• Kopińska (35)
  • Chudzik (64)

GKS Katowice: Klimek - Konkol, Hajduk, Konieczna, Olszewska - Nosalik (87. Brzęczek), Wróblewska, Kozak - Nowak (46. Tkaczyk), Sobkowicz (68. Wojcik), Łąckiewicz-Oślizło.

Medyk POLOmarket Konin:

Piłkarki GKS-u Katowice nie sprostały na własnym boisku wielokrotnemu mistrzowi Polski. W meczu 13. kolejki Ekstraligi kobiet, Medyk Konin wygrał 3:1, choć zwycięstwo wcale nie przyszło rywalowi łatwo.

Mecz zaczął się dla GieKSy nie najlepiej, bo już w 5. minucie wynik otworzyła Nikola Kaletka. Drugie uderzenie ze strony Medyka przyszło piętnaście minut później, gdy gola numer dwa dla gości strzeliła Dominika Kopińska. Podopieczne Witolda Zająca nie złożyły jednak broni. W 35. minucie kontaktową bramką odpowiedziała Agata Sobkowicz.

Na drugą połowę katowiczanki wracały ze stratą jednej bramki. Beniaminek bardzo ambitnie rywalizował z wielokrotnym mistrzem Polski, ale ostatecznie musiał uznać wyższość przeciwnika. Wynik w 64. minucie ustaliła Natalia Chudzik wykorzystując rzut karny.