• Wełniak (37)
  • Żebrakowski (42)

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski (62. Grychtolik), Jędrych, Janiszewski, Rogala - Kościelniak (66. Woźniak), Błąd, Gałecki (79. Jaroszek), Urynowicz, Sanocki (62. Pavlas) - Kozłowski (79. Kurbiel).

Wigry Suwałki: Zoch - Wełniak (59. Gojko), Sauczek, Mularczyk, Grzelak, Liszka, Orzechowski (51. Gierach), Adamek, Piekarski, Żebrakowski (59. Czułowski), Kamiński.

Po raz pierwszy od 3 października 2020 roku przy Bukowej spotkaliśmy się z kibicami, którzy wykupili wszystkie dostępne na to wydarzenie bilety. GieKSa podejmowała Wigry Suwałki i był to bardzo ważny mecz dla układu tabeli eWinner 2. ligi. Trener Rafał Górak zdecydował się na dwie zmiany względem poprzedniego meczu. Do pierwszego składu wrócili Michał Gałecki oraz Filip Kozłowski. W spotkanie dobrze wszedł Krystian Sanocki, który w 12. minucie spotkania po zamieszaniu w polu karnym uderzył prosto w słupek bramki Hieronima Zocha. Goście szukali swoich szans po stałych fragmentach, lecz do pewnego momentu GKS dobrze reagował oddalając zagrożenie. W 36. minucie po raz kolejny dał o sobie znać Sanocki. Jego akcja w polu karnym zakończyła się sparowaniem strzału przez bramkarza. Piłka wylądowała na poprzeczce.

Minutę później ta niewykorzystana sytuacja się zemściła. Wigry trzema podaniami otworzyły Kacprowi Wełniakowi drogę do bramki i ten strzałem w długi słupek pokonał Bartosza Mrozka. To nie był dobry moment dla GKS-u, ponieważ sześć minut później Wigry zdołały podwyższyć prowadzenie. Dośrodkowanie w pole karne wylądowało na głowie Michała Żebrakowskiego, który precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Jeszcze przed przerwą swojej trzecie podejście miał Sanocki, lecz jego strzał po rykoszecie wylądował w bocznej siatce. Przed przerwą GieKSie nie udało się strzelić bramki kontaktowej.

W 55. minucie GieKSa miała okazję na strzał z rzutu wolnego. Do piłki podszedł Marcin Urynowicz i po jego uderzeniu futbolówka zatrzymała się na poprzeczce bramki Zocha. GKS prowadził grę, ale właśnie na to suwalczanie pozwalali, szczelnie kryjąc i czekając na swoje szanse z kontrataku. W 70. minucie Urynowicz raz jeszcze podszedł do piłki ustawionej przed polem karnym. Uderzył tuż obok słupka, lecz znakomitą interwencją popisał się Hieronim Zoch wybijając strzał na rzut rożny. Katowiczanie mieli duże problemy ze sforsowaniem defensywy Wigier. W końcu w 88. minucie Grzegorz Janiszewski odnalazł się w polu karnym i strzelił pierwszą bramkę dla GieKSy. A w 90. minucie do remisu doprowadził Marcin Urynowicz uderzając cudownie z rzutu wolnego. Ostatecznie przy Bukowej podział punktów.

• 90+6 min

Koniec spotkania. Podział punktów.

• 90+6 min

UFFF. Mrozek łapie po strzale z pola karnego.

• 90+5 min

Mrozek łapie strzał głową.

Rzut rożny dla Wigier.

Wrzutka na głowę Woźniaka, uderzał, lecz nad poprzeczką.

Walczymy do końca!

GOOOOOOOL! MARCIN URYNOWICZ!

Doliczone sześć minut.

Faul na Błądzie, kolejna szansa z rzutu wolnego.

Dośrodkowanie Rogali, ale zacznie Zoch.

Janiszewski! Nawiązujemy kontakt!

Błąd z rzutu rożnego prosto w ręce Zocha.

Rzut rożny dla GKS-u po akcji lewą stroną Kurbiela.

Uderzenie głową Kurbiela, lecz wysoko nad poprzeczką.

Kurbiel podawał w pole karne, ale nikogo tam nie znalazł.

Żółta kartka dla trenera Rafała Góraka.

Wrzutka Rogali, lecz nad głowami wszystkich.

Niestety bardzo nieudana próba mocnego zagrania w pole karne przez Błąda.

Jaroszek za Gałeckiego i Kurbiel za Kozłowskiego.

Faul na Kozłowskim. Szansa na wrzutkę w pole karne.

Kozłowski z szansą dwa na jeden, stracił piłkę przy próbie rozpoczęcia indywidualnego rajdu.

Próba z dystansu Gieracha, lecz wysoko nad poprzeczką.

Rzut rożny dla Wigier po akcji prawą stroną.

Zoch wyciągnął strzał Urynowicza... było bardzo blisko.

Faul na Jędrychu, 16 metrów do bramki Wigier.

Gałecki szukał Kozłowskiego, podanie przerwane przez obrońcę.

Problemy Bartosza Mrozka.

Adamek głową, ale nad poprzeczką.

Woźniak zmieni Kościelniaka.

Próbujemy wrzutek w pole karne, lecz Wigry kontrolują grę w powietrzu.

Grychtolik za Wojciechowskiego i Pavlas za Sanockiego.

