• Maciążka (52)
  • Stanović (62)

WAP Włocławek:

GKS Katowice: Ludwiczak (46. Klimek) - Konkol, Buszewska, Lizoń (46. Turkiewicz), Kłoda, Parczewska, Koch (46. Łasicka, 77. Miłek)), Stanović, Tkaczyk (60. Grzegorczyk), Kozak, Maciążka

Piłkarki GieKSy rozpoczęły swoją pucharową przygodę w sezonie 2020/2021 we Włocławku, gdzie w meczu 1/32 finału Pucharu Polski podejmowały się zawodniczki miejscowej Włocławskiej Akademii Piłkarskiej. Katowiczanki szybko potwierdziły swoją przewagę nad zespołem z niższej klasy rozgrywkowej, strzelając cztery bramki już w pierwszej połowie. Budowanie przewagi zaczęła w siódmej minucie Kinga Kozak, potem wyrożniającą się postacią meczu była bez wątpienia Klaudia Maciążka, która zanotowała łącznie trzy bramki i dwie asysty. W drugiej połowie do grona strzelczyń goli dołączyła Nadja Stanović; rywalki z Włocławka odpowiedziały trafieniem z 64. minuty meczu.

Zawodniczki pod wodzą trenera Witolda Zająca czekają teraz dwa ligowe mecze w krótkim czasie: 8 listopada o godzinie 13:00 zagrają one na boisku Podlesianki z AP Lotos Gdańsk, a 11 listopada zmierzą się na wyjeździe z Czarnymi Sosnowiec, nadrabiając tym samym zaległy mecz 10. kolejki Ekstraligi.