• Malec (82)
  • Repka (85)

GKS Katowice: Kudła - Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Janiszewski, Pavlas - Szwedzik (72. Samiec-Talar), Repka, Figiel (81. Jaroszek), Błąd (81. Urynowicz) - Kozłowski (72. Woźniak).

GKS Tychy: Jałocha - Paprzycki (46. J. Piątek), Mańka, Nedić, Grzeszczyk, Wołkowicz, Steblecki (72. Żytek), Jaroch (46. Malec), Janiak (72. Kozina), Kargulewicz (46. K. Piątek), Szymura.

Derby to zawsze wyjątkowe wydarzenie dla kibiców oraz piłkarzy. Tym razem GieKSa przy Bukowej gościła GKS Tychy w ramach 12. kolejki Fortuna 1 Ligi. Pod nieobecność Filipa Szymczaka, który otrzymał powołanie do reprezentacji Polski U21, skład uzupełnił Filip Kozłowski. Kolejną zmianą względem poprzedniego meczu była gra od pierwszej minuty Patryka Szwedzika. Wywołany do tablicy Szwedzik bardzo szybko odwdzięczył się sztabowi za zaufanie. W 8. minucie wykorzystał podanie przed bramkę Adriana Błąda, a osiem minut później wykończył kontrę strzelając na 2:0 tuż obok słupka. Pierwszy fragment ułożył się dla Katowiczan doskonale.

W kolejnych minutach to tyszanie mieli większe posiadanie piłki i szukali swoich szans w ataku pozycyjnym. Dobrze jednak reagowała obrona GieKSy, nie pozwalając wypracować rywalowi stuprocentowej sytuacji i zatrzymując wszystkie próby przed pole karnym. Podopieczni trenera Rafała Góraka skupiali się na grze z kontrataku i mieli jeszcze kilka okazji na podwyższenie wyniku, ale na przerwę schodziliśmy ostatecznie z dwubramkowym prowadzeniem. W 56. minucie wynik mógł ulec zmianie po akcji sam na sam Szwedzika. Naszego napastnika w ostatniej chwili zatrzymał jednak obrońca.

Wraz z upływem czasu goście musieli zwiększać agresywność swoich ataków, a to oznaczało, że będą popełniać więcej błędów, na co GieKSa cierpliwie czekała. W 63. minucie Dawid Kudła miał okazję się wykazać, gdy po rzucie rożnym rywal uderzał głową i nasz bramkarz dosięgnął futbolówkę końcówką palców. Kolejna okazja to znów Szwedzik, który po dynamicznej akcji prawą stroną uderzał mocno i po sparowaniu strzału przez bramkarza piłka zatrzymała się na poprzeczce. W 82. minucie goście dopięli swego i po zamieszaniu w polu karnym bramkę kontaktową strzelił Tomas Malec.

Zaledwie 3 minuty później mieliśmy już remis po kolejnym stałym fragmencie, w którym źle interweniował Oskar Repka. Futbolówka wpadła prosto do bramki strzeżonej przez Dawida Kudłę. GieKSa w końcówce obiła jeszcze słupek po strzale Piotra Samca-Talara. Wynik już nie uległ zmianie i w debrach ekipy z Katowic i Tychów podzieliły się punktami.

Żółta kartka dla Grzeszczyka.

Pavlas nie opanował piłki po próbie lewą stroną GieKSy.

Doliczone 3 minuty.

Tyszanie na naszej połowie.

Słupek po strzale Samca-Talara!

Niestety mamy remis. Gol samobójczy Repki.

Faulujemy na naszej połowie. Szansa dla gości na wrzutkę w pole karne.

Kudła łapie mocne dośrodkowanie.

Tracimy bramkę. Malec wykorzystuje zamieszanie w polu karnym.

Akcja prawą strona gości i jeszcze jedna okazja ze stałego fragmentu.

Urynowicz za Błąda i Jaroszek za Figla.

Rzut rożny dla tyszan.

Rywal wypuścił piłkę w naszym polu karnym, lecz dobrze reaguje Kudła.

Kontra GieKSy, ale w ostatnim momencie źle podawał Błąd, szkoda...

Za wysoko podniesiona noga Woźniaka przy próbie utrzymania piłki w polu gry.

Żółta kartka dla Żytka.

Kozina za Janiaka i Żytek za Stebleckiego.

Samiec-Talar za Szwedzika i Woźniak za Kozłowskiego.

Poprzeczka po strzale Szwedzika!

Strzelał Jakub Piątek, ale wysoko nad poprzeczką.

Teraz dużo szczęścia, rywal dostał piłkę na piąty metr, ale nie był w stanie odpowiednio złożyć się do strzału i piłka mija słupek naszej bramki.

