1-1

• Woźniak (80)

Puszcza Niepołomice: Kobylak - Stępień, Mroziński, Boguski (46. Thiakane), Tomalski, Serafin, Bartosz (72. Aftyka), Kobusiński, Sołowiej, Kidrić, Kościelny.

GKS Katowice: Kudła - Woźniak, Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski, Pavlas - Błąd (87. Urynowicz), Repka, Figiel, Szymczak (78. Szwedzik) - Roginić (78. Kozłowski)

W majówkową niedzielę kibice GKS-u Katowice mieli okazję śledzić poczynania swojej drużyny w Niepołomicach, gdzie w ramach 31. kolejki Fortuna 1 Ligi zmierzyliśmy się z Puszczą Niepołomice. Trener Rafał Górak zdecydował się na jedną zmianę względem poprzedniego spotkania. W miejsce Grzegorza Rogali na boisku zameldował się Danian Pavlas. Był to mecz drużyn, które w tabeli dzieliły zaledwie trzy punkty. Pierwszą okazję miała Puszcza, gdy Hubert Tomalski po znakomitym podaniu kolegi wyszedł sam na sam z Dawidem Kudłą. Posłał piłkę nad naszym bramkarzem, ale w porę zareagował Michał Kołodziejski, który wybił piłkę z linii bramkowej. Po chwilowej przewadze gospodarzy, w 25. minucie swoją najlepszą okazję miał GKS. Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Arkadiusz Woźniaka. Ten chciał skierować ją do bramki ekwilibrystycznym strzałem, ale na jego drodze stanął defensor, który wybił piłkę na rzut rożny stojąc na linii bramkowej.

Znacznie lepiej z organizowaniem gry radzili sobie niepołomiczanie, którzy konstruowali akcje kombinacyjne na naszej połowie i w kilku przypadkach zmusili defensywę GKS-u do kryzysowych interwencji. W 41. minucie Puszcza wymieniła w polu karnym kilka szybkich podań i po strzale głową Szymona Kobusińskiego piłka o centymetry minęła słupek bramki strzeżonej przez Dawida Kudłę. W tym momencie spotkania inicjatywa wyraźnie należała do gospodarzy, którzy aktywnie szukali swojego pierwszego gola. Ostatnim akcentem pierwszej części był rzut wolny dla Puszczy z okolic 20 metra. Strzał jednego z rywali przeszedł przez mur, ale zatrzymał się na dobrze ustawionym Dawidzie Kudle. Na przerwę schodziliśmy więc z bezbramkowym remisem.

Katowiczanie w pierwszych minutach zagrozili rywalowi kilkoma dośrodkowaniami z lewej strony, ale za każdym razem to rywal pierwszy dopadał do piłki i oddalał zagrożenie. Kolejna akcja już dla Puszczy. Po kontrze dośrodkowanie z lewej strony i Kudła zdjął piłkę z głowy Emile Thiakane tuż przed próbą strzału. Chwilę później Kołodziejski strzelał tuż nad spojeniem po tym, gdy piłka spadła pod jego nogi w polu karnym. W 68. minucie znakomicie w polu karnym zachował się Rok Kidrić. Uderzył idealnie obok słupka i dał Puszczy prowadzenie. GieKSa się pobudziła i w 80. minucie w pole karne doskonale dośrodkował Adrian Błąd, a Arkadiusz Woźniak strzałem głową doprowadził do wyrównania. Kolejną okazję miał Rafał Figiel, który po podaniu Filipa Kozłowskiego strzelał sprzed pola karnego. Gabriel Kobylak na raty, ale zatrzymał strzał naszego pomocnika. Więcej okazji żadna z drużyn nie miała. Podział punktów w Niepołomicach.

Koniec meczu. Podział punktów w Niepołomicach.

Dośrodkowanie w nasze pole karne. Piłka minęła wszystkich i wypadła na aut.

Strzał Kozłowskiego, ale niestety zablokowany.

