2-1

Stomil Olsztyn

• Zych (70)

GKS Katowice: Kudła - Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Janiszewski, Pavlas - Woźniak (77. Sanocki), Figiel, Repka (77. Jaroszek), Błąd (89. Kozłowski) - Szymczak (84. Szwedzik).

Stomil Olsztyn: Bąkowski - Remisz, Straus, Żwir, Pyrdoł (50. Zych), Moneta (87. Czajka), Szabaciuk (65. Wójcik), Dampc, Tecław, Fundambu, Mikita.

W pierwszą niedzielę października GKS Katowice podejmował przy Bukowej Stomil Olsztyn w ramach 11. kolejki Fortuna 1 Ligi. Podobnie jak w meczu Pucharu Polski z Olimpią Zambrów, GieKSa do gry przystąpiła piątką defensorów. Tercet utworzyli w środku Arkadiusz Jędrych, Grzegorz Janiszewski i Michał Kołodziejski, a w roli wahadłowych Zbigniew Wojciechowski i Danian Pavlas. Natomiast w środku pomocy Oskar Repka zastąpił Bartosza Jaroszka. Początek meczu wskazywał na to, że oba zespoły będą chciały skutecznie wykorzystywać wszelkie błędy rywala w rozegraniu, bo ani GKS, ani Stomil nie korzystali z mocnego pressingu, by odebrać piłkę na wysokości pola karnego. Gracze cierpliwie czekali na możliwość zaatakowania z kontrataku.

GieKSa szukała swoich szans prawym skrzydłem, gdzie kilka razy dośrodkowywał Adrian Błąd. W jednej próbie piłka przeleciała tuż nad głową Arkadiusza Woźniaka, który dobrze przymierzał się do strzału. Stomil z kolei miał sporo okazji ze stałych fragmentów gry, zwłaszcza z rzutów rożnych. Obrona GKS-u szczelnie jednak pilnowała pola bramkowego i co chwilę oddalała zagrożenie. W gruncie rzeczy żadna z drużyn nie stworzyła sobie w trakcie pierwszych 45 minut stuprocentowej okazji na strzelenie gola. Ostatecznie zespoły na przerwę schodziły z bezbramkowym remisem.

Początek drugiej części był doskonały. Danian Pavlas próbował dośrodkować piłkę, ale wyszedł mu z tego strzał, który całkowicie Krzysztofa Bąkowskiego zaskoczył i piłka wpadła do bramki. W 63. minucie piłka wpadła do siatki Stomilu po raz drugi, ale tym razem Filip Szymczak był niestety na spalonym i sędzia nie uznał bramki. Niestety w 70. minucie Stomil wyprowadził atak zakończony dośrodkowaniem, którego na gola zamienił Patryk Zych. Wcześniej goście nie stanowili żadnego zagrożenia, więc był to duży cios. Odpowiedź jednak przyszła szybko. Filip Szymczak wygrał walkę o piłkę po wrzutce w pole karne i ponownie dał katowiczanom prowadzenie, ale… po długim sprawdzaniu sędzia nie uznał gola.

Musieliśmy czekać aż do 96 minuty, by Bartosz Jaroszek po zamieszaniu w polu karnym uderzył głową obok słupka i rzutem na taśmę zapewnił GieKSie zwycięstwo! Ogromna dramaturgia, bo sędzia sprawdzał jeszcze gola w systemie VAR, ale tym razem niczego się nie dopatrzył i bramkę uznał. GieKSa wygrała mecz!

• 90+7 min

BRAMKA UZNANA! KONIEC MECZU!

• 90+6 min

Sędzia sprawdza gola...

• 90+6 min

GOOOOOOOOL! BARTOSZ JAROSZEK!

• 90+4 min

Zamieszanie w polu karnym Stomilu, rywal wybija na aut.

• 90+3 min

Wrzutka Pavlasa, niestety nie znalazł adresata.

• 90+2 min

Jędrych uderzał, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• 90 min

Żółta kartka dla Czajki.

• 90+1 min

Przewracany Kozłowski. Szansa dla GKS-u na dośrodkowanie w pole karne.

• 90 min

5 minut doliczone.

• 90 min

Uderzenie Zycha daleko obok bramki.

• 89 min

Kozłowski za Błąda.

• 89 min

Rzut rożny dla gości.

• 87 min

Czajka za Monetę.

• 87 min

Bąkowski wybija próbę dogrania Błąda. Rzut rożny dla GKS-u.

• 85 min

Żółta kartka dla Michała Kołodziejskiego.

• 84 min

Szwedzik za Szymczaka.

• 84 min

Oddalamy zagrożenie.

• 83 min

Rzut rożny dla Stomilu.

• 80 min

Bramka Filipa Szymczaka nieuznana.

• 79 min

Sędzia sprawdza bramkę dla GKS-u na systemie VAR.

• 77 min

Sanocki za Woźniaka i Jaroszek za Repkę.

• 77 min

Szymczak ukarany żółtą kartką.

• 75 min

Znowu Zych, tym razem obok bramki.

• 74 min

Jędrych wybija na aut po długim podaniu na prawe skrzydło.

• 72 min

Walczymy do końca GKS!

• 70 min

Niestety rywal doprowadza do remisu. Strzelcem Zych.

• 69 min

Piłka przeleciała nad głowami wszystkich, aut dla GieKSy.

• 68 min

Faulowany Repka, GKS z szansą na wrzutkę w pole karne.

• 67 min

Woźniak chciał przyłożyć sprzed pola karnego, ale trafił w nogi defensora.

• 66 min

Zatrzymujemy kontrę Stomilu, ale potem faul na Fundambu i rywale będą wrzucali w nasze pole karne.

• 65 min

Wójcik za Szabaciuka.

