Zając, a trzy minuty później wynik podwyższyła Klaudia Maciążka. W 74. minucie gospodynie zdobyły gola kontaktowego, ale tuż przed zakończeniem meczu końcowy wynik ustaliła Amelia Bińkowska.

Zespół GieKSy w dniach 8-10 lutego będzie przebywał w Jeleniej Górze na krótkim zgrupowaniu, a 18 lutego rozegra na wyjeździe mecz towarzyski z Medykiem Konin.