Błękitni Stargard

0-0

Błękitni Stargard: Weinzettel - Theus, Mruk, Sitkowski, Krawczun, Kujawa, Starzycki, Polkowski, Karmański (70. Ryk), Bochniak, Niedojad (79. Walków).

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski, Jędrych, Janiszewski, Rogala (81. Grychtolik) - Sanocki, Urynowicz (87. Jaroszek), Figiel, Błąd, Kościelniak - Woźniak (63. Kozłowski).

W upalne środowe popołudnie GKS Katowice rozpoczął spotkanie z Błękitnymi Stargard, którego nie udało się rozegrać w pierwotnym terminie. W wyjściowym składzie GieKSy konkretne zmiany. Na szpicy zamiast Filipa Kozłowskiego Arkadiusz Woźniak. Do pierwszej jedenastki wrócili także Marcin Urynowicz oraz Grzegorz Janiszewski. GieKSa w pierwszej połowie była stroną, która chciała prowadzić grę, jednak dobrze ustawieni w obronie Błękitni Stargard skutecznie ograniczali nam możliwości. Najlepszą okazję na strzelenia gola miał Grzegorz Janiszewski, gdy w 29. minucie po wrzutce z rzutu rożnego piłka spadła na 7 metr i po uderzeniu głową naszego defensora futbolówka o centymetry minęła słupek bramki.

W ostatnich minutach pierwszej części to Błękitni byli bliżej rozpoczęcia strzelania w tym meczu. Najpierw po stałym fragmencie jeden z naszych graczy wybijał piłkę głową i ta mogła zagrozić bramce Bartosza Mrozka. Zaraz po tej akcji rzut rożny, po którym piłka przeleciała między wszystkimi i odbiła się od słupka naszej bramki. Koniec końców w pierwszej połowie bramek nie oglądaliśmy, więc liczyliśmy na to, że na drugie 45 minut GKS wyjdzie zmotywowany, by jak najszybciej zmienić ten stan rzeczy i nie dać się zaskoczyć grze z kontrataku Błękitnych.

Już w 49. minucie GieKSa wyegzekwowała rzut rożny, który skończył się strzałem w słupek Arkadiusza Woźniaka. Chwilę później poprawić mógł Arkadiusz Jędrych, lecz jego próba minimalnie minęła bramkę gospodarzy. W 54. minucie z 25 metrów przymierzył Adrian Błąd i ponownie zabrakło niewiele, by Tobiasz Weinzettel skapitulował. Katowiczanie byli stroną dominującą, ale nie potrafili przedrzeć się w pole karne Błękitnych. W 67. minucie odpowiedzieli gospodarze. Po dobrze rozegranej kontrze z 15 metrów strzelał Mateusz Bochniak, ale na nasze szczęście jego strzał nie znalazł drogi do bramki. GieKSa naciskała, ale nie znalazła drogi do bramki i w Stargardzie musiała zadowolić się tylko punktem.

Koniec spotkania.

Faul na Kozłowskim, ostatnia szansa GKS-u na dośrodkowanie.

Niedokładna wrzutka Kościelniaka.

Błękitni oddalają zagrożenie.

Rzut rożny dla GieKSy.

Rywal domagał się faulu przed polem karnym, sędzia się niczego nie dopatrzył.

Doliczone cztery minuty.

Kozłowski w polu karnym, oddał strzał, ale bez szans powodzenia.

Mrozek łapie.

Faul Jaroszka, stały fragment dla Błękitnych.

Kilka wrzutek w szesnastkę Błękitnych, wszystkie przejęte przez gospodarzy.

Jaroszek zmieni Urynowicza.

Grychtolik wywalczył rzut rożny.

Mrozek łapie niegroźny strzał.

Rzut rożny dla Błękitnych po akcji prawą stroną.

Dośrodkowanie przerwane przez rywala, Weinzettel zacznie z piątki.

Żółta kartka dla Sitkowskiego. Szansa na wrzutkę dla GKS-u.

Grychtolik szukał podania na skrzydła, ale nikt nie przejął piłki.

Grychtolik zmienił Rogalę.

Niebezpiecznie w naszym polu karnym, Wojciechowski oddala.

Walków zmieni Niedojada.

Wracamy do grania. Ostatnie fragmenty meczu.

Przerwa na wodę.

Aj! Piłka leciała w światło bramki, rywal wybił i kolejny rzut rożny dla GKS-u.

Było blisko akcji jeden na jeden Sanockiego, rywal wybił na rzut rożny w ostatnim momencie.

Akcja Błękitnych, rywal na szczęście nie opanował piłki w polu karnym i zacznie Mrozek.

Kozłowski próbował wywalczyć rzut rożny, niestety rywal zdołał go nabić.

Za Karmańskiego wchodzi Ryk.

Dwie wrzutki w nasze pole karne, ale druga za wysoka i bramkarz bez problemów łapie.

Mamy bardzo dużo szczęścia, dobrze rozegrana kontra gospodarzy i strzał Bochniaka mija słupek naszej bramki.

