4-1

Mitech Żywiec

GKS Katowice: Ludwiczak – Koch, Matusik (80. Dec), Wojtas, Kowalska (87. Luty), Nowak (90. Łąckiewicz-Oślizło), Kil (84. Czekała), Noras, Hajduk, Nosalik, Konieczna.

Mitech Żywiec:

Początek pucharowego meczu należał do drużyny Mitechu. Piłkarki z Żywca częściej utrzymywały się przy piłce i stworzyły sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki. Prowadzenie Mitech objął w 10 minucie gry po bramce Katarzyny Wnuk. Katowiczanki próbowały przedostać się pod bramkę rywalek, jednak ich akcje kończyły się niepowodzeniem. Idealną sytuację do zdobycia gola dla GKS-u w końcowych minutach pierwszej połowy miała Patrycja Kowalska, której zagrywała Oliwia Kil, jednak i tym razem piłka nie znalazła drogi do bramki gości.

Druga połowa dobrze rozpoczęła się dla Trójkolorowych, które prowadziły grę. W 52. minucie padł kontaktowy gol. Dagmara Wieczorek zagrała do Karoliny Koch, a ta strzałem z dystansu wpakowała piłkę do siatki. Chwilę później Wiktoria Nowak mogła podwyższyć wynik, jednak futbolówka minęła bramkę. Pięć minut później na 2:1 strzeliła Klaudia Matusik. Jessica Ludwiczak w tej części meczu nie miała za dużo do pracy. W 60. minucie swoją pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyła Wiktoria Nowak. Dziesięć minut później ta sama piłkarka ustaliła wynik spotkania na 4:1 na korzyść GKS-u.

Zwycięstwo z Ekstraligowym Mitechem Żywiec dało drużynie prowadzonej przez trenera Witolda Zająca wojewódzki Puchar Polski oraz awans do międzywojewódzkich rozgrywek.

Gratulujemy!

Bramki: 0:1 Wnuk (9.), 1:1 Koch (52.) 2:1 Matusik (57.), 3:1 Nowak (60.), 4:1 Nowak (70.)