• Miłek (70)
3-0

GKS Górnik Łęczna: Palińska (46. Zielińska) – Górnicka, Zawadzka, Głąb, Jezioro, Litwiniec, Guściora, Kazanowska, Zając (70. Świderska), Macleans (70. Gliszczyńska), Rapacka (46. Frontczak).

GKS Katowice: Klimek - Dyguś, Tkaczyk (46. Drąg), Hajduk, Turkiewicz (75. Tuszyńska), Bujak (46. Kłoda), Zdunek (75. Krakowiak), Rybaczuk (70. Witek), Konkol (46. Grzegorczyk), Bińkowska, Brzęczek

Korzystając z dłuższe przerwy reprezentacyjnej, GKS Katowice i GKS Górnik Łęczna porozumiały się w sprawie rozegrania meczu towarzyszkiego, który odbył się na boisku w miejscowości Nowiny koło Kielc. Trener Koch postanowiła sprawdzić możliwości wszystkich zawodniczek, które znalazły się w kadrze meczowej na to spotkanie. W składzie zabrakło Klaudii Maciążki, reprezentującej Polskę w kwalifikacjach mistrzostwa świata kobiet 2023.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym mimo okazji obu drużyn, natomiast już 3 minuty po starcie drugiej części gry bramkarkę GieKSy pokonała Nigeryjka Macleans Chinonyerem. Zagraniczna napastniczka powtórzyła swój wyczyn w 59. minucie, a wynik spotkania ustaliła była zawodniczka naszego Klubu Klaudia Miłek, wracająca do gry po długiej rehabilitacji.

Najbliższy mecz Ekstraligi rozegramy 16 kwietnia w Szczecinie (godz. 11:00), a rywalem GieKSy będzie miejscowa Olimpia.