• Wróblewski (27)
  • Brodziński (90)

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Woźniak, Stefanowicz (66. Urynowicz), Jaroszek (46. Gałecki), Błąd (84. Kościelniak), Sanocki (66. Kiebzak) - Kozłowski (90. Szwedzik).

Pogoń Siedlce: Misztal - Sewerzyński (86. Piotrowski), Marciniec (65. Więdłocha), Margol (86. Rymek), Baidoo, Olszewski, Pierzchała, Górski (79. Walków), Wróblewski, Kozłowski, Brodziński.

Po dwóch zwycięstwach z rzędu, GKS Katowice chciał pójść za ciosem w meczu 5. kolejki rozgrywanym przy Bukowej. Naszym rywalem była Pogoń Siedlce, którą w poprzednim sezonie pokonywaliśmy dwukrotnie. Trener Rafał Górak nie zdecydował się na zmiany w składzie i do gry desygnował tą samą jedenastkę, co w Polkowicach. Pierwsze fragmenty należały do GKS-u. Dobre zrywy przyniosły dwie okazje Arkadiusza Woźniaka, gdy najpierw strzelał po podaniu Filipa Kozłowskiego, a następnie Grzegorza Rogali. Niestety w obu przypadkach nie był w stanie znaleźć drogi do celu. Od 20. minuty inicjatywę przejęli goście, którzy korzystali ze stałych fragmentów gry.

W końcu w 27. minucie szybka akcja Pogoni wyprowadzona przez Ishmaela Baidoo zakończyła się podaniem do Franciszka Wróblewskiego, który uderzył na bramkę, a piłka odbiła się jeszcze od naszego obrońcy myląc Bartosza Mrozka, 1:0 dla gości. GieKSa przystąpiła do odrabiania strat. Najlepszą okazję przed przerwą miał Adrian Błąd, gdy przymierzył z 20 metrów i obił słupek bramki strzeżonej przez Rafała Misztala. Na przerwę katowiczanie schodzili więc ze stratą jednego gola, co zapowiadało bardzo intensywne drugie 45 minut. Trener Górak już na początku zdecydował się na zmianę Michała Gałeckiego za Bartosza Jaroszka.

Początek był bardzo obiecujący, bo w 50. minucie spotkania Arkadiusz Woźniak wykorzystał doskonała podanie Rogali i głową wpakował piłkę do bramki dając GieKSie wyrównanie. W 62. minucie piłkę w polu karnym znalazł się Filip Kozłowski, jednak jego strzał wpadł w nogi bramkarza. Chwilę później po raz drugi na listę strzelców mógł się wpisać Woźniak, jego strzał po rzucie rożnym odbił się jednak od nogi kolegi z drużyny i przeleciał obok słupka. Ale w 78. minucie nie było już wątpliwości. Marcin Urynowicz świetnie odnalazł się z piłką w polu karnym i założył siatkę bramkarzowi, w ten sposób dając GKS-owi prowadzenie. Niestety nie udało się go dotrzymać do końca. Michał Kołodziejski zatrzymał strzał rywala ręką i karnego wykorzystał Bartosz Brodziński. Podział punktów przy Bukowej.

Koniec meczu. Podział punktów przy Bukowej.

Gol dla gości. Strzelcem Brodziński.

Czerwona kartka dla Kołodziejskiego.

Rzut karny dla Pogoni...

Próba z dystansu rywala, ale daleko od naszej bramki.

Szwedzik za Kozłowskiego.

Doliczone 4 minuty.

Faulowany jeden z naszych zawodników w swoim polu karnym. Rozpocznie Mrozek.

Kołodziejski zmuszony do błędu. Pogoń rozpocznie z autu.

Gramy na połowie rywala, próbując stworzyć zagrożenie.

Kiebzak do Jędrycha, ale wysoko nad poprzeczką.

Dominik Kościelniak za Adriana Błąda.

Żółta kartka dla Pierzchały.

Urynowicz wybija na rzut rożny.

Żółta kartka dla Kołodziejskiego.

Nasz zawodnik znakomicie odnalazł się z piłką w polu karnym i daje nam prowadzenie.

GOOOL! MARCIN URYNOWICZ.

Mrozek broni nogami bardzo groźną akcję rywala.

Błąd na spalonym w dobrze zapowiadającej się akcji lewą stroną.

Woźniak za mocno wrzuca w pole karne, Misztal zacznie z piątki.

Jędrych w kluczowym momencie zatrzymuje Baidoo.

Kontra GKS-u, ale Błąd źle podawał do Rogali.

Teraz Woźniak szukał Kiebzaka w polu karnym, zabrakło jednak precyzji w tym podaniu.

Rogala do Woźniaka, ale przerwał w ostatnim momencie rywal.

Urynowicz zastąpi Stefanowicza. Natomiast Kiebzak Sanockiego.

Za Marcińca melduje się Więdłocha.

WOŹNIAK! Ależ było blisko... Szkoda

Idealna okazja Sanockiego, strzelał z ostrego kąta, ale piłka odbita od bramkarza wypada na rzut rożny.

Kozłowski w polu karnym, niestety strzał w nogi bramkarza!

