Bytovia Bytów

• Krzyżak (65)

GKS Katowice: Królczyk - Grychtolik (83. Szwedzik), Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Pavlas (75. Wojciechowski), Błąd (79. Gałecki), Jaroszek, Figiel, Kościelniak (75. Sanocki) - Kozłowski (79. Kurbiel).

Bytovia Bytów: Czyżniewski - Dymerski, Bąk, Nowakowski, Giel, Lech, Lizakowski (69. Bach), Błaszkowski, Szmidke (69. Sezonienko), Kieca (57. Wrzesień), Krzyżak.

W meczu 35. kolejki eWinner 2. ligi GKS Katowice na własnym boisku podejmował Bytovię Bytów, która do końca sezonu będzie walczyć o utrzymanie. Z uwagi na absencję Marcina Urynowicza i Arkadiusza Woźniaka (zawieszenie przez kartki), trener Rafał Górak zdecydował się na szereg zmian. Wrócili do pierwszej jedenastki Michał Kołodziejski, Grzegorz Rogala, Rafał Figiel, Dominik Kościelniak oraz Bartosz Jaroszek, natomiast swój pierwszy mecz w tym sezonie od pierwszej minuty rozpoczął Patryk Grychtolik. GieKSa bardzo szybko narzuciła własne warunki. Bytovia groziła jedynie z kontrataków i stałych fragmentów, lecz dobrze ustawiona defensywa katowiczan konsekwentnie oddalała zagrożenie sprzed naszej bramki.

Aktywne skrzydła GieKSy co chwilę stwarzały dogodne sytuacje. Brakowało jednak precyzji wykończenia. Tej nie zabrakło w 38. minucie spotkania. Przytomne zachowanie Dominika Kościelniaka pozwoliło mu posłać piłkę w pole karnego do nabiegającego na piłkę Bartosza Jaroszka. Ten doskonale przymierzył w piłkę i otworzył wynik przy Bukowej. GieKSa dopięła swego i objęła prowadzenie. Chwilę później mogła je podwyższyć po strzale z pola karnego Filipa Kozłowskiego, lecz futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Na drugą połowę wracaliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.

Zaraz po wyjściu z szatni kolejne uderzenie GKS-u. Tym razem dobra akcja prawą stroną katowiczan zakończyła się wrzutką Kozłowskiego i precyzyjnym strzałem Adriana Błąda, który podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Bytovia miała swoją szansę na bramkę kontaktową po rzucie wolnym z 17 metrów. Jednak próba wpadła prosto w mur. Znacznie lepiej swój stały fragment wykorzystała GieKSa. Błąd wrzucił na głowę Michała Kołodziejskiego, ten zgrał na piąty metr i Kozłowski miał już bardzo łatwe zadanie - 3:0 dla GKS-u. Mimo korzystnego wyniku, musieliśmy się mieć na baczności. W 65. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Oskar Krzyżak.

Od 75. minuty Bytovia musiała sobie radzić w dziesiątkę po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Przemysława Lecha. Zaraz po tym zamieszaniu Adrian Błąd huknął z rzutu wolnego i obił poprzeczkę bramki gości. W ostatnich fragmentach GKS musiał uważać na coraz odważniejsze ataki Bytovii. Pojawiły się za to szansę z kontrataku i jedną taką wykorzystał Piotr Kurbiel, który zaraz po wejściu na boisko został obsłużony przez wbiegającego z lewej strony Krystiana Sanockiego. Wynik już nie uległ zmianie. GieKSa zapisała na swoje konto cenne trzy punkty.

Koniec meczu. GIEKSA WYGRYWA MECZ!

Rywal wybija piłkę z linii bramkowej w niesamowitej interwencji. Zabrał bramkę Zbigniewowi Wojciechowskiemu.

Doliczone trzy minuty.

Jeszcze jeden rzut rożny dla GKS-u.

Groźnie w naszym polu karnym... rywal oddał strzał po obrocie, lecz zablokowany przez naszą obronę.

Żółta kartka dla Szwedzika.

Szwedzik z szansą, w ostatnim momencie zablokowany przez rywala.

Strzał rywala po wejściu przed pole karne. Piłka minęła światło bramki.

Szwedzik zmieni Grychtolika.

Kolejna akcja GKS-u lewą stroną. Kurbiel w polu karnym, lecz blokowany przez obrońcę.

GOL! Kurbiel wykańcza kontrę lewą stroną.

Gałecki za Błąda i Kurbiel za Kozłowskiego.

Żółta kartka dla Krystiana Sanockiego.

Kontra Bytovii, strzał Giela, ale na szczęście prosto w Królczyka.

BŁĄD! Potężnie, ale w poprzeczkę, szkoda.

Wojciechowski zmienił Pavlasa, natomiast Sanocki zmienił Kościelniaka.

Dodatkowo żółta kartka dla Giela.

Druga żółta kartka dla Lecha w konsekwencji czerwona.

GKS w polu karnym gości. Po zamieszaniu fauluje Kołodziejski.

Znów próba Błąda... próbował podkręcić, lecz piłka mija światło bramki.

Błąd z 20 metrów, lecz prosto w ręce bramkarza.

Bach zmieni Lizakowskiego i Sezonienko za Szmidke.

Wrzutka Figla ze stałego fragmentu, Bytovia ratuje się wybiciem na rzut rożny.

