0-1

• Błąd (80)

Zagłębie Sosnowiec: Gliwa - Oliveira, Pawłowski, Sobczak, Banaszewski (74. Sanogo), Kamiński (82. Bryła), Dalić, Seedorf, Borowski, Jończy, Szumilas.

GKS Katowice: Kudła - Wojciechowski, Jędrych, Janiszewski, Sadowski, Rogala - Błąd (88. Woźniak), Repka, Figiel, Szwedzik - Szymczak (65. Roginić).

Starcia pomiędzy zespołami z Katowic i Sosnowca trudno traktować jako “kolejną ligową potyczkę”. Towarzyszy im bowiem ciężar gatunkowy z uwagi na rywalizację sąsiadujących ze sobą miast. Piątkowy mecz w ramach 22. kolejki Fortuna 1 Ligi na Stadionie Ludowym zapowiadał się więc bardzo interesująco. Tym bardziej, że na dwie godziny przed meczem spadło sporo śniegu, co mogło wpłynąć na widowisko. Trener Rafał Górak nie zdecydował się na żadne zmiany w wyjściowym składzie względem poprzedniego meczu. GieKSa dobrze zaczęła, w 4. minucie Filip Szymczak miał okazję po strzale głową, ale dobrze ustawiony Michał Gliwa złapał futbolówkę.

Z czasem do głosu dochodzili gospodarze, aktywnie szukając szans lewą stroną. Tutaj obronie GKS-u zagrażała gra dwójka Quentina Seedorfa i Szymona Pawłowskiego. Szukali luk w naszych szykach, więc musieliśmy się mieć na baczności. Najlepszą okazję sosnowiczanie mieli w 23. minucie. Po kontrze Szymon Sobczak dostał podanie na 16 metr i miał przed sobą tylko Dawida Kudłę. Na nasze szczęście źle uderzył i futbolówka o centymetry minęła słupek bramki. Katowiczanie już do końca drugiej połowy byli cofnięci, odpierając ataki rywala. Ostatecznie w trakcie pierwszych 45 minut bramek na Stadionie Ludowym nie oglądaliśmy.

W pierwszych fragmentach drugiej części GKS grał pewniej, próbując konstruować akcję na połowie rywala. Mało co przynosiło jednak oczekiwany rezultat, gdyż Zagłębie bardzo szczelnie broniło. Pierwszą zmianę trener Górak zdecydował się zrobić w 65. minucie - Marko Roginić zastąpił Filipa Szymczaka. W 69. minucie przed dobrą szansą stanął Grzegorz Janiszewski. Kolega zgrał mu piłkę głową na dziesiąty metr i gdyby nasz obrońca dokładniej przymierzył, nie dalby Gliwie żadnych szans. Katowiczanie dopięli swego w 80. minucie! Marko Roginić wygrał walkę o piłkę na prawej stronie i świetnie zgrał do Adriana Błąda, który znakomicie przymierzył w długi róg. Zagłębie szansy na wyrównanie sobie nie stworzyło i GKS wygrał bardzo ważny wyjazdowy mecz.

KONIEC. TRZY PUNKTY DLA GKS-U!

Sadowski wybija dośrodkowanie.

Żółta kartka także dla Wojciechowskiego.

Żółta kartka dla Oliveiry.

Ogromne zamieszanie na boisku. Faul rywala sprowokował przepychankę.

Doliczone 3 minuty.

Aj, piłka spadła w polu karnym pod nogi Woźniaka, jego próba zablokowana. Rzut rożny dla GKS-u.

Woźniak zmieni Błąda.

Żółta kartka dla Bryły za faul na Rogali.

Wolej Rogali z 20 metrów, próba ciekawa, ale poza światłem bramki.

Faul na Szwedziku, 20 metrów do bramki Gliwy.

Jędrych potrzebował pomocy medycznej, ale będzie kontynuował grę.

Bryła za Kamińskiego.

Żołta kartka dla Sanogo za faul na Jędrychu.

Świetnie wywalczył piłkę Roginić, potem podał do Błąda i ten huknął w długi róg!

GOOOOOOOOOL! ADRIAN BŁĄD!

Udaje nam się wybić piłkę.

Faulowany Sobczak, rzut wolny dla Zagłębia i szansa na dośrodkowanie.

Sanogo za Banaszewskiego.

Teraz zakotłowało się pod bramką Zagłębia. Piłka przeleciała obok słupka i kolejny rzut rożny dla GieKSy.

Dobrze powalczył Rogala i wywalczył rzut rożny.

Błąd chciał zrobić to samo co Pawłowski i niestety z takim samym rezultatem.

Janiszewski bardzo blisko szczęścia po zgraniu kolegi na jedenasty metr. Piłka po jego mocnym strzale przeleciała nad poprzeczką.

Strzał Pawłowskiego z dystansu, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

Roginić zmieni Szymczaka.

Odważne wyjście Gliwy, który zabrał piłkę z nogi Szwedzika na 30 metrze.

