• Nieciąg (48)
  • Sitarz (85)

GKS Katowice: Klimek - Konkol, Hajduk, Olszewska, Tkaczyk (87. Brzęczek) - Nosalik (74. Buszewska), Koch, Wojcik - Kozak, Sobkowicz, Łąckiewicz-Oślizło (46. Szczypka).

AZS UJ Kraków:

Piłkarki GKS-u Katowice w ostatnim meczu fazy zasadniczej swojego pierwszego sezonu Ekstraligi, zremisowały na boisku Podlesianki z AZS-em UJ Kraków 2:2. To oznacza, że GieKSa znalazła się w najlepszej szóstce i zagra w grupie mistrzowskiej! Mecz 22. kolejki nie mógł się rozpocząć dla katowiczanek lepiej. Już w pierwszej minucie wynik otworzyła Agata Sobkowicz po asyście Angeliny Łąckiewicz-Oślizło. Drugie uderzenie przyszło siedem minut później i ponownie bramkarkę AZS-u pokonała Sobkowicz podwyższając prowadzenie. Tym razem asystowała jej Kamila Tkaczyk.

Wynik przed przerwą nie uległ zmianie. Nasze piłkarki były w bardzo dobrej sytuacji, ale nie mogły sobie pozwolić na rozluźnienie, bo krakowianki mocno napierały. Już w 48. minucie z rzutu karnego bramkę kontaktową strzeliła Aleksandra Nieciąg, a w 85. minucie do remisu doprowadziła Natalia Sitarz. To oznaczało nerwowe ostatnie minuty, ponieważ remis to minimum, którego potrzebowały podopieczne trenera Witolda Zająca, by zapewnić sobie grę w grupie mistrzowskiej. Koniec końców więcej bramek nie padło i GieKSie udało się wykonać ambitny cel!