• Kozłowski (29)
  • Rogala (38)

Pogoń Siedlce: Misztal - Danielewicz, Baidoo (88. Adamek), Olszewski, Rymek (82. Pierzchała), Ocenas, Przybecki, Wróblewski, Tadrowski, Repka, Kołoczek.

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Kiebzak (85. Pavlas), Figiel, Gałecki (85. Jaroszek), Błąd (77. Kościelniak), Sanocki (62. Woźniak) - Kozłowski (77. Kurbiel).

W chłodne niedzielne popołudnie GKS Katowice zmierzył się na wyjeździe z Pogonią Siedlce, która w ostatnim czasie mierzyła się z problemami wywołanymi przez epidemię COVID-19 w drużynie. Nie powinno to jednak uśpić czujności katowiczan, którzy przystępowali do tego meczu w charakterze faworyta. Trener Rafał Górak zdecydował się na dwie zmiany w składzie względem poprzedniego meczu. Krystian Sanocki zastąpił Arkadiusza Woźniaka, natomiast Rafał Figiel zagrał w miejsce Marcina Urynowicza. Początek spotkania nie toczył się po myśli katowiczan. To Pogoń próbowała strzałów z dystansu. Żaden poważnie bramce Bartosza Mrozka nie zagroził, ale rywal naciskał, konstruując szybkie akcje lewą stroną.

GieKSa dopiero po kilkunastu minutach była w stanie dojść do głosu. Gdy się to udało, rozpoczęliśmy ataki, które w 30. minucie przyniosły szansę na wrzucenie piłki z rzutu rożnego. Piłka spadła na piąty metr i w zamieszaniu najlepiej odnalazł się Filip Kozłowski. Napastnik GKS-u otworzył wynik pewnie pokonując Rafała Misztala. Drugie uderzenie przyszło w 39. minucie. Dobra akcja katowiczan wyprowadzona lewą stroną zakończyła się strzałem z szesnastu metrów Grzegorza Rogali. Misztal niepewnie interweniował i piłka wpadła do siatki podwyższając prowadzenie gości. Na drugą połowę wracaliśmy więc z przewagą dwóch goli.

W 51. minucie na listę strzelców mógł się wpisać Rafał Figiel. Adrian Błąd posłał świetną piłkę w szesnastkę, ta spadła tuż przed Figla, który jednak nie był w stanie oddać precyzyjnego strzału i futbolówka przeleciała nad poprzeczką. W kolejnych minutach to gospodarze dwukrotnie nam zagrozili. Kolejną szansę miał Filip Kozłowski, gdy posłał bombę sprzed szesnastki… piłka o centymetry minęła światło bramki. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 68. minucie, gdy Miłosz Przybecki po długim podaniu znalazł piłkę w naszym polu karnym i pokonał Mrozka. Katowiczanie mieli kilka okazji na strzelenie trzeciego gola, m.in. po strzale Piotra Kurbiela i kontrze Szymona Kiebzaka. Więcej bramek jednak nie padło i GKS wygrał kolejne spotkanie.

KONIEC! GIEKSA WYGRYWA MECZ!

Żółta kartka dla Wojciechowskiego za odpychanie rywala. Kartka również dla Wróblewskiego.

Próba z 25 metrów rywala mija światło naszej bramki.

Pogoń z jeszcze jedną szansą na wrzutkę w nasze pole karne.

Wojciechowski z 25 metrów, ale piłka przeleciała obok słupka bramki Misztala.

Adamek za Baidoo.

Dwie akcje GKS-u przed szesnastką, w obu przypadkach zabrakło nam dokładności w podaniach.

Woźniak próbował strzału... kolega na spalonym.

Pavlas za Kiebzaka i Jaroszek za Gałeckiego.

Wychodzimy z kontrą, Kiebzak niestety źle podaje do uciekającego lewą stroną Kościelniaka.

Za Rymka wszedł Pierzchała.

Błąd Kołodziejskiego, Pogoń z szansą na dośrodkowanie.

Baidoo z 20 metrów, ale prosto w ręce Mrozka.

Głową Repka, ale Mrozek na miejscu.

Szybka akcja GKS-u lewą stroną, Kurbiel bliski zdobycia gola.

Kościelniak za Błąda i Kurbiel za Kozłowskiego.

Tym razem ukarany Kiebzak za faulowanie Baidoo.

Żółta kartka dla Figla za przerwanie kontry.

Strzał sprzed pola karnego, ale nie mógł zaskoczyć naszego golkipera.

Bomba Błąda, który wpadł w pole karne. Kolejny rzut rożny dla katowiczan.

Wróblewski uciekał lewą stroną, na szczęście niedokładne podanie kolegi i Mrozek przechwycił.

Głęboka wrzutka w pole karne Wojciechowskiego, ale Misztal pewnie łapie.

Główka Kozłowskiego po rzucie rożnym, ale nie mogła zaskoczyć Misztala.

Piłka spadła prosto pod nogi rywala i ten zmieścił futbolówkę obok słupka bramki Mrozka.

Przybecki strzela gola kontaktowego.

Kiebzak odzyskał piłkę przerywając szybką akcję Pogoni prowadzoną prawą stroną boiska.

BOMBA Kozłowskiego, milimetry obok słupka.

Woźniak wchodzi w miejsce Sanockiego.

Figiel sprytnym podaniem szukał Kiebzaka wbiegającego w pole karne, uprzedził go defensor.

Sanocki podawał w pole karne do Kozłowskiego, ten jednak nie opanował futbolówki.

