Łódź
11. kolejka, Ekstraliga

UKS SMS Łódź

  • Filipczak (34)
1-0

GKS Katowice

UKS SMS Łódź:

GKS Katowice: Klimek - Konkol, Hajduk, Węcławek (80. Kubaszek), Buszewska - Kozak, Koch, Parczewska, Stanović (70. Łąckiewicz-Oślizło) - Wróblewska, Sobkowicz.

Ostatni w tym roku mecz Ekstraligi piłkarki GieKSy rozegrały w Łodzi. Spotkanie z SMS-em było kluczowe dla układu górnej części tabeli. Nasz zespół musiał radzić sobie bez leczących kontuzje liderek drużyny – Joanny Olszewskiej i Klaudii Miłek.

O wyniku meczu zdecydowała akcja z 34. minuty. Po stracie w środku pola gospodynie uruchomiły błyskawiczną kontrę.  Paulina Filipczak znalazła się w sytuacji sam na sam z naszą bramkarką i wykorzystała ją przerzucając piłkę efektownym lobem nad Weroniką Klimek.

GKS nie zdołał już odrobić tej straty. Było o to tym ciężej, że od 51. minuty graliśmy w „10”. Drugą żółtą kartką i w efekcie czerwoną została bowiem wówczas ukarana Karolina Koch.

Na półmetku rozgrywek GieKSa znalazła się na 6. miejscu w tabeli. Nasze zawodniczki zakończyły  tegoroczne zmagania w Ekstralidze. Przed nimi jednak mecz Pucharu Polski. W sobotę 23 listopada zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Zduńska Wola.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partner medialny
Partnerzy