• Kozłowski (33)
  • Błąd (78)

Chojniczanka Chojnice: Sokół - Mudra (74. Napołow), Grolik, Bartosiak, Czajkowski, Klichowicz, Kona (59. Rakowski), Ziętarski (69. Nowak), Mikołajczak (69. Golański), Ryczkowski, Skrzypczak (59. Pląskowski).

GKS Katowice: Królczyk - Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski (57. Urynowicz), Rogala (25. Janiszewski) - Kościelniak, Błąd (80. Gałecki), Jaroszek, Figiel, Pavlas - Kozłowski (80. Kurbiel).

To był bez wątpienia hit boisk 2 ligi. Wicelider tabeli mierzył się z trzecią drużyną ligi. Dzielił ich zaledwie punkt, co zapowiadało naprawdę interesujące starcie. Drużyny z Katowic i Chojnic rozpoczynały sezon z takimi samymi ambicjami, a mecz 36. kolejki mógł mieć decydujący wpływ na ułożenie tabeli pod ich koniec. W składzie GKS-u jedna zmiana względem poprzedniego meczu. W pierwszym składzie Patryka Grychtolika zastąpił Zbigniew Wojciechowski. Początek spotkania wskazywał na to, że to gospodarze będą prowadzić grę, natomiast nisko ustawiony GKS będzie czekał na swoje okazje z kontrataku. W 16. minucie spotkania Dominik Kościelniak dobrze podawał w pole karne, a kończył wszystko Filip Kozłowski. Jego strzał złapał jednak Paweł Sokół.

Katowiczanie od tego momentu przejęli inicjatywę. W 23. minucie Adrian Błąd znalazł się z piłką przed szesnastką. Postanowił uderzyć, piłka odbiła się jeszcze od rywala i była dla Sokoła nie do obrony. GieKSa wyszła na prowadzenie, co wyraźnie Chojniczankę zdeprymowało. 10 minut później przy próbie rozegrania od lini obrony, jeden z rywali popełnił błąd tracąc futbolówkę. W sytuacji najlepiej odnalazł się Filip Kozłowski. Wszedł w pole karne i strzelił obok bramkarza podwyższając prowadzenie gości. Chojniczanka miała swoją okazję w samej końcówce, gdy po stałym fragmencie piłka spadła pod nogi rywala i jego strzał tuż przed linią bramkową zatrzymał Bartosz Jaroszek.

Na drugą połowę GieKSa wracała z dwubramkowym prowadzeniem, a to oznaczało, że gospodarze rzucą się do szalonego ataku. W 57. minucie Marcin Urynowicz musiał zmienić kontuzjowanego Michała Kołodziejskiego, jeszcze w pierwszej połowie za Grzegorza Rogalę wszedł Grzegorz Janiszewski. Katowiczanie nie grali w swoim optymalnym ustawieniu. Mimo to w 78. minucie GKS przeprowadził udany atak. Błąd znalazł bezpańską piłkę w polu karnym, dopadł do niej i strzelił trzeciego gola dla GieKSy. Gospodarze nie odpuszczali i w samej końcówce mieli doskonałą okazję po stałym fragmencie. Piłka po strzale z pola karnego zatrzymała się na słupku naszej bramki. To był jednak koniec, katowiczanie odnieśli w Chojnicach cenną wygraną.

KONIEC! GIEKSA WYGRYWA BARDZO WAŻNY MECZ.

Piłka przeleciała przez całe pole karne GKS-u, na szczęście nikt nie skierował jej do bramki.

Strzał Klichowicza, próbował dokręcać, lecz daleko od bramki.

Kontra GKS-u, Kurbiel rozciągnął do Urynowicza, lecz ten źle podawał przed bramkę.

Doliczone 4 minuty.

Jeszcze rzut rożny dla gospodarzy.

Strzał Pląskowskiego, lecz nad poprzeczką. Za łatwo jednak wykreował swoją pozycję.

Cały czas jesteśmy na połowie GieKSy. To jest mimo wszystko nerwowa końcówka spotkania.

Fura szczęścia GKS-u. Piłka odbiła się od słupka i było blisko trafienia samobójczego.

Rzut rożny dla gospodarzy po interwencji Królczyka.

Kurbiel jeden na jeden z obrońcą... niestety zamiast strzału zdecydował się na podanie i akcja się nie rozwinęła.

Kolejny stały fragment dla gospodarzy po faulu Jędrycha.

Gałecki zmieni Błąda i Kurbiel za Kozłowskiego.

Stały fragment dla gospodarzy.

Nasz pomocnik najlepiej odnalazł się w polu karnym i pewnym strzałem podwyższa prowadzenie GKS-u!

GOOOOOOL! Drugie trafienie Adriana Błąda!

Królczyk łapie wysoko zagrywaną piłkę.

Stały fragment dla Chojniczanki, kolejna okazja na dośrodkowanie w pole karne GKS-u.

Strzał Urynowicza sprzed pola karnego, lecz nad poprzeczką.

Ostre starcie w polu karnym, na boisku Kozłowski i rywal. Obaj się jednak podnoszą z boiska.

Napołow zmienia Mudrę.

Ucierpiał w starciu Kozłowski. Musi na moment zejść z boiska.

Żółta kartka dla Bartosiaka.

Golański za Mikołajczaka i Nowak za Ziętarskiego.

Sędzia przerywa po ostrym starciu w polu karnym. Sokół wpadł w swojego kolegę i sędzia był zmuszony do przerwania gry choć GKS miał okazję na dośrodkowanie.

Kontra GKS-u, Kościelniak podawał w pole karne, ale przeciął bramkarz.

