28. kolejka, Fortuna 1 Liga

Stomil Olsztyn

0-1

• Szymczak (84)

Stomil Olsztyn: Tobiasz - Remisz (90. Guttiner), Reiman, Czajka, Straus, Tecław, Żwir, Kisiel (46. Spychała), Moneta (85. Moneta), Wójcik (46. Toporkiewicz, 85. Dampc), Mikita.

GKS Katowice: Kudła - Woźniak, Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski, Pavlas - Błąd, Repka, Figiel, Roginić (77. Szwedzik) - Szymczak (86. Kozłowski).

GieKSa wróciła do ligowej rywalizacji tuż po Świętach Wielkanocnych. W ramach 28. kolejki w deszczowy wtorkowy wieczór zmierzyliśmy się ze Stomilem Olsztyn na wyjeździe. Spotkanie było niezwykle istotne dla układu w dolnej części tabeli. W składzie zespołu z Katowic kilka zmian względem poprzedniego meczu. Do pierwszej jedenastki wrócili Oskar Repka, Adrian Błąd, Filip Szymczak oraz Michał Kołodziejski. GieKSa próbowała narzucić swoje warunki gry. Gospodarze ustawieni w obronie pilnowali, by piłka nie przedostała się do Filipa Szymczaka i Marko Roginica. Pierwszą dogodną okazję na gola miał ten drugi. W 21. minucie katowiczanie wpadli z lewej strony w pole karne. Danian Pavlas odegrał piłkę do osamotnionego Marko Roginica, ale Kacper Tobiasz wykazał się znakomitym instynktem i zatrzymał strzał Chorwata.

Stomił czekał na nasze błędy, ale w trakcie pierwszej połowy podopieczni trenera Rafała Góraka skutecznie ich unikali. W 39. minucie GKS miał kolejną znakomitą sytuację. Szymczak otrzymał podanie od Roginicia i znalazł się oko w oko z bramkarzem. Szukał miejsca obok słupka, ale jego strzał niestety o centymetry minął bramkę gospodarzy. Ostatnia szansa w trakcie pierwszych 45 minut przyszła na sam koniec. Dogrywający piłkę ze stałego fragmentu Rafał Figiel posłał podanie na długi słupek i tam akcję zamykał Arkadiusz Woźniak. Jego próba niestety także minęła światło bramki. Po pierwszej połowie w Olsztynie bezbramkowy remis, czyli wynik, który nie satysfakcjonował żadnej z drużyn.

Zaraz po powrocie do gry swoją najlepszą dotąd okazję miał Stomil. Po rzucie rożnym rywal uderzał głową, ale piłka zatrzymała się na bocznej siatce. W 53. minucie powstało potężne zamieszanie przed bramką Stomilu po rzucie rożnym GKS-u. Gospodarze uratowali się przed stratą gola wybijając piłkę z linii bramkowej po dobitce Arkadiusza Jędrycha. Niewykorzystana okazja mogła się zemścić, gdy chwilę później Stomil wpadł w nasze pole karne i przed utratą gola uratowała nas instynktowna interwencja Dawida Kudły, który przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 69. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Stomilu, ale na wysokości zadania stanął Kudła zatrzymując strzał Patryka Mikity.

W 84. minucie katowiczan uratował słupek po strzale głową rywala. Wcześniej myśleliśmy, że piłka opuściła boisko, ale rywal kontynuował grę i był bliski otwarcia wyniku. Wtedy zaatakowała GieKSa. Jaroszek wyprowadził akcję, podał do skrzydła, a tam Arkadiusz Woźniak posłał piłkę przed linię bramkową. Wystarczająco dużo miejsca znalazł Filip Szymczak, który dał swojej drużynie prowadzenie w 85. minucie spotkania. Stomil mocno napierał, ale wynik już nie uległ zmianie. GKS w arcyważnym meczu zdobył trzy punkty!

• 90+6 min

KONIEC! ZABIERAMY TRZY PUNKTY!

• 90+6 min

Żółta kartka dla obrońcy GKS-u.

• 90+6 min

Jeszcze szansa na wrzutkę dla Stomilu po faulu Kołodziejskiego.

• 90+4 min

A także żółta kartka dla Karola Żwira.

• 90+4 min

Żółta kartka dla Błąda.

• 90+4 min

Przepychanka między drużynami...

• 90+3 min

Źółta kartka dla Spychały.

• 90+3 min

Faulowany Pavlas, GKS z szansą na dośrodkowanie.

• 90+2 min

Bomba Figla sprzed pola karnego, ale wysoko nad poprzeczką.

• 90+2 min

Żółta kartka dla Mikity.

• 90+1 min

Udaje nam się wybić piłkę.

• 90 min

Doliczone aż 6 minut.

• 90 min

Rzut rożny dla gospodarzy.

• 90 min

Stomil rzuca wszystko na jedną kartę i będzie ryzykował.

• 86 min

Strzelca gola zmienia od razu Filip Kozłowski.

• 85 min

Gramy do końca GKS!

• 85 min

GOOOOOOOOOOL! FILIP SZYMCZAK!

• 84 min

Ratuje nas słupek po strzale głową rywala.

• 82 min

Pavlas próbował uderzać, strzał zablokowany, unikamy kontry.

• 81 min

Aaaajj, Szymczak blisko, Tobiasz wybija na rzut rożny.

• 80 min

Szwedzik strzelał sprzed pola karnego, łapie Tobiasz.

• 79 min

Pavlas w pole karne, ale futbolówka zatrzymuje się na pierwszym obrońcy.

• 78 min

Repka głową, ale łapie Tobiasz.