Sporo szczęścia GKS-u, piłka nagrana przed bramkę i zabrakło centymetrów, by rywal jej sięgnął.

GOOOOOOOOL! MARCIN URYNOWICZ!

Kozłowski wywalczył rzut rożny.

Miękka wrzutka Błąda, ale Misztal przerywa podanie.

Kozłowski z dystansu, Misztal łapie, ale dobra próba naszego napastnika.

Kontynuujemy grę. Zawodnik wraca na boisko.

Jeden z rywali leży na boisku, potrzebna pomoc.

Gałecki faulował w walce o piłkę, Misztal zacznie z piątki.

Faul na Kozłowskim, szansa na wrzutkę w pole karne rywala.

Błąd ze strzałem po podaniu Kozłowskiego, piłka obok słupka bramki.

Sanocki stracił piłkę po dobrym rozciągnięciu Woźniaka.

Walczymy dalej GieKSa!

GOOOOL! Arkadiusz Woźniak doprowadza do wyrównania.

Dużo przewinień po stronie GKS-u, kolejna szansa na wrzutkę dla Pogoni.

Sanocki nabiegł na dośrodkowanie Rogali, ale jego uderzenie wysoko nad bramką.

Michał Gałecki zastąpił Bartosza Jaroszka.

Wracamy na drugą część meczu. Do boju GKS!

Koniec pierwszej części.

Doliczona minuta.

Błąd szukał podania otwierającego drogę do bramki, przerywa jednak defensor. W odpowiedzi Pogoń, strzał tuż obok słupka naszej bramki.

Słupek po strzale Błąda! Ajjj, szkoda...

Rogala po ziemi w pole karne, ale przerywa defensor.

Za głęboka wrzutka Stefanowicza. Woźniak próbował zagrać do kolegi, ale łapie Misztal.

Błąd podawał w pole karne po ziemi, jeden z obrońców nie zdołał wybić piłki, niestety nie dopadł do niej żaden z naszych zawodników.

Jaroszek głową, niestety nad poprzeczką.

Faul na Stefanowiczu, teraz to my będziemy mieli okazję na wrzutkę w pole karne Pogoni.

Żółta kartka dla Sanockiego.

Kozłowski próbował indywidualnie. Odepchnięty przez rywala, ale gwizdek sędziego milczy.

Za mocne dośrodkowanie Sanockiego po długiej akcji GKS-u na połowie rywala.

Mrozek łapie piłkę po strzale, który jeszcze odbił się od jednego z graczy.

Jaroszek próbował wybić piłkę i wbił się w rywala. Będzie stały fragment dla Siedlec.

GieKSa przystępuje do odrabiania strat.

Niestety tracimy bramkę po kontrze. Strzelcem Wróblewski.

Rywal doszedł do głosu i to on kontroluje piłkę przez ostatnie minuty.

Baidoo z 20 metrów, ale prosto w ręce Mrozka.

Próbowaliśmy oddalić, ale Sanocki faulował i kolejny stał fragment dla gości.

Było groźnie, rywal oddał strzał ten odbił się od nogi naszego zawodnika i jeszcze jedna próba dla Pogoni.

Rzut rożny dla gości, pierwszy w tym meczu.

Mrozek broni setkę Pogoni. Piłka wystawiona do Margola, ale ten z 11 metrów przymierzył prosto w naszego bramkarza.

Idealna piłka Rogali na głowę Woźniaka, niestety ten strzela nad poprzeczką.

Był strzał, ale Mrozek kontrolował lot piłki, która minęła poprzeczkę.

Faul Woźniaka, szansa dla Pogoni na wrzutkę w nasze pole karne. Lub na strzał.

Woźniak dostał podanie od Kozłowskiego, ale nie potrafił złożyć się do strzału, szkoda, było naprawdę blisko.

Miękko próbował wrzucić Stefanowicz, jednak Misztal pewnie łapie.

Główka Kołodziejskiego, Misztal ratował się wybiciem na rzut rożny.

Błąd zza pola karnego, niestety za lekko, by zaskoczyć bramkarza.

Wojciechowski dogrywał, piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i ugrzęzła w rękach Misztala.

Sanocki w nogi bramkarza po bardzo ładnej kontrze GKS-u!

Kozłowski dograł na piąty metr, główkował Sanocki, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Szkoda dobrej okazji.

Sewerzyński sprzed pola karnego, ale wysoko nad bramką GKS-u.

Kozłowski źle podawał do Wojciechowskiego, który chciał wbiec z piłką w szesnastkę.

Główka Baidoo, ale dalek od celu, Mrozek rozpocznie z piątki.

Na szczęście Stefanowicz może kontynuować grę.

Stefanowicz dostał niefortunnie piłką w brzuch, będzie potrzebna pomoc naszych fizjoterapeutów.

• Obie drużyny już na murawie, za moment rozpoczynamy mecz.

• Trener Rafał Górak desygnował do gry tą samą jedenastkę, którą zagrał w Polkowicach. Szkoleniowiec wyszedł z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Spotkanie 5. kolejki z Pogonią Siedlce rozpoczniemy o 18:00. Transmisja LIVE z tego meczu na -> tv.gkskatowice.eu