Rywal uderzał głową, lecz wysoko nad poprzeczką.

Faul Kościelniaka, szansa dla gospodarzy na wrzutkę w nasze pole karne.

Błąd faulowany w walce o piłkę, na moment uspokajamy sytuację.

Rzut rożny dla gospodarzy po groźnej akcji prawą stroną boiska.

Nieudana próba dośrodkowania Marcina Urynowicza.

Trwa zacięta walka na naszej połowie, na razie dobrze asekurujemy wszystkie pozycje.

Pląskowski za Skrzypczaka oraz Rakowski za Konę.

Groźne podanie w nasze pole karne, Królczyk na szczęście pierwszy dopadł do piłki.

Urynowicz zmieni kontuzjowanego Kołodziejskiego.

Dośrodkowanie Błąda ze stałego fragmentu, lecz nasz zawodnik faulował rywala w walce o piłkę.

Ucierpiał w starciu Kołodziejski, ale będzie kontynuował grę.

Po ziemi na piąty metr, ale nikt nie przeciął i Królczyk łapie.

Dośrodkowanie Mudry, ale przeciągnięte, zacznie z piątki Królczyk.

GKS także nie ma zamiaru odpuszczać i wysoko atakuje rywala próbując wymusić błąd.

Chojniczanka agresywnie, mogliśmy się tego spodziewać.

Wracamy na drugą część, do końca GieKSa!

Żółta kartka dla Kozłowskiego za wysoko podniesioną nogę.

Doliczona minuta.

Wojciechowski wpadł w pole karne, oddał strzał, lecz ten obok słupka.

Rzut rożny po ogromnym zamieszaniu. Zablokowaliśmy strzał zmierzający prosto do bramki.

Faul przed naszym polem karnym, gospodarze dostaną szansę na groźną wrzutkę.

Figiel szukał długim podaniem Kozłowskiego, lecz Sokół panował nad sytuacją.

Nieudane dośrodkowanie Pavlasa po akcji lewą stroną boiska.

Bezpośrednie uderzenie na bramkę, ale Królczyk na posterunku.

Żółta kartka dla Mikołajczaka.

Faul Wojciechowskiego, 30 metrów do bramki Królczyka.

Kościelniak uderzał po wrzutce, lecz piłka przeleciała obok słupka.

Rzut rożny dla GieKSy.

Napastnik GKS-u wykorzystał błąd defensywy i podwyższa prowadzenie gości.

DWAAAAAAA! KOZŁOWSKI!

Dośrodkowanie Kołodziejskiego, przerwał rywal. Do piłki mógł w polu karnym dopaść Pavlas, lecz źle przyjął futbolówkę.

Kościelniak wpadł w pole karne, zatrzymany przez obrońców.

Oddalamy na moment zagrożenie.

Rzut rożny dla gospodarzy.

Dobry odbiór Pavlasa po podaniu rywala w pole karne.

Janiszewski zmieni Rogale, zapewne chodzi o uraz.

Piłka uderzona sprzed szesnastki po rykoszecie wpada do siatki, gramy dalej GieKSa!

GOOOOOOOL! ADRIAN BŁĄD!

Wojciechowski próbował wjechać w pole karne, w kluczowym momencie odskoczyła mu piłka.

Królczyk pewnie łapie.

Szansa ze stałego fragmentu dla gospodarzy, będzie dośrodkowanie w nasze pole karne.

Wrzutka w pole karne, piłka spadła tuż przed Pavlasa, lecz ten wyraźnie tym faktem zaskoczony. Szkoda tej okazji.

Figiel uderzył w mur.

Faul na Błądzie, 25 metrów do bramki Chojniczanki.

Najlepsza akcja w tym meczu. Wojciechowski podawał do Kozłowskiego, ten oddał strzał, lecz piłka wpadła prosto w ręce bramkarza.

Kozłowski w polu karnym, oddał strzał z trudnej pozycji, lecz bez większych szans na powodzenie. Zacznie z piątki Sokół.

Strzał Klichowicza obok bramki Królczyka.

Błąd podawał na skrzydło do Kościelniaka, odrobinę za mocno.

Mogła wyjść groźna kontra gospodarzy po odbiorze w środku pola, na szczęście dla nas za mocne podanie na skrzydło i GKS rozpocznie z autu.

Kontra GKS-u, strzał po ziemi Błąda, lecz za lekko, by zaskoczyć Sokoła.

Rzut rożny dla Chojniczanki.

Dośrodkowanie w nasze pole karne. Piłka odbiła się od nóg naszych obrońców i łapie Królczyk.

Próba dośrodkowania Rogali, lecz zatrzymała się na obrońcy.

Akcja Pavlasa po odbiorze, lecz rywal zatrzymał go przed polem karnym.

Dośrodkowanie w nasze pole karne, ale nie znalazło adresata, zacznie Królczyk.

Kołodziejski dobrze zatrzymuje gracza, który mógł dośrodkowywać z lewej strony boiska.

• Drużyny już na murawie. Za moment rozpoczynamy mecz!

• Jedna zmiana względem poprzedniego spotkania. Do pierwszej jedenastki wraca Zbigniew Wojciechowski. Trwa rozgrzewka obu ekip.

• Przed GKS-em Katowice jeden z najważniejszych meczów w sezonie. Starcie 36. kolejki eWinner 2. ligi w Chojnicach może mieć znaczący wpływ na to, kto dołączy do Górnika Polkowice i zapewni sobie bezpośredni awans. Początek spotkania o godz. 18:45. Transmisja za pośrednictwem TVP Sport oraz sport.tvp.pl.