Ekstraliga

GKS Katowice

  • Olszewska (63)
1-2

AZS PWSZ Wałbrzych

  • Rozmus (62)
  • Zając (77)

GKS Katowice: Klimek - Konkol (68. Wojtas), Hajduk, Konieczna, Olszewska - Wojcik (46. Tkaczyk), Wróblewska, Nosalik - Nowak, Kozak, Łąckiewicz-Oślizło

AZS PWSZ Wałbrzych:

Nasze dziewczyny podczas kolejnego ligowego starcia o mistrzostwo Ekstraligi wspierała pokaźna grupa kibiców, którzy po udanej inauguracji wrócili na stadion katowickiej Podlesianki na spotkanie GKS-u z AZS-em PWSZ Wałbrzych. Pierwsza połowa nie przyniosła żadnej bramki, mimo że obie drużyny stwarzały sobie dogodne sytuacje. Już w pierwszych sekundach gry sytuację miały zawodniczki z Wałbrzycha, jednak w bramce GieKSy bardzo dobrze spisywała się Weronika Klimek. Drużyna przyjezdnych miała duży problem ze sforsowaniem bramki GKS-u, ale również naszym piłkarkom brakowało wykończenia i wynik bezbramkowy utrzymał się do końca pierwszej połowy. 

Bramek kibice doczekali się w trakcie drugich 45 minut. Pierwsza z nich padła dla zespołu gości, kiedy to bezlitośnie został wykorzystany błąd naszej bramkarki przy wznowieniu gry. Na szczęście ten wynik utrzymywał się tylko przez minutę. Bardzo ładną akcję GieKSy pewnie wykończyła Joanna Olszewska.

Bramek mogło być w tym meczu znacznie więcej, bo obie ekipy stwarzały sobie bardzo dużo sytuacji. Niestety ostateczny cios należał do drużyny z Wałbrzycha. W 77. minucie gry po dobrze wykonanym rzucie wolnym decydującą bramkę zdobyły zawodniczki drużyny gości ustalając końcowy wynik spotkania. Niestety nie udało się nam wywalczyć w tym meczu punktów, a nasze piłkarki odniosły swoją pierwszą domową porażkę w sezonie 2018/2019 Ekstraligi.

 

Oficjalny partner klubu
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy