2-1

Skra Częstochowa

• Milašius (39)

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski (72. Grychtolik), Jędrych, Kołodziejski, Rogala (79. Szwedzik) - Woźniak (66. Kościelniak), Błąd, Gałecki (46. Urynowicz), Figiel, Kiebzak (66. Sanocki) - Kozłowski.

Skra Częstochowa: Biegański - Brusiło, Warnecki (84. Klisiewicz), Gołębiowski, Pietraszkiewicz, Napora, Noiszewski, Niedbała, Sadowski, Holik, Milasius (82. Rogala).

Po szesnastu dniach przerwy od ligowego grania, GKS Katowice wrócił do rywalizacji przy Bukowej, by w ramach 29. kolejki spotkań eWinner 2. ligi podjąć Skrę Częstochowa. Dla podopiecznych Rafała Góraka był to powrót po nieplanowanym odpoczynku wymuszonym przez pandemię COVID-19 wśród zawodników. Do pierwszej jedenastki GieKSy wrócili Adrian Błąd, Grzegorz Rogala, Arkadiusz Woźniak oraz Szymon Kiebzak. Katowiczanie swoje ataki koncentrowali na prawej stronie boiska. Rywale jednak bardzo skutecznie odcinali nas od możliwości rozegrania zacieśniając tę strefę. Wiele prostopadłych podań w pole karne padało łupem obrońców lub wypadało poza boisko.

GieKSa częściej była przy piłce, ale dobrze ustawieni gracze z Częstochowy przerywali kolejne akcje w ataku pozycyjnym i skupiali się na grze z kontrataku. W 39. minucie jeden z nich zakończył się trafieniem Titasa Milasiusa, który strzałem zza szesnatki idealnie zmieścił futbolówkę obok słupka bramki strzeżonej przez Bartosza Mrozka. Od tego momentu GKS przystąpił do odrabiania strat. Mimo nacisków ta sztuka nie udała się w pierwszej połowie i do szatni schodziliśmy ze stratą jednego gola.

Zaraz  po starcie drugiej części Marcin Urynowicz zastąpił Michała Gałeckiego, co oznaczało bardziej ofensywne nastawienie GieKSy. W 54. minucie dobrą piłkę w pole karne dostał Filip Kozłowski. Strzelał z ostrego kąta i niestety trafił tylko w boczną siatkę. Chwilę później Skra mogła podwyższyć po rzucie karnym, ale Bartosz Mrozek wyczuł intencje Karola Noiszewskiego i strata GKS-u nadal była jednobramkowa. Goście byli podrażnieni faktem, że nie podwyższyli prowadzenia i ruszyli do kolejnych ataków przejmując inicjatywę, co było dość zaskakujące. W końcu w 82. minucie Patryk Szwedzik dobił strzał w słupek Adriana Błąda i katowiczanie doprowadzili do remisu.

W 87. minucie Rafał Figiel dogrywał ze skrzydła w pole karne. Piłka spadła na głowę Michała Kołodziejskiego i ten strzelił minimalnie nad poprzeczką bramki Mikołaja Biegańskiego. Wrzutka za wrzutką i w końcu… Dominik Kościelniak zamykał dośrodkowanie i uderzył głową dając katowiczanom prowadzenie! Ostatnie minuty były bardzo nerwowe. Ale nic już się nie wydarzyło - GieKSa znów odwróciła losy meczu i zapisuje kolejne trzy punkty.

KONIEC! GIEKSA WYGRYWA MECZ!

GKS długo utrzymuje się przy piłce.

Uff, niebezpiecznie. Mrozek zacznie z piątki.

Doliczone cztery minuty.

Idealne wykończenie głową po dośrodkowaniu w pole karne.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! KOŚCIELNIAK!

Biegański niepewnie interweniuje po wrzutce, na jego szczęście piłka spadła pod nogi kolegi z drużyny.

AJJJ! Kołodziejski minimalnie nad poprzeczką...

Kolejna szansa z rzutu rożnego...

Głową Szwedzik, ale obok słupka.

Rzut rożny dla GieKSy, walczymy do końca!

Za Warneckiego zameldował się Klisiewicz.

GOL! Szwedzik dobija po uderzeniu w słupek Błąda!

Sanocki podawał na piąty metr. Uprzedził Kozłowskiego defensor... rzut rożny dla GKS-u.

Rogala za Milasiusa.

Druga żółta kartka dla Gołębiewskiego, w konsekwencji czerwona.

Dużo szczęścia. Rywal w dobrej pozycji do strzału po dograniu w pole karne, ale nie trafił dobrze w piłkę.

Szwedzik zmieni Rogalę.

Mrozek łapie piłkę po zamieszaniu w naszym polu karnym.

Strzał Napory, piłka minimalnie obok naszego słupka. Rzut rożny dla gości.

Błąd podawał w pole karne do Kozłowskiego, jednak ten na spalonym.

Urynowicz zgrywał w polu karnym do Błąda, jego strzał zablokowany.

Grychtolik zmieni Wojciechowskiego.

Mrozek broni bombę zza pola karnego, w tym fragmencie meczu wyraźna przewaga Skry.

Dośrodkowanie na głowę Milasiusa, ten strzela nad poprzeczką.

Znów groźnie podanie w naszą szesnastkę. Kościelniak wybija na aut.

Sanocki za Kiebzaka i Kościelniak za Woźniaka.

Wrzutka Wojciechowskiego, strzał głową Kozłowskiego, ale daleko od celu.

Mrozek po rzucie rożnym niepewnie interweniował, ale Jędrych oddala zagrożenie.

Rzut rożny dla gości po strzale Napory.

Strzał zza pola karnego rywala, ale Mrozek kontrolował lot piłki.

Mrozek broni rzut karny!

Rzut karny dla Skry po faulu Wojciechowskiego.

Kozłowski próbował strzału z trudnej pozycji i niestety źle uderzył w piłkę. Biegański zacznie z piątki.

Żółta kartka dla Pietraszkiewicza.

Długie podanie Figla do Kiebzaka, lecz Biegański przerywa.

Strzał Kozłowskiego... trafia w boczną siatkę.

Wrzutka Błąda, do piłki dopadł Urynowicz, ale jego strzał głową ponad bramką.

Uderzenie Figla, rykoszet i rzut rożny dla GieKSy.

Wojciechowski prawą stroną, niestety przegrał pojedynek jeden na jeden z rywalem przy próbie dośrodkowania.

Kiebzak z 25 metrów, ale bardzo niecelnie.

Próbował wrzucać Rogala, ale piłka wypadła poza boisko.

Miękka wrzutka Urynowicza, nikt nie zamykał.

Żółta kartka dla Gołębiowskiego.

Urynowicz w miejsce Gałeckiego.

Wracamy na drugą połowę. Do boju GKS!

GKS przed polem karnym rywala, ale brakuje dokładności w naszych podaniach.

Kiebzak szukał Kozłowskiego w polu karnym, podanie jednak niecelne.

Skra po wrzutce Błąda oddala zagrożenie.

GieKSa rozgrywa na połowie Skry. Rzut rożny dla naszego zespołu.

Tracimy gola. Strzelcem Milasius.

GieKSa aktywne prawą stroną, ale skoncentrowana w tej strefie obrona Skry skutecznie ogranicza nasze możliwości.

Żółta kartka dla Michała Gałeckiego.

Wejście Błąda i dogranie w pole karne, odrobinę za mocno. Trafił w Woźniaka, który nie poradził sobie z siłą tego podania.

Ogromne zamieszanie w polu karnym częstochowian, nie udaje nam się jednak wyprowadzić strzału.

Błąd do Kozłowskiego w pole karne, uprzedził go jednak obrońca.

Mrozek z piątki po dwóch dośrodkowaniach rywala.

Bardzo groźna kontra Skry, na szczęście blokujemy podanie przed bramkę. Rzut rożny dla gości.

Bomba Rogali, piłka przeleciała jednak nad poprzeczką.

Wojciechowski wywalczył rzut rożny.

GieKSa odrobinę cofnięta. Goście szukają swojej szansy.

Odważniej Skra. Rzut rożny dla gości po wybiciu Michała Gałeckiego.

Dogrywaliśmy w pole karne, ale w końcu łapie Biegański. Bramkarz Skry chciał uruchomić kontrę, ale jego kolega nie przyjął zmierzającej w jego kierunku piłki.

Figiel dostał podanie na 11 metr... niestety źle uderzył w piłkę, szkoda.

Figiel trafia w mur, rzut rożny dla GKS-u.

Żółta kartka dla Milasiusa po faulu na Błądzie. 20 metrów do bramki.

Błąd zgrywał w pole karne po długim podaniu Rogali, niestety nie znalazł adresata.

Ajj... Kiebzak wjeżdżał w pole karne, Błąd za mocno podawał...

Niedokładna wrzutka Niedbały, zacznie Mrozek.

Strzał Warneckiego zza pola karnego, ale Mrozek bez większych kłopotów.

Dobra kontra Skry. Strzał Pietraszkiewicza nad poprzeczką, za łatwo pozwoliliśmy Skrze dojść do głosu.

Błąd z dystansu, jednak daleko od celu.

Główka Woźniaka po rzucie rożnym, ale rywal przeszkadzał mu na tyle skutecznie, że Biegański spokojnie łapie.

Bomba Kozłowskiego, Biegański wybija na rzut rożny.

Nasi zawodnicy nie dogadali się, kto ma przejąć zawodnika. Rywal z ostrego kąta strzelał, ale piłka daleko od celu.

Kiebzak próbował dogrywać do Błąda, odrobinę za mocne podanie z pierwszej piłki.

Mrozek zacznie z piątki po wrzutce w pole karne z autu.

Pierwsze minuty to próby ataków gości.

• Obie drużyny już na murawie, za moment rozpoczynamy mecz.

• Do pierwszej jedenastki GKS-u Katowice wracają Adrian Błąd, Grzegorz Rogala, Arkadiusz Woźniak oraz Szymon Kiebzak.

• GKS Katowice wraca do gry po szesnastu dniach przerwy od ostatniego meczu. Problemy spowodowane pandemią COVID-19 zmusiły nas do nieplanowanego odpoczynku. Mecz 29. kolejki przy Bukowej to szansa na to, by odkuć się po ostatniej porażce. Początek spotkania o godz. 18:30. Transmisja w TVP Sport.