• Konkol (30)
  • Stanović (47)

Mitech Żywiec:

GKS Katowice: Ludwiczak - Konkol, Hajduk, Olszewska, Buszewska - Sykorova (69. Kubaszek), Koch, Parczewska, Stanović - Kozak, Miłek.

W 2. kolejce sezonu 2019/2020 Ekstraligi, podopieczne trenera Witolda Zająca pokonały na wyjeździe Mitech Żywiec 2:1. Po emocjonującej inauguracji z Czarnymi Sosnowiec, która zakończyła się podziałem punktów, na kolejne spotkanie GieKSa pojechała do Żywca. Miejscowy Mitech zastąpił wycofany z Ekstraligi AZS PSW Biała Podlaska.

Piłkarki z Katowic miały przewagę, którą przełożyły na pierwszą bramkę w 30 minucie spotkania. Swojego debiutanckiego gola w Ekstralidze strzeliła Anna Konkol. Przed przerwą wynik nie uległ zmianie, ale tuż po wyjściu z szatni prowadzenie naszej drużyny podwyższyła Nadja Stanović, dla której to pierwsza bramka w koszulce GKS-u.

Sytuacja zrobiła się trudniejsza w 73. minucie, gdy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczyła Karolina Koch. Dwie minuty później kontaktową bramkę dla Mitechu zdobyła Weronika Smaza. Mimo gry w dziesiątkę katowiczanki utrzymały prowadzenie i do domu wracają z trzema punktami! Swój debiut w GKS-ie zaliczyła Klaudia Kubaszek.