Wrzutka z rzutu rożnego i niepilnowany rywal strzałem głową pokonuje Królczyka.

Gol dla gości. Strzelcem Krzyżak.

Rzut rożny dla gości.

Kołodziejski zgrał głową po wrzutce Błąda i Filip Kozłowski miał już bardzo proste zadanie.

GOL NUMER TRZY! FILIP KOZŁOWSKI

Źółta kartka dla Lecha.

Strzał rywala prosto w mur.

Będzie rzut wolny dla Bytovii. 17 metrów do bramki Królczyka.

Wrzesień zmieni Kiecę.

Dobra interwencja Błąda przerywa potencjalną kontrę Bytovii.

Czyżniewski łapie piłkę zgrywaną przez Jaroszka na piąty metr.

Strzał Kościelniaka, GieKSa wywalczyła rzut rożny.

Dobre podanie Kozłowskiego i świetne wykończenie akcji przez Błąda.

GOOOOL! ADRIAN BŁĄD PODWYŻSZA!

Stuprocentowa sytuacja GKS-u, Kozłowski podawał do Pavlasa i ten trafił prosto w bramkarza. Sędzia jednak podniósł chorągiewkę.

Strzał z dystansu Bytovii, lecz Królczyk spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem.

Faul Błąda i kolejna szansa na wrzutkę dla gości.

Rzut rożny dla gości po niebezpiecznej wrzutce ze stałego fragmentu.

Dobra akcja GKS-u, próbował strzelać Grychtolik, lecz zablokowany przez defensora.

Wracamy na drugą połowę i walczymy dalej!

Uderzenie Figla sprzed pola karnego, ale przeszkadzał mu defensor.

Doliczona minuta.

Oddalamy zagrożenie po wrzutkach w naszą szesnastkę.

Błąd szukał Kozłowskiego podaniem w pole karne, odrobinę za mocno, do piłki dopadł Czyżniewski.

Kozłowski w polu karnym. Strzelił po obrocie, ale piłka nad poprzeczką.

Znakomite uderzenie naszego pomocnika po podaniu w pole karne.

GOOOOOOOL! BARTOSZ JAROSZEK!

Akcja GKS-u. Rogala podawał przed bramkę, ale nie znalazł adresata. Podanie Błąda w pole karne, lecz Czyżniewski wybija na rzut rożny.

Dobre podanie do Giela wbiegającego w pole karne. Na całe szczęście Królczyk złapał piłkę tuż przed nogą napastnika gości.

Wkrada się niedokładność w rozegranie piłki przez GieKSę.

Próbowaliśmy lewą stroną, za mocne podanie do Grychtolika.

Podanie w pole karne Kozłowskiego, szukał Błąda, lecz pierwszy do piłki dopadł obrońca.

Za mocna wrzutka Pavlasa.

Błąd dostał piłkę na 16 metr. Próbował z powietrza z pierwszej piłki, lecz strzał wysoko nad poprzeczką.

Królczyk zacznie z piątki.

Rzut rożny dla gości po pojedynku jeden na jeden Grychtolika.

Kościelniak dostał piłkę na 12 metr, lecz z trudnej pozycji nie był w stanie oddać dobrego strzału.

Zamieszanie w polu karnym gości. Zgrywał głową jeden z naszych graczy, ale nie udało się oddać strzału sprzed bramki.

Bez zagrożenia, GKS zacznie z autu.

Rzut rożny dla Bytovii po kontrze i trudnej do złapania piłce dla Królczyka.

Za mocne dośrodkowanie Pavlasa, choć dobrze GKS skonstruował akcję lewą stroną.

Pavlas na lewej stronie, wywalczył rzut rożny.

Królczyk łapie dośrodkowanie.

Czyżniewski zacznie z piątki, dośrodkowanie Figla za mocne.

Strzał Błąda, ale rykoszet rywala i GKS jeszcze raz spróbuje z rzutu rożnego.

Rywal zdjął Błądowi strzał z nogi. Kolejny rzut rożny dla GKS-u.

Bytovia oddala zagrożenie po dośrodkowaniu Kościelniaka.

Wrzutka Grychtolika, lecz za głęboka.

Błąd wpadł w pole karne po podaniu Kozłowskiego. Oddał strzał, lecz za lekki, by zaskoczyć Czyżniewskiego.

Kolejna próba wrzucenia przez Rogalę, przerywa jednak obrońca.

Lech przymierzył z dystansu, lecz daleko od bramki Królczyka.

Kontra Bytovii, teraz to goście z szansą na dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego.

Rzut rożny dla GKS-u po próbie dośrodkowania Rogali.

Dośrodkowanie w nasze pole karne po stałym fragmencie, Królczyk łapie bez większych problemów.

• Obie drużyny na murawie. Za moment rozpoczynamy spotkanie.

• Do pierwszego składu GieKSy wracają Grzegorz Rogala, Michał Kołodziejski, Rafał Figiel, Dominik Kościelniak oraz Bartosz Jaroszek. Natomiast swój pierwszy mecz w tym sezonie rozpocznie od pierwszej minuty Patryk Grychtolik.

• Przed nami spotkanie 35. kolejki eWinner 2. ligi. GKS Katowice na własnym boisku zmierzy się z Bytovią Bytów. Początek meczu o godzinie 18:00. Transmisja dostępna na sportize.pl oraz w aplikacji eWinner.