Rogala nie złapał piłki zagrywanej od Urynowicza, niestety kolejna okazja na wrzutkę zmarnowana.

Woźniaka zastąpi Kozłowski.

Janiszewski faulował w walce o piłkę po dośrodkowaniu w szesnastkę, zacznie Weinzettel.

Janiszewski zatrzymuje potencjalnie groźną kontrę. Wcześniej podanie w szesnastkę Wojciechowskiego, ale nikt nie dopadł do piłki.

Sanocki za mocno do uciekającego Wojciechowskiego, szkoda szansy na dośrodkowanie.

Podanie w nasze pole karne, Jędrych na aut.

Wrzutka Wojciechowskiego, rywal zdjął piłkę z głowy Woźniaka.

Zamieszanie przed naszym polem karnym, Mrozek wybija.

Bomba Błąda! Tuż obok słupka bramki Błękitnych.

Kościelniak szukał Rogali, podanie za mocne i zacznie Weinzettel.

Mrozek czujny po błędzie w rozegraniu na naszej połowie, uff. Było blisko akcji jeden na jeden.

Nieudany stały fragment Błękitnych, rozpoczniemy z autu.

Słupek po strzale Woźniaka, potem główka Jędrycha, niewiele zabrakło!

Rywal wybija na rzut rożny.

Żółta kartka dla Karamańskiego, szansa na wrzutkę dla GKS-u.

Wracamy do gry i walczymy GieKSa!

Koniec pierwszej połowy. Na ten moment bez bramek w Stargardzie.

Woźniak domagał się faulu w walce o piłkę, ale gwizdek sędziego milczy.

Doliczone dwie minuty.

Piłka po dośrodkowaniu zatrzymała się na słupku naszej bramki, sporo szczęścia.

Piłka groźnie obok naszego słupka, kolejny rzut rożny dla Błękitnych.

Żółta kartka dla Wojciechowskiego i szansa dla Błękitnych na groźną wrzutkę.

Przeciągnięta wrzutka gospodarzy, zacznie z piątki Bartek Mrozek.

Gospodarze na wysokości naszego pola karnego. Staramy się opanować piłkę.

Piłka podskoczyła Mrozkowi przed nogą... Rzut rożny dla gospodarzy.

Znów próba dośrodkowania na głowę Woźniaka. Odrobinę za wysoko i niestety zaczną z piątki Błękitni.

Długo prowadzona akcja GKS-u zakończona złym podaniem. Błękitni głęboko w obronie.

Główka Janiszewskiego, centymetry obok słupka... Najlepsza okazja GieKSy.

Wrzutka Błąda, nikt nie zamknął strzałem, ale będzie rzut rożny dla GKS-u.

Oddalamy zagrożenie, było przez chwilę nerwowo. Sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

Mrozek broni po groźnej kontrze. Rzut rożny dla gospodarzy.

Weinzettel łapie po wrzutce Figla ze stałego fragmentu.

Potężne zamieszanie w naszej szesnastce, na szczęście wybijamy i Błękitni rozpoczną z autu.

Żółta kartka dla Kościelniaka i stały fragment dla Błękitnych.

Drobne nieporozumienie, Mrozek musiał wybijać na aut.

Błąd szukał w polu karnym Woźniaka, odrobinę za mocne podanie.

Błękitni postanowili zastosować agresywniejszy pressing.

Zamieszanie w polu karnym, za słaba próba Jędrycha. Potem wrzutka Błąda, ale Weinzettel łapie.

Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla katowiczan.

Faulowany Woźniak, GieKSa domagała się kartki za nakładkę.

Główka Woźniaka po podaniu Błąda, strzał nad poprzeczką. Dobra akcja GKS-u.

Dwie wrzutki GieKSy w pole karne, obie przerwane przez defensorów.

Faul przy walce o piłkę, zacznie Mrozek.

Nieudane wybicie GKS-u, rzut rożny dla Błękitnych.

Rogala raz jeszcze w pole karne, piłka leciała na jedenasty metr, ale pierwszy dopadł do niej rywal.

Rogala w pole karne, Kościelniak próbował przyjąć, ale piłka ostatecznie opuściła boisko i zacznie bramkarz.

Podanie Błąda do Rogali, ten próbował zgrywać głową, ale spokojnie łapie Weinzettel.

Strzał Bochniaka, łapie Mrozek.

Dwa dogrania w nasze pole karne, oba na szczęście bez adresata.

Błękitni przed naszym polem karnym, Jędrych oddala zagrożenie.

Wrzutka Kościelniaka, przerwana przez rywala.

• Obie drużyny na boisku, za moment rozpoczynamy mecz.

• Do pierwszego składu wracają Marcin Urynowicz i Grzegorz Janiszewski. Z przodu Arkadiusz Woźniak zastąpił Filipa Kozłowskiego.

• Przed nami zaległe spotkanie 28. kolejki eWinner 2. ligi, które nie odbyło się w pierwotnym terminie. Przed zespołem trenera Rafała Góraka szansa na rehabilitację za ostatnią porażkę. Zaczynamy o 16:00. Transmisja na sportize.pl oraz w aplikacji eWinner.