5-0

Rolnik B. Głogówek

GKS Katowice: Ludwiczak - Maciążka, Buszewska, Kozak, Koch (82. Łasicka), Turkiewicz (45. Kubaszek), Tkaczyk, Kłoda, Konkol, Parczewska, Miłek.

Rolnik B. Głogówek: Dominiczak - Ejzel, Sobota, Sobkowicz (59. Hluka, 78. Kościelniak), Wojdyło (67. Czekała), Pająk, Wojtas, Kujawska (45. Misiak), Aumiller, Duda, Krawczyk.

W meczu 9. kolejki Ekstraligi piłkarski GKS-u Katowice podejmowały na Bukowej zespół Rolnika B. Głogówek, przedostatnią drużynę rozgrywek. Zespół Witolda Zająca wyraził wsparcie dla kontuzjowanej Nicoli Brzęczek oraz Aleksandry Drąg, wychodząc na rozgrzewkę w koszulkach z napisem "Siwa, Ola - czekamy na Was!". Ponadto w wyjściowym składzie GieKSy zabrakło pauzującej za czerwoną kartkę Nadji Stanović.

Już w 5. minucie piłka wpadła do siatki zespołu z Biedrzychowic, ale Klaudii Miłek odgwizdano pozycję spaloną. Już dwie minuty później nasze piłkarki cieszyły się z prowadzenia po świetnym zachowaniu Zofii Buszewskiej w polu karnym rywala. Przeciwniczki wyraźnie obudziły się po pierwszych 30 minutach gry i częściej podchodziły pod nasze pole karne, ale praca defensywny GieKSy była bez zarzutu. Na próby Rolnika odpowiadaliśmy zagraniami Kozak, Parczewskiej i Turkiewicz, ale gola numer dwa zdobyła ostatecznie bardzo aktywna na prawym skrzydle Klaudia Maciążka. Napastniczka w 35. minucie była o włos od gola, ale piłka po jej strzale została wybita z linii bramkowej. Za to dwie minuty po tej akcji Maciążka po rajdzie z prawj strony boiska i dwóch zwodach spokojnie umieściła piłkę w bramce Rolnika.

W drugiej połowie od samego jej początku nie brakowało sytuacji do powiększenia przewagi, które miała choćby Klaudia Miłek, swoje okazje miały też przyjezdne. Katowiczanki nieraz próbowały dośrodkowań spod linii końcowej w pole karne, ale zwykle nie kończyły się one celnymi strzałami. Ten stan rzeczy trwał do 71. minuty, w której Zofia Buszewska świetnie złożyła się do dośrodkowania z rzutu rożnego i zdobyła swojego drugiego gola w spotkaniu. Wyczyn swojej koleżanki powtórzyła Klaudia Maciążka, która wykorzystała świetne podanie Kłody ze środka boiska, ominęła bramkarkę Rolnika i wpakowała piłkę do pustej bramki dziesięć minut przed końcem meczu. Piąta bramkę zdobyła długo polująca na swoje trafienie przez całe 90 minut Klaudia Miłek.

Nasze piłkarki rozegrają kolejny mecz na wyjeździe, a ich rywalem będzie zespół Czarnych Sosnowiec (31 października, godz. 15:30).