0-1

• Kozłowski (52)

Stal Rzeszów: Bieszczad - Sławek (87. Szczepanek), Reiman, Maciejewski (33. Kostkowski), Sadzawicki, Szeliga (46. Kotwica), Fojut, Góra, Olejarka (61. Pieczara), Głowacki, Michalik (61. Kłos).

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski, Jędrych, Janiszewski, Rogala (26. Pavlas) - Woźniak, Błąd (70. Kościelniak), Gałecki, Urynowicz (83. Jaroszek), Sanocki (70. Kiebzak) - Kozłowski.

Ostatni mecz w tym roku GKS Katowice rozgrywał w Rzeszowie z miejscową Stalą. Warunki szczęśliwie dopisały i drużyny mogły przystąpić do rywalizacji o ligowe punkty. W składzie GieKSy jedna zmiana względem poprzedniego meczu, do pierwszej jedenastki wrócił Adrian Błąd, który uporał się z drobnym urazem. Już od samego początku bardzo agresywnie grał Jarosław Fojut, co chwilę faulując Filipa Kozłowskiego. W efekcie w 24. minucie dorobił się drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki, co sprawiło, że Stal musiała sobie radzić w dziesiątkę. Niestety przewinienie Fojuta przyniosło jedną ofiarę, ponieważ przez uraz boisko musiał opuścić przedwcześnie Grzegorz Rogala. Jego miejsce zajął Danian Pavlas.

Okazję były jednak po obu stronach, ponieważ po słupku Marcina Urynowicza, szansę mieli gospodarze, których strzał po zamieszaniu w polu karnym zatrzymał się na poprzeczce. Ostatnie fragmenty pierwszej części meczu to już inicjatywa GKS-u. Aktywni na bokach byli Arkadiusz Woźniak i Krystian Sanocki, jednak w wielu sytuacjach zabrakło odpowiedniej decyzji, bowiem mieliśmy piłkę przed bramką, a cały czas szukaliśmy podania, co niestety kończyło się skuteczną interwencją defensywy Stali. Cały czas musieliśmy uważać na groźne kontry prowadzone lewą stroną. Rywale wyraźnie szukali przewagi na Zbigniewie Wojciechowskim.

Na drugą połowę wracaliśmy więc z bezbramkowym remisem. Rozpoczęła się jednak pomyślnie dla katowiczan, bo od zmiany wyniku w 52. minucie. Filip Kozłowski dostał podanie na szesnasty metr i oddał strzał, futbolówka odbiła się jeszcze od rywala i wpadła do siatki zaskakując Gerarda Bieszczada. W 71. minucie mogło być już 2:0, gdy Marcin Urynowicz uderzył w poprzeczkę po dobrym podaniu Kozłowskiego. Zaledwie parę minut później mogło się to zemścić, gdy Krystian Sanocki zablokował w polu karnym strzał, który mógł sprawić sporo problemów Bartoszowi Mrozkowi. Mimo nerwowej końcówki, GieKSa utrzymała prowadzenie i zainkasowała kolejne trzy punkty!

• 90+4 min

KONIEC! TRZY PUNKTY DLA GIEKSY!

• 90+3 min

Była pusta bramka, ale nie zdołaliśmy oddać strzału.

• 90+2 min

Kolejny faul i kolejna szansa dla gospodarzy...

• 90+2 min

Szansa dla Stali na wrzutkę.

• 90+1 min

Dobrze blokuje Wojciechowski, Mrozek zacznie z piątki.

• 90 min

Doliczone cztery minuty.

• 89 min

Kościelniak wpadł w pole karne, w ostatnim momencie zatrzymany przez rywala.

• 89 min

Na moment oddalamy zagrożenie.

• 88 min

Kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

• 87 min

Szczepanek zastąpi Sławka.

• 86 min

Żółta kartka dla Głowackiego.

• 84 min

Rzut rożny dla katowiczan po strzale Kościelniaka.

• 83 min

Jaroszek zastąpi Urynowicza.

• 82 min

GKS mógł wyjść z kontrą, ale nie najlepsze zachowanie Kościelniaka i Sanockiego.

• 82 min

Rzut rożny dla Stali.

• 81 min

Woźniak nie opanował piłki, szkoda, bo była szansa na dogranie przed bramkę.

• 80 min

Faul na Woźniaku, teraz to GieKSa będzie miała szansę na wrzutkę w pole karne.

• 76 min

Kiebzak szukał w kontrze Kościelniaka, ostatecznie rywale wybijają na rzut rożny.

• 76 min

Reiman w naszym polu karnym, na szczęście jego próba zablokowana.

• 74 min

Wojciechowski próbował dogrywać lub strzelać... niestety piłka obok bramki.

• 73 min

Sanocki blokuje strzał, który mógł sprawić wiele problemów Mrozkowi.

• 72 min

Strzał na bramkę Mrozka w kontrze, ale pewnie łapie nasz golkiper.

• 71 min

Poprzeczka po strzale Urynowicza!

• 70 min

Dwie zmiany w naszej drużynie. Kiebzak w miejsce Sanockiego i Kościelniak za Błąda.

• 69 min

Kontra wyprowadzona przez Błąda, ale nie był w stanie opanować piłki.

