Garbarnia Kraków

• Kołbon (90)

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Kiebzak (52. Woźniak), Błąd (82. Stefanowicz), Gałecki, Urynowicz, Sanocki (74. Kościelniak) - Kozłowski (82. Szwedzik).

Garbarnia Kraków: Kozioł - Laskoś, Masiuda, Radwanek (76. Radwanek), Kuczak, Bąk, Pająk, Kołbon, Morys (85. Wacławek), Nakrosius (81. Marszalik), Kowalski.

Trener Rafał Górak wyszedł z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia, dlatego na mecz 11. kolejki z Garbarnią Kraków, GKS Katowice wyszedł do gry dokładnie takim samym zestawieniem, jakie oglądaliśmy w spotkaniu z Błękitnymi Stargard. Dla katowiczan starcie przy Bukowej było okazją na rewanż za przegraną z Garbarnią w 1/32 Pucharu Polski. Cała pierwsza połowa toczyła się przy próbach przejęcia inicjatywy przez którąś z drużyn. Raz to my gościliśmy pod polem karnym gości, a chwilę później to oni konstruowali akcję na naszej połowie.

W 19. minucie katowiczanie rozprowadzili kontrę, którą sfinalizować miał Filip Kozłowski. Niestety strzał naszego napastnika minął światło bramki. W 37. minucie Kozłowski miał kolejną szansę, ale tym razem jego strzał głową po dośrodkowaniu zatrzymał się na defensorze. Na kilka minut przed końcem pierwszej części swoją najlepszą okazję miała Garbarnia. Daniel Morys obrócił się z piłką  w polu karnym i szukał miejsca tuż przy słupku. Mrozek jednak wyciągnął się jak mógł i zatrzymał próbę rywala. Przed przerwą przy Bukowej nie oglądaliśmy bramek.

Niestety na starcie kolejnej części GKS stracił Szymona Kiebzaka z powodu kontuzji kostki. W jego miejsce na boisku zameldował się Arkadiusz Woźniak. W 60. minucie Adrian Błąd poprawił swoje dośrodkowanie z rzutu rożnego i posłał piłkę prosto na głowę Arkadiusza Jędrycha. Ten uderzył idealnie w długi róg otwierając wynik meczu. Na drugiego gola dla GieKSy czekaliśmy zaledwie dwie minuty. Tym razem Arkadiusz Woźniak w idealnej sytuacji perfekcyjnie uderzył i dał swojej drużynie dwubramkowe prowadzenie.

W 71. minucie spotkania piłka wylądowała w siatce GKS-u, ale sędzia dopatrzył się spalonego jednego z graczy Garbarnii i gol słusznie został nieuznany. Gospodarze bardzo skutecznie bronili, nie dopuszczając rywali pod bramkę Bartosza Mrozka. W 93. minucie kontaktowego gola strzelił Tomasz Kołbon po zamieszaniu w polu karnym katowiczan. Więcej bramek na szczęście już nie padło. Trzy punkty pozostają przy Bukowej.

KONIEC MECZU! Trzy punkty zostają przy Bukowej!

Jesteśmy na połowie rywala.

Gol dla Garbarni. Strzelcem Kołbon.

Jeszcze jedna szansa dla Garbarni.

Rzut rożny dla gości.

Balicki zza pola karnego, ale Mrozek spokojnie łapie.

Doliczone 4 minuty.

Rywal próbował zza pola karnego, ale daleko od naszej bramki.

Rogala faulowany w polu karnym. Zacznie Mrozek...

Wojciechowski przerywa akcję lewą stroną boiska.

Żółta kartka dla Mrozka za opóźnianie gry.

Kolejna zmiana w drużynie gości. Wacławek zmienia Morysa.

Strzał z dystansu rywala bardzo nieprecyzyjny.

Dwie zmiany w GKS-ie. Szwedzik za Kozłowskiego i Stefanowicz za Błąda.

Marszalik za Nakrosiusa.

Rogala oddala zagrożenie po składnej akcji rywala.

Błąd mógł poprawić, ale jego próba zablokowana przez rywala.

Stuprocentowa sytuacja Urynowicza! Niestety trafia w nogę bramkarza...

Urynowicz leżał na boisku, ale podnosi się o własnych siłach.

Balicki zmienił Radwanka.

Długie podanie Błąda do Rogali, ale ten niestety nie dopadł do piłki.

Kościelniak zmieni Sanockiego.

Piłka w naszej siatce, ale sędzia dopatrzył się spalonego, tym razem dopisało nam szczęście.

Żółta kartka dla Michała Gałeckiego.

Gałecki mógł przeciąć podanie Rogali! Niewiele zabrakło...