Strzał Błąda sprzed szesnastki, zabrakło siły i precyzji.

Wrzutka w pole karne GKS-u pomocnika Pogoni, ale wylatuje poza boisko.

Pogoń będzie ryzykować, co otworzy dla GKS-u szansę na akcję z kontry.

Wyszliśmy z kontrą trzech na jednego... obrona zdołała niestety wrócić.

Długa akcja gospodarzy, wywalczyli rzut rożny, ich pierwszy w tym spotkaniu.

Aktywny Baidoo, jego strzał ląduje w bocznej siatce.

Strzał Wróblewskiego, prosto w Mrozka, który łapie.

Figiel miał piłkę na trzecią bramkę... nie był w stanie wykorzystać bardzo dobrego podania Błąda, szkoda.

Piłka w naszym polu karnym. Spadła pod nogi rywala, ale ten ją przepuścił. Groźnie, ale łapie Mrozek.

Sanocki z piłką w polu karnym, jego strzał niestety zablokowany.

Kiebzak wpadł w pole karne, ale za mocno wypuścił piłkę i obrońca zdołał wymusić faul.

Wracamy i walczymy dalej!

• Nasze piłkarki wywalczył awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. GRATULACJE!

Koniec pierwszej połowy. Jeszcze zanim gwizdek sędziego, zamieszanie w polu karnym gospodarzy, ale przeciwnik oddalił zagrożenie.

Żółta kartka dla Ocenasa.

Bardzo niebezpieczne wejście w nogi Sanockiego.

Rogala szukał Sanockiego w polu karnym, w ostatnim momencie interweniował obrońca.

Druga piłka spadła na przedpole, rywal podawał na piąty metr, ale próba strzału na nasze szczęście nieudana.

Faulowany Baidoo, nie możemy tracić czujności. Teraz do Pogoń będzie wrzucała w naszą szesnastkę.

AJ! Kołodziejski próbował piętką, niewiele zabrakło...

Faulowany Błąd, szansa na wrzutkę w pole karne.

Nasz obrońca dostał podanie przed szesnastkę i Misztal bardzo niefortunnie interweniował. Podwyższamy prowadzenie.

GOOOOOOOOL! ROGALA!

Wrzutka w naszą pole karne, piłka spadła na głowę napastnika, ale ten nie przymierzył, dopisało nam trochę szczęścia.

Zamieszanie w naszej szesnastce, na moment oddalamy zagrożenie. Rywal faulowany w środkowej strefie boiska.

Adrian Błąd przerywa groźne podanie zmierzające w nasze pole karne.

Piłka w polu karnym spadła pod nogi naszego napastnika i ten pewnym strzałem pokonał Misztala.

GOOOOOOL! Filip Kozłowski otwiera wynik!

Pressing GKS-u zmusił rywala do błędu, w ostatnich minutach inicjatywa po stronie gości.

Kiebzak świetnie wjechał w pole karne, centymetry dzieliły go od oddania strzału...

Niestety próba zaskoczenia rywala skończyła się na tym, że Pogoń zacznie z autu.

W końcu dynamiczna akcja GieKSy. Kiebzak wywalczył rzut rożny.

Strzał Błąda zza pola karnego, niestety nastrzelił Kozłowskiego i Misztal bez problemu łapie.

Kozłowski walczył z dwójką obrońców, gdyby wygrał, mógłby wyjść sam na sam, niewiele zabrakło.

Tym razem Sanocki z szansą na kontrę, jednak źle obsłużył wybiegającego zza jego pleców Rogalę.

Kozłowski z szansą na kontratak, ale za mocno wypuścił piłkę i rywal zdołał mu przeszkodzić.

Wojciechowski przerywa podanie na lewe skrzydło, które mogło doprowadzić do wrzutki w naszą szesnastkę.

Jędrych zaraz po dośrodkowaniu faulował w walce o piłkę.

Faul na Kozłowskim, szansa dla GKS-u na groźną wrzutkę w pole karne rywala.

Kozłowski na spalonym po podaniu Kiebzaka, gdy GieKSie udało się wejść w pole karne rywala.

Kiebzak mógł wyprowadzić groźną kontrę, niestety w kluczowym momencie źle podawał do uciekającego na skrzydle Figiela.

Skuteczny pressing Pogoni, cały czas jesteśmy na naszej połowie boiska.

Kolejny strzał na bramkę Mrozka po wygraniu walki w powietrzu przez gospodarzy.

Pogoń wyraźnie szuka gry lewą stroną boiska, musimy się mieć na baczności.

Figiel wpadł w pole karne, uderzał z ostrego kąta, ale nie trafił w światło bramki.

Tym razem uderzenie Wróblewskiego po kolejnej szybkiej akcji Pogoni. Mrozek zacznie z piątki.

Przybecki z powietrza, piłka mija słupek naszej bramki.

Strata w środku pola, wyszła akcja gospodarzy zakończona strzałem. Piłka przelatuje nad poprzeczką bramki Mrozka.

Próbował z dystansu Rogala, nabił rywala i wyszła kontra Pogoni, ale uspokajamy sytuację.

Rzut rożny dla GieKSy.

• Obie ekipy na boisku, za moment rozpoczynamy mecz w Siedlcach.

• Trener Rafał Górak zdecydował się na dwie zmiany w składzie względem poprzedniego meczu. Krystian Sanocki zastąpił Arkadiusza Woźniaka, natomiast Rafał Figiel zagra w miejsce Marcina Urynowicza. Początek spotkania 24. kolejki eWinner 2. ligi o godz. 16:45. Transmisja na TVP Sport.