• Vojtkova (45)
  • Bińkowska (81)

TS ROW Rybnik:

GKS Katowice: Seweryn - Olszewska, Tkaczyk, Zając, Turkiewicz, Kłoda, Drąg, Konkol, Bińkowska, Maciążka, Vojtkova. Grały także: Brzęczek, Kozarzewska, Grzegorczyk, Tuszyńska, Kamala.

W ostatnim sparingu przed startem sezonu 2022/2023 piłkarki GieKSy nie miały większego problemu ze zdominowaniem drugoligowego zespołu z Rybnika. Już w pierwszej połowie padło aż pięć bramek dla zespołu gości; strzelanie w 18. minucie rozpoczęła Klaudia Maciążka, a po dwa trafienia zanotowały Amelia Bińkowska i Katerina Vojtkova. Druga połowa była dużo spokojniejsza; Bińkowska była także autorką ostatniego gola dla GKS-u w tym spotkaniu, który padł po asyście Patrycji Kozarzewskiej. ROW Rybnik odpowiedział jednym golem Agaty Sobkowicz z 38. minuty.

GKS Katowice zainauguruje rozgrywki Ekstraligi kobiet w niedzielę 14 sierpnia wyjazdowym meczem z AZS-em UJ Kraków (godz. 10:30). Spotkanie będzie transmitowane w TVP Sport.