• 77 min

Szwedzik zmieni Roginicia.

• 77 min

Tym razem rzut rożny dla GKS-u.

• 76 min

Rywale nie stworzyli zagrożenia, zacznie z piątki Kudła.

• 75 min

Faul Roginicia, szansa dla gospodarzy na dośrodkowanie w nasze pole karne.

• 74 min

Dośrodkowanie w pole karne Stomilu, do piłki dopadł Roginić, ale uderzył bardzo nieprecyzyjnie.

• 72 min

A teraz Woźniak na spalonym po podaniu Figla.

• 71 min

Kontra GKS-u, Błąd podawał do Szymczaka, ale ten stracił piłkę w pojedynku z obrońcą.

• 70 min

Bramkarz GKS-u zatrzymuje Patryka Mikitę.

• 69 min

DAWID KUDŁA!!!!!!

• 68 min

Jedenastka dla gospodarzy.

• 64 min

Sędzia sprawdza VAR, czy było zagranie ręką w naszym polu karnym.

• 63 min

Zamieszanie w naszej szesnastce, Pavlas przytomnie wybija piłkę i uspokaja grę.

• 62 min

Moneta wywalczył rzut rożny dla Stomilu.

Oddalamy zagrożenie, mogliśmy nawet uruchomić kontrę, ale Pavlas źle podawał do Błąda.

Stomil wpadł w pole karne, rywal uderzał na bramkę i instynktowną interwencją ratuje nas Kudła. Rzut rożny dla gospodarzy.

Ostatnie minuty to głównie walka w środku pola.

Potężne zamieszanie w polu karnym... Stomil ratuje się wybiciem piłki z linii bramkowej.

Roginić wywalczył rzut rożny dla GieKSy.

Kontynuujemy grę, zmiany nie będą potrzebne.

Kilku piłkarzy leży na boisku po starciu w środka pola. Potrzebna będzie pomoc medyczna.

W pierwszych minutach to gospodarze na naszej połowie.

Bardzo groźnie, strzał głową rywala na szczęście zatrzymuje się na bocznej siatce.

Rzut rożny dla Stomilu.

Dwie zmiany w Stomilu. Toporkiewicz za Wójcika i Spychała za Kisiela.

Walczymy GKS!

• 45+1 min

Koniec pierwszej połowy.

• 45+1 min

AJ! Znów blisko... dobre podanie Figla, strzał bodajże Bartosza Jaroszka niestety mija światło bramki.

• 45+1 min

Faulowany Roginić. Szansa dla GieKSy na dośrodkowanie w pole karne Stomilu.

Doliczona minuta.

Figiel szukał długim podaniem Woźniaka, próba niestety za mocna.

Rywal przewracany przed szesnastką, ale sędzia niczego się nie dopatrzył.

Małe zamieszanie w polu karnym, ale rywal nie oddaje strzału. Następnie faulowany Woźniak.

Faul Jaroszka, szansa dla Stomilu na wrzutkę w pole karne.

Doskonała okazja Szymczaka... był oko w oko z bramkarzem i strzelił obok słupka.

Pavlas odważnie wpadł w pole karne, niestety przy uderzeniu przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Kolejna wrzutka Woźniaka, rywal przerywa podanie tuż przed tym, gdy do futbolówki dopadł Roginić.

Dośrodkowanie Woźniaka, strzelał głową Roginić, ale dobrze w bramce ustawiony Tobiasz.

Strata Błąda, na szczęście rywal źle podaje i unikamy kontrataku.

Faul Repki przerwał potencjalną kontrę, ale tym razem bez kartki.

Tobiasz po starciu z Szymczakiem potrzebuje pomocy medycznej. Będzie jednak kontynuował grę.

Błąd znalazł Szymczaka, zabrakło centymetrów, by ten dopadł do piłki przed bramkarzem.

Stuprocentowa sytuacja Roginicia, jakimś cudem zatrzymuje go Tobiasz...

Błąd dostał podanie w pole karne, strzelał z ostrego kąta, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Wcześniej sędzia dopatrzył się spalonego.

Rywale wybijają wrzutkę, potem strzał z 30 metrów Kołodziejskiego, ale piłka przeleciała obok bramki.

Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla GieKSy.

Strzał z 20 metrów Figla, nasz pomocnik nie trafił jednak w światło bramki.

Pavlas dogrywał w pole karne, piłkę wybija ostatni obrońca. Następnie Woźniak z prawej strony, ale nabija defensora. Aut dla GKS-u z wysokości pola karnego.

Piłka w naszym polu karnym, Repka na moment oddala zagrożenie.

Kontra Stomilu, na nasze szczęście rywal nie trafił dobrze piłkę będąc z nią przed szesnastką.

Jaroszek dogrywał w pole karne, Tobiasz piąstkuje.

Pavlas próbował dośrodkować, ale piłka odbiła się od rywala i następnie od piłkarza GKS-u. Z piątki zacznie Tobiasz.

Uderzenie z pierwszej piłki Reimana wysoko nad bramką GKS-u.

Moneta wpadł w nasze pole karne i wywalczył rzut rożny.

Próba zagrania za linię naszej obrony. Jaroszek wybija głową.

• Oba zespoły już na boisku, za moment rozpoczynamy mecz.

• W składzie zespołu z Katowic kilka zmian względem poprzedniego meczu. Do pierwszej jedenastki wrócili Oskar Repka, Adrian Błąd, Filip Szymczak oraz Michał Kołodziejski. Spotkanie 28. kolejki rozpoczynamy o godz. 20:30. Transmisja na Polsat Sport Extra.