Przez chwilę mocny pressing GieKSy, ale rywal odebrał piłkę Błądowi, gdy ten szukał podania do Szwedzika.

Kudła zatrzymuje groźny strzał głową.

Rzut rożny dla gości.

Strzał Kozłowskiego, Jałocha nie bez problemów, ale zatrzymuje.

Kołodziejski ratuje Szwedzika po niefortunnym podaniu.

Strzał Błąda w kontrze. Odbił się od obrońcy i mamy rzut rożny.

Żółta kartka dla Stebleckiego za powstrzymywanie Błąda.

Szwedzik sam na sam! Niestety w ostatniej chwili powstrzymał go obrońca...

Faulowany w środku pola Kozłowski.

Szwedzik głową po podaniu Błąda, strzał jednak obok słupka.

Próba dogrania tyszan w pole karne, ale pewnie łapie Dawid Kudła.

Figiel przed naszym polem karnym długo przekładał piłkę, na szczęście był faulowany przy próbie odbioru przez rywala.

Dużo walki w środku pola. GieKSa stara się nie forsować tempa.

Trzy zmiany u gości. Jakub Piątek za Paprzyckiego, Malec za Jarocha oraz Kacper Piątek za Kargulewicza.

Wracamy do gry i gramy do KOŃCA!

Szwedzik wychodził sam na sam, ale wcześniej sędzia odgwizdał faul Kozłowskiego.

Dogranie ze stałego fragmentu w nasze pole karne. Wybija Figiel.

Doliczone dwie minuty.

Rywal padł w naszym polu karnym, ale nie ma mowy o przewinieniu, wszystko odbyło się w walce o piłkę.

W starciu ucierpiał Szwedzik, potrzebna pomoc naszego sztabu.

Groźnie w naszym polu karnym po kontrze, na szczęście nikt nie dopadł do piłki po zagraniu na piąty metr.

Rywale wybijają piłkę na aut.

Akcja Zyby prawą stroną, miał okazję zagrać przed pole karne, ale próba zablokowana. Rzut rożny dla GieKSy.

Rywal w naszym polu karnym, ale udaje nam się wyprowadzić piłkę i zaczniemy z autu.

Adrian już na nogach, wszystko wskazuje na to, że będzie kontynuował grę.

Ucierpiał Adrian Błąd. Mamy nadzieję, że z naszym pomocnikiem wszystko w porządku.

Blisko bramki samobójczej tyszan po próbie dogrania w pole karne Wojciechowskiego.

Błąd próbował uruchomić Kozłowskiego, panowie się jednak nie dogadali.

Szansa Szwedzika po dobrym podaniu Figla! Strzał obok słupka...

Szwedzik podawał do Kozłowskiego w pole karne, ten jednak źle uderzył z powietrza w piłkę.

Szansa na akcję GieKSy prawą stroną, ale Figiel faulował przy próbie odbioru piłki.

Kołodziejski przerywa groźne podanie w pole karne.

Próba zagrania rywala na prawe skrzydło, ale za mocno i znów z piątki Kudła.

Dobry odbiór Rafała Figla przed naszym polem karnym. Mogliśmy wyprowadzić kontrą, ale zdecydowaliśmy się uspokoić grę.

Akcja tyszan lewą stroną, ale Kudła zacznie z bramki.

Kontra GKS-u, dobre rozciągnięcie Błąda i Patryk Szwedzik idealnie zmieścił piłkę obok słupka.

GOOOOOOL! ZNOWU SZWEDZIK!

Strzał Figla z daleka po kontrze GKS-u. Nie sprawił Jałosze problemu.

Nikt nie dopadł do dośrodkowania Błąda, budujemy od linii obrony.

Rzut rożny dla GieKSy.

Tyszanie przed polem karnym, na całe szczęście Grzeszczyk źle podaje do skrzydła i zaczniemy z autu.

Akcja GKS-u prawą stroną, Adrian Błąd miał dużo czasu i idealnie podał do Patryka Szwedzika, dla którego trafienie było już tylko formalnością.

GOOOOL! PATRYK SZWEDZIK!

Rywal wybija na aut po próbie dynamicznej akcji prawą stroną GieKSy.

Próbowaliśmy zorganizować akcję na połowie rywala, ale przy próbie zmiany stron przeciwnik przejął piłkę.

Oddalamy na moment zagrożenie.

• Obie drużyny już na boisku. Za moment rozpoczynamy mecz!

• Zatem pod nieobecność Filipa Szymczaka skład uzupełni Filip Kozłowski. Kolejną zmianą jest gra od pierwszej minuty Patryka Szwedzika. Poczatek derbów o godz. 12:40. Transmisja z tego meczu na Polsacie Sport.