• 68 min

Stal stara się budować akcję, GKS dobrze ustawiony w obronie.

• 66 min

Dużo nerwowej gry po obu stronach.

• 64 min

Kontra GieKSy, ale źle Błąd podawał do Kozłowskiego.

• 63 min

GieKSa znów z piłką w polu karnym, ale za daleko odrzucił ją sobie Pavlas.

• 61 min

Pieczara za Olejarkę i Kłos za Michalika.

AJJ! Sanocki sam na sam, źle uderzył.

Akcja Stali, piłka wypada z pola karnego, przymierzał się rywal, ale bardzo źle uderzył.

Teraz techniczny strzał Sanockiego, ale również zabrakło precyzji.

Błąd z 30 metrów, ale piłka daleko od światła bramki.

Żółta kartka dla Reimana.

Stal będzie zdeterminowana, by jak najszybciej doprowadzić do wyrównania.

GOOOOOL! Kozłowski strzela, a piłka odbija się jeszcze od rywala i wpada do siatki.

Sanocki będzie kontynuował grę.

Na boisku leży Sanocki, mamy nadzieję, że to nic poważnego.

Strzał z 20 metrów Woźniaka, ale zatrzymał się na nogach obrońcy.

Bardzo dobrze kontrę przerywa Janiszewski.

Kotwica za Szeligę.

Wracamy do gry, do boju GKS!

• 45+2 min

Koniec pierwszej połowy.

• 45+1 min

Znów faul w naszym polu karnym, zacznie Mrozek.

• 45+1 min

Faul Wojciechowskiego, jeszcze szansa na dośrodkowanie w pole karne GKS-u.

Doliczone dwie minuty.

Wrzutka w pole karne Stali, przerywa obrońca. Wcześniej gospodarze domagali się karnego, ale sędzia niczego się nie dopatrzył.

Strzał Błąda, ale wcześniej otwartą drogę miał Pavlas... brakuje decyzji.

GKS znów przed polem karnym i znów zabrakło strzału, nie zrozumiał się Błąd z Kozłowskim.

Zacznie Mrozek po faulu na Jędrychu.

Wojciechowski blokuje podanie w szesnastkę, rzut rożny dla Stali.

Wrzutka Sanockiego, ale Kozłowski był na pozycji spalonej.

Woźniak dobrze przerywa akcje Stali prowadzoną lewą stroną boiska.

Żółta kartka dla Szeligi za przerwanie kontry.

Kozłowski z ostrego kąta, ale pewnie łapie Bieszczad.

Długa akcja GKS-u przed polem karnym Stali, niestety bez oddanego strzału.

Kostkowski za Maciejewskiego - zmiana w drużynie Stali.

Sanocki i Woźniak zmienili się stronami.

Doskonała okazja Woźniaka! Bieszczad wybija na rzut rożny.

Bieszczad koniuszkami palców wyjął strzał Jędrycha, szkoda...

Za Rogalę wejdzie Pavlas.

Niestety będzie potrzebna zmiana, ucierpiał Rogala.

Źółta dla Błąda za dyskusję.

Druga żółta dla Fojuta.

Strzał z dystansu Gałeckiego, ale piłka przelatuje obok słupka.

Teraz Sanocki wywalczył rożny dla GieKSy.

Próba głową Reimana przelatuje nad naszą poprzeczką.

Teraz to Stal przejęła inicjatywę, po faulu Wojciechowskiego będą mieli kolejną szansę na wrzutkę w szesnastkę.

Ratuje nas poprzeczka po zamieszaniu w polu karnym.

Rzut rożny dla gospodarzy.

Stal grozi z kontr, musimy być bardzo czujni w obronie.

Znowu piłka w piłka w polu karnym Stali, tuż przed strzałem wybija obrońca. W odpowiedzi kontra gospodarzy, ale strzał obok bramki Mrozka.

Słupek po strzale Urynowicza!

Żółta kartka dla Fojuta za faul na Kozłowskim.

Faulowany w walce o piłkę Jędrych, zacznie Mrozek.

Teraz sporo szczęścia, piłka odbita po nodze Wojciechowskiego wypada na rożny przelatując tuż nad poprzeczką.

Przewracanych kilku naszych graczy w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczy.

Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla GKS-u.

Mocny pressing ze strony Stali, staramy się dokładnie rozgrywać, ale rywal dobrze pilnuje.

Oddalamy zagrożenie.

Rzut rożny dla Stali po wybiciu Wojciechowskiego.

Kozłowski wjechał w pole karne, ale nie był w stanie oddać precyzyjnego strzału.

W odpowiedzi szybka akcja Stali, tuż przed napastnikiem łapie Mrozek.

Wrzutka Woźniaka, ale wybija obrona.

• Obie drużyny na boisku, za moment rozpoczynamy mecz w Rzeszowie.

• Do wyjściowego składu GKS-u Katowice wraca Adrian Błąd, który w ostatnich tygodniach leczył drobny uraz.

• Przed GKS-em Katowice ostatni mecz w 2020 roku. W Rzeszowie czeka nas starcie z miejscową Stalą w ramach 18. kolejki spotkań. Początek spotkania o godzinie 12:15, a transmisja za pośrednictwem TVP Sport oraz sport.tvp.pl.