Aut dla GKS-u na wysokości pola karnego Puszczy.

Doliczone 4 minuty.

Nasz obrońca kontynuuje grę.

Leży Kołodziejski, którego złapał skurcz.

Ustawiliśmy się jedenastką na naszej połowie i czekamy na błąd w rozegraniu rywala.

Urynowicz za Błąda.

Mocny strzał Figla sprzed pola karnego. Kobylak na raty, ale zatrzymuje strzał naszego pomocnika.

Bomba sprzed pola karnego Serafina, ale ten nie trafia w światło bramki.

Żółta kartka dla Repki po faulu na Kobusińskim. Szansa dla gospodarzy na wrzutkę w szesnastkę.

Ograł Kozłowski Sołowieja, ale jego dośrodkowanie bez adresata.

Teraz akcja Błąda i wrzutka niestety zatrzymuje się na górnej siatce bramki Kobylaka.

Doskonała wrzutka Błąda i fantastyczne uderzenie głową Woźniaka.

GOOOL! Arkadiusz Woźniak doprowadza do remisu.

Schodzą Tomalski i Mroziński, a w ich miejsce Wojcinowicz i Górski.

Filip Kozłowski za Marko Roginicia i Patryk Szwedzik za Filipa Szymczaka.

Strzał Tomalskiego nad poprzeczką.

Rzut rożny dla Puszczy po tym, jak blokujemy w polu karnym Serafina.

Dośrodkowanie Błąda na głowę Roginicia, niestety skutecznie przeszkadzał mu rywal.

Aftyka zmienia Bartosza.

Dośrodkowanie Woźniaka, Thiakane wybija.

Sędzia puścił grę po faulu przed polem karnym, ta trafiła do Kidricia i ten pięknym uderzeniem obok słupka daje gospodarzom prowadzenie.

Kidrić strzela gola dla Puszczy.

Znów Błąd, próba z 25 metrów. Dobra, lecz niestety niecelna.

Strzał sprzed pola karnego Tomalskiego, ale bardzo niecelny.

Fantastyczna interwencja Kołodziejskiego, który zatrzymał w polu karnym strzał przeciwnika. Rzut rożny dla Puszczy.

Błąd sprzed szesnastki, ale za lekko i obok słupka.

Przewracany w polu karnym Szymczak, ale sędzia nie dopatrzył się przekroczenia przepisów.

Dobrze Pavlas na lewej stronie. Dogrywał w pole karne, ale znów prosto w nogi rywala.

Aut dla gospodarzy, będzie wrzut piłki w nasze pole karne. Kończy się wybiciem piłki poza boisko i zacznie z piątki GKS.

Błąd przed polem karnym, dopadło do niego dwóch graczy i odebrało piłkę. GieKSa mimo wszystko utrzymała grę na połowie Puszczy. Błąd z okazją na dośrodkowanie, ale pewnie łapie Kobylak.

Uderzenie głową Repki, ale nie trafił w światło bramki.

AJJ! Kołodziejski dopadł do piłki w polu karnym, jego strzał tuż nad spojeniem bramki.

Żółta kartka dla Tomalskiego za zatrzymanie kontry.

Dobra interwencja Kudły, ściągnął piłkę z głowy Thiakane.

Strata Figla w środku, zdołaliśmy przeszkodzić rywalowi i Jędrych mocno wybija piłkę.

Kolejne dośrodkowanie Pavlasa, niestety piłka zatrzymuje się na pierwszym defensorze.

Faul na Błądzie wyprowadzającym piłkę.

Długa akcja GKS-u na połowie Puszczy. Kilka dośrodkowań, ale brakowało zamknięcia.

Thiakane za Boguskiego.

Zaczynamy drugą połowę. Do boju GKS!

Kudła pewnie łapie strzał.

Doliczona minuta.