Gojko zmienia Wełniaka. Czułowski za Żebrakowskiego.

Strzał Mularczyka nad poprzeczką.

Strzał Kozłowskiego, ale próba zablokowana przez defensora.

Urynowicz z wolnego w poprzeczkę...

Żółta kartka za dyskusję dla Jędrycha.

Żółta kartka dla Wełniaka, powstrzymywał Błąda, który mógł wyjść sam na sam.

Piłka odbita od naszego piłkarza, kolejny rzut rożny dla gości.

Faul przed naszym polem karnym, szansa dla Wigier na bezpośredni strzał.

Gierach zmienia Orzechowskiego.

Głęboka wrzutka, łapie Zoch.

Faulowany Kozłowski, szansa na wrzutkę w pole karne.

Żółta kartka dla Marcina Urynowicza,

Błąd szukał długim podaniem Kościelniaka, za mocna próba.

Zaczynamy drugą połowę i walczymy do końca GieKSa!

Doliczona minuta.

Strzał Sanockiego, piłka ląduje w bocznej siatce.

Drugi gol dla gości. Żebrakowski pokonuje Mrozka głową.

Gałecki faulował przy walce o piłkę, kibicom ta decyzja sędziego się nie spodobała.

Faulowany Kozłowski, szansa dla GieKSy na dośrodkowanie w pole karne.

Akcja w polu karnym Wigier, Urynowicz blisko wyprowadzenia strzału, niestety piłka odrobinę zbyt mocno do niego zagrywana...

Kozłowski wywalczył rzut rożny dla GieKSy.

Wełniak otwiera wynik po dobrej akcji Wigier.

Sanocki w poprzeczkę! Dobra akcja GKS-u, szkoda...

Strzał Żebrakowskiego, ale radzi sobie Mrozek.

Dobre podanie Sanockiego do Kozłowskiego, lecz ten niestety przyjmował piłkę ręką.

Janiszewski głową, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Bomba Błąda! Zoch paruje na rzut rożny.

Żółta kartka dla Grzelaka.

Faul na Kozłowskim, 25 metrów do bramki Zocha.

Rogala w pole karne, ale prosto na głowę rywala. Wcześniej Kozłowski mógł próbować pojedynku i wyjścia jeden na jeden, lecz zdecydował się na podanie.

Nieudane dośrodkowanie i ponownie Mrozek z piątki.

Faul Jędrycha, szansa dla Wigier na wrzutkę w nasze pole karne.

Błąd szukał Kozłowskiego w polu karnym w kontrze GKS-u, ale panowie się nie zrozumieli.

Wojciechowski wybija na aut ratując nas przed rzutem rożnym dla rywala.

Wrzutka Gałeckiego, Kozłowski przegrał walkę w powietrzu.

Błąd szukał Rogali na lewej stronie. Pomysł dobry, lecz podanie za mocne.

Na szczęście bez konsekwencji i zacznie Mrozek.

Nieporozumienie w polu karnym GKS-u. Mogliśmy bez zagrożenia przejąć piłkę, a zamiast tego wyekspediowaliśmy ją na rzut rożny.

Rywal nabił naszego defensora i kolejny stały fragment dla Wigier.

Bez zagrożenia naszej bramce, zacznie Mrozek.

Zoch przechwytuje piłkę zagrywaną przez Rogalę w pole karne.

Mamy pierwszy w tym meczu rzut rożny dla GieKSy.

Mocna wrzutka Błąda, wybija jednak obrońca Wigier.

Kozłowski faulowany w środku pola w walce o piłkę posłaną przez Rogalę.

Wojciechowski zobaczył zbiegającego Błąda, ten jednak się cofnął i podanie było nieprecyzyjne.

Dośrodkowanie na głowę Sanockiego, lecz piłka ostatecznie ląduje poza boiskiem i zacznie Zoch.

Słupek po strzale Sanockiego!

Aut dla GKS-u na wysokości pola karnego.

Oddalmy zagrożenie i teraz do Wigry ustawiają się do obrony.

Wojciechowski próbował zgrywać głową do Mrozka, piłka ostatecznie poza boiskiem i rzut rożny dla gości.

Urynowicz z 16 metrów po akcji Wojciechowskiego, Zoch łapie.

Główka Żebrakowskiego, obok naszej bramki.

Kontra GKS-u, Kozłowski wypuścił piłkę i rywal w niego wpadł. Sędzia nie dopatrzył się faulu.

Kozłowski przerywa podanie i jeszcze jedna próba Wigier.

Wrzutka w naszą szesnastkę, będzie pierwszy w tym meczu rzut rożny dla Wigier.

Aut dla Wigier na wysokości naszego pola karnego.

Próba dośrodkowania Rogali, nabił Kościelniaka.

• Obie ekipy na murawie, za moment rozpoczynamy spotkanie.

• Kilka zmian w wyjściowym składzie GKS-u Katowice względem poprzedniego meczu. Wracają Filip Kozłowski oraz Michał Gałecki. Początek spotkania o godz. 15:15. Transmisja za pośrednictwem TVP Sport. Wszystkie bilety zostały wyprzedane.

• Transmisja spotkania w TVP Sport i na sport.tvp.pl.

• GKS Katowice zmierzy się dziś z Wigrami Suwałki. Wszystkie dostępne bilety na to spotkanie zostały wyprzedane.