Kozioł zacznie z piątki po rzucie rożnym dla GKS-u.

Kołodziejski przyjął na siebie bombę z szesnastki... podnosi się z murawy i kontynuuje grę.

W idealnej sytuacji Woźniak strzela w długi róg.

DWA! Podwyższa Arkadiusz Woźniak.

Nasz obrońca doskonale wykończył dośrodkowanie strzałem głową.

GOOOOOL! ARKADIUSZ JĘDRYCH!

Błąd z 20 metrów! Kozioł paruje na rzut rożny.

Jędrych wybijał piłkę i... nabił Kołodziejskiego. Nieporozumienie w naszej obronie. Rzut rożny dla gości.

Rywal wszedł w nasze pole karne, Kołodziejski przechwytuje piłkę i na moment oddala zagrożenie. Inicjatywa teraz należy do gości.

Rogala lewą stroną, ale sędzia uznał, że faulował rywala w walce o pozycję.

Woźniak zastępuje kontuzjowanego Kiebzaka.

Błąd blokuje strzał zza szesnastki.

Szukaliśmy akcji z dośrodkowaniem w pole karne Garbarni, ale dobrze reaguje obrona gości.

Kozłowski wykorzystał podanie Błąda, ale jego strzał zatrzymany przez obrońcę, szkoda.

Kontuzja Kiebzaka, leży poza boiskiem. Miejmy nadzieję, że to nic poważnego.

Wrzutka Sanockiego, ale bez strzału, przerywa defensywa rywala.

Wracamy, do boju GKS!

Sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.

Błąd szukał Kiebzaka długim podaniem, ale ten umiejętnie zatrzymywany przez rywala.

Sanocki walczył o piłkę przed polem karnym krakowian, ale niestety walka skończyła się jego faulem.

Kozłowski na szesnastce, ale nie do końca wiedział co zrobić, piłkę przejmuje bramkarz Garbarni.

Jeden z rywali leży na boisku, GKS zacznie z autu.

Mrozek broni groźny strzał wyprowadzony przez Daniela Morysa. Dobre zachowanie naszego golkipera.

Kiebzak wyszedł z kontrą, szukał faulu, jednak sędzia wskazał na aut dla gości.

Kolejna próba Kozłowskiego po wrzutce Kołodziejskiego, ale Kozioł kontrolował lot piłki.

Dogranie do Kozłowskiego, ten strzela głową, lecz trafia prosto w obrońcę.

Dośrodkowanie Błąda ze stałego fragmentu, ale znów jeden z naszych graczy był na spalonym.

Żółta kartka dla Tomasza Kołbona za faul na Błądzie.

Sanockiemu spadła piłka na szesnastkę, ale źle przymierzył. Kozioł zacznie z piątki.

Faulowany Kiebzak, szansa dla GieKSy na dośrodkowanie w pole karne Garbarni.

Wojciechowski szukał prostopadłego podania w pole karne, niestety nie znalazł adresata.

Sanocki na głowę Jędrycha, piłka zawieszona w powietrzu, nasz obrońca oddał strzał, lecz za lekki.

Faul na Błądzie przy wyprowadzaniu gry.

Bez zagrożenia, Mrozek zacznie z piątki.

Akcja prawą stroną gości i wywalczony rzut rożny.

Sanocki namieszał w polu karnym! Kozłowski doszedł do strzału, ale zablokowany przez obrońcę.

Żółta kartka dla Nakrosiusa za faul na Kozłowskim.

Garbarnia długo rozgrywa na naszej połowie.

Kontra GKS-u, piłka rozprowadzona do Kozłowskiego, ale jego strzał mija światło bramki.

Żółta kartka dla Urynowicza.

Piłka w pole karne gości, ale Urynowicz faulował przy walce.

Sanocki wrzuca, ale za plecy swoich kolegów.

Jeden z naszych graczy na pozycji spalonej, zacznie bramkarz Garbarni.

Oddalamy zagrożenie, kontra wyprowadzona przez Sanockiego, który jest faulowany przez rywala. Rzut wolny dla GieKSy.

Wojciechowski blokuje dośrodkowanie. Pierwszy w tym meczu rzut rożny, spróbują goście.

Garbarnia broni całą jedenastką na swojej połowie, czeka na nasze błędy w rozegraniu piłki.

Kozłowski dostał idealną piłkę na dośrodkowanie od Błąda, niestety źle przyjął futbolówkę.

Sanocki szukał Kozłowskiego przed obrońcą, lecz ten przerywa.

Gałecki wybija piłkę po groźnym dośrodkowaniu Garbarni.

Błąd dogrywał głową w pole karne, ale Sanocki nie zrozumiał jego zamiaru i łapie Kozioł.