0-1

• Turkiewicz (k) (87)

Czarni Antrans Sosnowiec: Szymańska - Kozielska, Kurzawa, Horvathova, Stanović, Sas (60. Hałatek), Piksa (75. Długokęcka), Witek, Jaszek (45. Grosicka), Kaletka, Materek.

GKS Katowice: Seweryn - Maciążka, Vojtkova (58. Kozarzewska), Olszewska, Tkaczyk (64. Drąg), Kłoda, Konkol, Hajduk (64. Zając), Rybaczuk, Bińkowska, Turkiewicz.

W drugim meczu sezonu rywalizowaliśmy na wyjeździe z KKS-em Czarnymi Antrans Sosnowiec, licząc na pierwsze punkty w nowym sezonie Ekstraligi kobiet. Trener Karolina Koch po ligowej inauguracji w Krakowie nie zdecydowała się na zmiany w wyjściowej jedenastce. W pierwszych minutach spotkania więcej klarownych sytuacji miały sosnowiczanki, ale na posterunku stała Kinga Seweryn, która swoimi zdecydowanymi interwnecjami zażegnywała zagrożenie. Pierwsza bardziej zdecydowana odpowiedź GieKSy miała miejsce w 26. minucie po długim rajdzie Klaudii Maciążki i serii zwodów w polu karnym zakończonym obroną Szymańskiej. Dziesięć minut później Nikol Kaletka mogła zdobyć bramkę strzałem zza szesnastego metra, ale nie pozwoliła na to kapitalną obroną Seweryn. Po pierwszych 45 minutach mieliśmy bezbramkowy remis z optyczną przewagą gospodyń meczu.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się - GKS pilnował porządku w szeregach obronnych i liczył na kontry, natomiast rywalki skupiały się na dośrodkowaniach z bocznych sektorów. Nie brakowało zdecydowanych starć w środku pola obrazujących determinację obu ekip. Doszło też do wymuszonej zmiany po urazie, jakiego po kontakcie z rywalką nabawiła się Kamila Tkaczyk. W 69. minucie podyktowano karnego przeciwko nam po faulu Olszewskiej, ale Kinga Seweryn po raz kolejny stanęła na wysokości zadania i obroniła uderzenie Kaletki! To wydarzenie zachęciło GKS do odważniejszej postawy w ataku, do którego najchętniej włączał się tercet Maciążka-Kozarzewska-Bińkowska. Nasze starania zostały sfinalizowane po faulu w polu karnym na Maciążce, a karnego pewnie w 87. minucie wykorzystała Anita Turkiewicz. Mecz stał się prawdziwie "brudnym" widowiskiem, ale utrzymaliśmy ten wynik do końca i tym samym po raz pierwszy w historii występów w Ekstralidze pokonaliśmy Czarnych Sosnowiec!

W kolejnym ligowym meczu podejmiemy na Stadionie Miejskim przy Bukowej 1A Pogoń Szczecin (sobota 27 sierpnia, godz. 12:00). Wstęp na spotkanie jest wolny - zapraszamy!