• 63 min

Piłka w siatce Stomilu, niestety Filip Szymczak był na spalonym.

• 62 min

Pavlas chciał uderzać, jego piłka zatrzymała się na obrońcy.

Pavlas zagrywał na piąty metr do Szymczaka, ten uderzał, lecz obok bramki. Dobra akcja GKS-u.

Spowalniamy grę i szukamy swoich szans w ataku pozycyjnym.

Piłka w polu karnym Stomilu, ale żaden gracz GKS-u nie znalazł się w dogodnej pozycji do strzału.

Szymczak przegrał w polu karnym walkę o piłkę z Remiszem.

Stomil podszedł wyżej, musimy uważać na błędy przy wyprowadzaniu piłki.

Zych zmieni Pyrdoła.

Dobrze wybija Bąkowski.

Błąd powalczył o piłkę i mamy rzut rożny.

Możemy się spodziewać, że Stomil agresywniej przejdzie do ataku, więc musimy się mieć na baczności.

GOOOL! Danian Pavlas chciał dośrodkować, ale... strzelił gola!

Szymczak w polu karnym, ale rywal dobrze interweniuje.

Wracamy na drugą połowę. DAWAJ GIEKSA!

• 45+2 min

Koniec pierwszej połowy.

• 45+1 min

Wojciechowski podawał do Błąda, ten uprzedzony przez defensora, dobra próba naszego zespołu.

Dwie minuty doliczone.

Kontra Stomilu, na nasze szczęście Straus zdecydował się na uderzenie, które nie sprawiło Kudle problemu.

Próba prostopadłego podania Kołodziejskiego do Błąda, lecz bez szans powodzenia.

Rywal skutecznie wybija z szesnastki.

Fundambu faulował Figla, teraz to GKS z szansą na dośrodkowanie w pole karne rywala.

Dalekie wybicie Kudły, Błąd przegrał jednak walkę o piłkę.

I jeszcze jeden stały fragment dla Stomilu. Od kilku minut nie opuszczamy naszej połowy.

Faul Woźniaka, kolejna szansa dla gości na dośrodkowanie w pole karne GKS-u.

Kolejny rzut rożny dla Stomilu.

Żółta kartka dla Rafała Remisza.

Janiszewski zatrzymuje strzał Monety.

Kontra GKS-u, ale Adrian Błąd w pewnym momencie był sam przeciwko czterem obrońcom.

Fatalny błąd GKS-u przy rozegraniu, w konsekwencji rzut rożny dla Stomilu.

Za mocne podanie Błąda, mamy piłkę, ale zaczynamy od linii obrony.

Wojciechowski szukał Woźniaka, dobre podanie w pole karne, ale rywal zdołał naszemu zawodnikowi skutecznie przeszkodzić. Rzut rożny dla GKS-u.

Goście cały czas przed naszym polem karnym, kontrolujemy jednak to, co dzieje się w szesnastce.

Kolejny rzut rożny dla Stomilu. Rywal nabił Repkę.

Kołodziejski wybija piłkę na aut.

Faulowany Fundambu, szansa dla gości na wrzutkę w pole karne.

Drobne zamieszanie w naszej szesnastce, ale po chwili oddalamy.

Akcja lewą stroną Stomilu, Wojciechowski wybił na rzut rożny.

Kolejna próba dośrodkowania Błąda, lecz nieudana, łapie Bąkowski.

Groźna wrzutka w nasze pole karne, na szczęście Jędrych wybija głową.

Dobry pomysł Repki przy podaniu na skrzydło do Pavlasa, ale ten przegrał pojedynek jeden na jeden z obrońcą.

GieKSa długo rozgrywa piłkę na połowie rywala.

Filip Szymczak wpadł w pole karne, oddał strzał, ale ten mija słupek bramki Stomilu.

Woźniak przymierzał się do strzału głową, niewiele zabrakło!

Wrzutka Błąda, piłka wylądowała na głowie obrońcy. Pavlas próbował ją odzyskać, ale faulował.

Repka wraca na boisko.

Kudła broni strzał zza pola karnego.

Przez chwilę jesteśmy zmuszeni grać w dziesięciu.

Podanie do Monety na piąty metr... szczęśliwie piłka przeleciała tuż przed nogą rywala.

Na szczęście z naszym zawodnikiem wszystko w porządku i może kontynuować grę.

Rywal w naszym polu karnym, potężna bomba zatrzymała się na głowie Oskara Repki.

Kontra GKS-u, piłka pod nogami Woźniaka, lecz jego strzał słaby i prosto w nogi obrońcy.

Długie podanie do Woźniaka, lecz Dampc go uprzedził wybijając piłkę głową.

Pavlas gonił piłkę na lewym skrzydle, lecz ta ostatecznie opuściła boisko.

Od razu akcja pod naszym pole karnym, ale oddalamy zagrożenie wybiciem piłki.

• Obie drużyny już na boisku, za moment rozpoczynamy mecz.

• Podobnie jak w meczu Pucharu Polski, GieKSa do gry przystąpi piątką defensorów. Tercet utworzą Jędrych, Janiszewski i Kołodziejski, a w roli wahadłowych Wojciechowski i Pavlas. Natomiast w środku pomocy Oskar Repka zastąpił Bartosza Jaroszka. Zaczynamy o 18:00!

• O godz. 17:00 mecz zaczynają nasi hokeiści, którzy w Oświęcimiu mierzą się z tamtejszą Unią. Natomiast o 17:30 na hali w Szopienicach sezon otwierają siatkarze domowym meczem z Treflem Gdańsk. Panowie - trzymamy kciuki!

• Przy okazji niedzielnego meczu kolejna okazja, by skorzystać z promocji Blaszoka!