W odpowiedzi szybka akcja Zagłębia. Strzał zatrzymuje się na nogach naszego obrońcy.

Rogala próbował dogrywać do Szwedzika uciekającego w szesnastkę. Obrońca przerwał podanie i rzut rożny dla gośći.

Samotny rajd Szwedzika, przebił się przez dwóch rywali, ale kolejny zablokował jego podanie.

Janiszewski zbija dośrodkowanie. Szansa dla Zagłębia na wrzutkę z rzutu rożnego.

Faulowany w środku pola Banaszewski.

Janiszewski przerywa podanie wybiciem na aut.

Piłka w polu karnym Zagłębia, ale Błąd nie opanował.

Zagłębie w naszym polu karnym. Rogala przechwycił podanie, które mogło otworzyć rywalowi drogę do bramki.

Rywalowi udaje się oddalić zagrożenie.

A teraz Szymczak nabija rywala i rzut rożny dla GieKSy.

Kudła łapie piłkę po dośrodkowaniu.

Strzał Szumilasa po szybkiej akcji Zagłębia. Sadowski blokuje i gospodarze będą mieli rzut rożny.

Wracamy na drugą połowę, DAWAJ GIEKSA!

Szwedzik dostał piłkę na szesnastym metrze i nie miał przy sobie defensora. Niestety jego próba bardzo niedokładna.

Wojciechowski zgrywał po wrzutce Rogali, ale nie znalazł nikogo w polu karnym.

Musimy powiedzieć, że mamy sporo szczęścia, bo sosnowiczanie powodują dośrodkowaniami ogromne zamieszanie. Tym razem nikt nie oddał strzału i zacznie Kudła.

Kolejny rzut rożny dla Zagłębia po interwencji Janiszewskiego.

Dwa razy przerywamy groźne podania w szesnastkę.

Znów gorąco w naszej szesnastce. Sobczak próbował dopaść do bezpańskiej piłki, ale nie trafił i łapię futbolówkę Kudła.

Rzut rożny dla gospodarzy. Seedorfowi udało się nabić Janiszewskiego.

Teraz GKS przed bramką Zagłębia. Błąd wrzucał na głowę Szwedzika, ale w ostatnim momencie uprzedził go obrońca.

Główka Janiszewskiego oddala na moment zagrożenie sprzed naszej bramki.

Nasze próby rozegrania niestety kończą się niedokładnymi podaniami. Zagłębie z kolei aktywnie po lewej stronie boiska.

Teraz moment przewagi gospodarzy, którzy aktywnie szukają podań na naszej połowie.

Kontra Zagłębia. Sobczak dostał podanie przed Kudłę, piłka po jego strzale o centymetry mija naszą bramkę. Sporo szczęścia GKS-u.

Faulowany Wojciechowski, teraz szansa dla GKS-u ma dośrodkowanie w pole karne rywala.

Akcja Pawłowskiego z Seedorfem. Rzut rożny dla gospodarzy.

Najgroźniejsza akcja Zagłębia. Wpadli w nasze pole karne po rozegraniu sprzed szesnastki, ostatecznie jednak piłka w rękach Kudły.

Gliwa łapie dośrodkowanie.

Kolejny rzut rożny dla katowiczan po szarży Rogali.

Aut dla GieKSy na wysokości pola karnego rywala. Potem wrzutka Figla, ale bez adresata.

Pojedynek Sobczaka z Jędrychem w polu karnym. Napastnik Zagłębia fauluje naszego obrońcę.

Kudła łapie wrzutkę.

Zakotłowało się w naszym polu karnym. Nie pozwalamy rywalowi na strzał, ale za to Zagłębie ma rzut rożny.

Faul Figla, szansa dla Zagłębia na dośrodkowanie w pole karne.

Bomba sprzed pola karnego Rogali zatrzymuje się na plecach rywala.

Wpadł odważnie w pole karne Szwedzik. Nabił rywala i po raz kolejny spróbujemy z rzutu rożnego.

Szymczak uderzał głową! Dobrze ustawiony Gliwa.

Zgrywał na piąty metr Janiszewski po dośrodkowaniu. Ostatecznie rzut rożny dla gości.

Faul na Jędrychu w środku pola. Sobczak upomniany przez sędziego.

Niepewnie z bramki wyszedł Kudła. Ostatecznie nasz bramkarz rozpocznie z piątego metra.

• Przed meczem gest solidarności obu zespołów z wszystkimi, których dotknęła wojna w Ukrainie.

• Obie ekipy na boisku. Za moment rozpoczynamy spotkanie.

• Trener Rafał Górak zdecydował się desygnować do gry taką samą jedenastkę, jaka wyszła na boisko w poprzednim meczu ligowym. Transmisja spotkanie na kanale Polsat Sport Extra.

• Telewizja Polsat przekazała informację, iż spotkanie rozpocznie się o godz. 20:40.