Znów Puszcza domagała się karnego. Sędzia niczego się nie dopatrzył. Teraz faulowany Serafin. 20 metrów do bramki GieKSy.

Gospodarze oddalają zagrożenie.

Pavlas wywalczył rzut rożny dla GieKSy.

Fantastyczna akcja Puszczy, po strzale Sołowieja piłka o centymetry mija bramkę Kudły.

Jędrych wybija po akcji w polu karnym rywala. Znów bardzo groźnie gospodarze.

Repka przerywa akcję przed naszym pole karnym. Jeszcze szansa dla Puszczy z lewej strony, ale Kudła łapie dośrodkowanie.

Ostra walka w środku pola. Faulował Roginić i Puszcza będzie wrzucała w nasze pole karne.

Wrzutka Pavlasa na głowę Roginicia, niewiele zabrakło, by nasz napastnik dosięgnął głową piłki.

Upomnienie dla Kołodziejskiego, który mocno sfaulował rywala. Tym razem sędzia go oszczędził.

Teraz GieKSa na połowie Puszczy. Konstruujemy akcję, ale rywal szczelnie przerywa w obronie.

Zamieszanie w polu karnym. Rywale domagali się zagrania ręką. Sędzia nakazuje kontynuowanie gry.

Aut na wysokości naszego pola karnego. Będzie wrzucenie piłki w szesnastkę.

Kontra GKS-u. Pavlas szukał podaniem po ziemi Błąda, ale podanie ląduje w rękach Kobylaka.

Dośrodkowanie Figla, piłka spadła pod nogi Woźniaka, ale ten był na spalonym.

Kamil Kościelny ratuje Puszczę! Po strzale Woźniaka piłka zmierzała do bramki, ale rywal głową wybił na rzut rożny.

Rywal wybija głową, kolejny rzut rożny dla GKS-u.

Woźniak nabił rywala, mamy rzut rożny.

Szymczak podawał do Błąda po stracie rywala, Puszcza zdążyła naprawić swój błąd.

Problemy Stępnia po starciu z Kudłą, ale będzie kontynuował grę.

Kudła wypiąstkował, przez moment pusta bramka. Boguski uderzał, ale na nasze szczęście nie trafił w bramkę.

Puszcza oddala, a potem niecelne podanie jednego z naszych obrońców na skrzydło.

Mamy aut blisko pola karnego rywala.

W ostatnich minutach zarysowała się przewaga rywala, który próbuje koronkowo rozgrywać na naszej połowie.

Kołodziejski wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Tomalskiego, który wyszedł sam na sam z Kudłą.

Dużo walki w środku pola i dużo niedokładności po obu stronach.

Próbowaliśmy uruchomić kontrę, ale Roginić nie doszedł do podania na lewym skrzydle.

Kolejny faul na naszej połowie i kolejna szansa dla Puszczy ze stałego fragmentu.

Kobusiński próbował strzelać, ale daleko od światła bramki.

Faul Repki. Szansa dla gospodarzy na dośrodkowanie w pole karne.

Błąd szukał w polu karnym Szymczaka. Podanie znów zatrzymane na nogach defensora Puszczy.

Odpowiedź Puszczy. Faulowaliśmy przed polem karnym, ale sędzia puścił grę. Strzał na szczęście obok słupka naszej bramki.

Nabity Pavlas przy walce w okolicach chorągiewki rożnego. Zacznie z piątki Kobylak.

Podanie w nasze pole karne, ale rywal był na spalonym.

Od razu dośrodkowanie Kołodziejskiego. Rywal przerwał podanie zmierzające do Szymczaka. Potem podanie na piąty metr od Pavlasa, lecz ponownie obrona zatrzymała Filipa.

• Drużyny na boisku, za moment rozpoczynamy spotkanie.

• Jedna zmiana w składzie GKS-u względem poprzedniego meczu. W miejsce Grzegorza Rogali wejdzie Danian Pavlas. Spotkanie rozpoczynamy o godz. 18:00.