2-0

Garbarnia Kraków

GKS Katowice: Mrozek - Michalski, Janiszewski, Jędrych, Dampc - Kiebzak (88. Szwedzik), Stefanowicz, Habusta, Błąd (86. Urynowicz), Woźniak (80. Wroński) - Kurbiel (74. Rogalski)

Garbarnia Kraków: Frątczak - Klimek (74. Wyjadłowski), Mruk (83. Feliks), Włodyka, Masiuda, Radwanek (63. Szewczyk), Kuczak, Marszalik, Kostrubała, Kołbon, Nakrosius

Nad Katowicami wisiały szare chmury, w powietrzu natomiast atmosfera zapowiadająca kolejną trudną batalię o ligowe punkty. GieKSa jako wicelider tabeli przystępowała do meczu z drużyną, która walczy o pozostanie na szczeblu centralnym. W składzie gospodarzy zabrakło pauzującego za kartki Michała Gałeckiego, wrócił z kolei kapitan Adrian Błąd. Pierwsza połowa spotkania w dużej mierze toczyła się w środkowej strefie boiska. Obie drużyny chciały narzucić swój styl, spokojnie rozgrywając od linii obrony.

GieKSie udało się dojść do dwóch bardzo dogodnych sytuacji. Pierwsza miała miejsce we fragmencie otwierającym mecz. Adrian Błąd znalazł dośrodkowaniem Piotra Kurbiela na 10 metrze. Ten uderzył głową, ale trafił prosto w bramkarza Garbarnii Doriana Frątczaka. Kolejna sytuacja miała miejsce w końcówce pierwszej części, gdy Kacper Michalski świetnie obsłużył Arkadiusz Woźniaka. Pomocnik GKS-u wygrał pojedynek główkowy, ale efekt był podobny, jak w przypadku strzału Kurbiela, Frątczak pewnie złapał futbolówkę. Na przerwę drużyny schodziły więc z bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie znacznie bliżej była Garbarnia, gdy w 59. minucie Grzegorz Marszalik dobijał piłkę wybitą przez Mrozka i szczęśliwie dla nas trafił w słupek bramki. Katowiczanie grali bardzo niedokładnie i napędzali kontry gości. Jednak w 71. minucie w polu karnym faulowany był Kacper Michalski, jedenastkę na gola zamienił Maciej Stefanowicz otwierając w ten sposób wynik spotkania. Gospodarze poszli za ciosem. W 83. minucie Łukasz Wroński wykorzystał dobre długie podanie Mrozka, a przy tym błąd ustawienia obrony krakowian i podwyższył wynik meczu. Ostatecznie trzy punkty zostały w Katowicach.

Koniec spotkania. 3 punkty zostają w Katowicach!

Żółta kartka dla Kołbona za ostry faul na Urynowiczu.

Garbarnia opadła z sił, długie podania przejmuje Mrozek.

Doliczone 4 minuty.

Ostatnia zmiana w GKS-ie. Szwedzik wejdzie za Kiebzaka.

Stefanowicz wrzucał, ale piłka ugrzązła w górnej siatce.

Urynowicz zastąpi Błąda.

Zamieszanie w naszym polu karnym, Dampc oddala zagrożenie. Ruszyła kontra GieKSy, ale Frątczak wyprzedził Kiebzaka.

GOOOL! Druga bramka dla GKS-u, Wroński wykańcza znakomite podanie Mrozka.

Feliks zastąpi Mruka.

Żółta kartka dla Wołdyki za przerwanie kontry.

Wroński wejdzie za Woźniaka.

Błąd bramkarza gości. Nabił... Błąda, ale zdołał się poprawić.

Woźniak próbował nisko wrzucać, ale prosto w ręce Frątczaka.

Próba sprzed szesnastki niepilnowanego rywala, piłka wysoko nad bramką Mrozka.

Goście próbują kombinacyjnej gry na naszej połowie, musimy być bardzo ostrożni.

Rogalski za Kurbiela.

Wyjadłowski za Klimka.

Walczymy dalej.

GOL! Maciej Stefanowicz wykorzystuje jedenastkę.

Karny dla GKS-u.

Groźnie Garbarnia przed naszym polem karnym. Tylko złe dogranie ratuje nas przed stu procentową sytuacją dla rywala.

Główka Stefanowicza po rzucie rożnym, nie był jednak w stanie skierować piłki w stronę bramki.

Po kontrze GieKSa wywalczyła rzut rożny.

Kiebzak wpadł w pole karne po kontrze GKS-u, ale odgrywał prosto do nóg rywala.

Szewczyk zastąpi Radwanka.

Strzał Włodyki z 16 metrów, na szczęście prosto w Mrozka.

Kurbiel głową w polu karnym, ale nie przygotował sobie pozycji. Frątczak pewnie łapie.

Słupek ratuje nas przed utratą bramki po strzale Marszalika z najbliższej odległości.

Dampc wpadł w pole karne, ale przegrał wyścig po piłkę.

Bomba z 20 metrów na bramkę Mrozka, ale nasz bramkarz bez problemów interweniuje.

Znów dużo niedokładnej gry GKS-u w środku pola.

Garbarnia bardzo słabo wykańcza akcję i to nas już kilka razy uratowało.

Janiszewski przyjął mocno piłkę prosto na twarz, na szczęście nic się naszemu obrońcy nie stało.

Strzał zza szesnastki na bramkę GKS-u, ale Mrozek pewnie łapie.

Kontra krakowian, ale strzał głową nie mógł zagrozić Mrozkowi.

Mocne podanie Błąda do Dampca, za mocne, bo nasz obrońca nie był w stanie dopaść do piłki.

Michalski wrzucał z autu w pole karne, piłka po pojedynku główkowym wylądowała na górnej siatce bramki Frątczaka.

Błąd szukał Kiebzaka, próba odrobinę za mocna, bo Frątczak w ostatnim momencie łapie.

Wracamy na drugą część, do boju GKS!

Czerwona kartka dla trenera Łukasza Surmy za dyskusję z sędziami. Garbarnia wyprowadzała kontrę po naszym rzucie rożnym. Wtedy arbiter zakończył pierwszą połowę.

Kurbiel na spalonym po podaniu Woźniaka.

Radwanek obrócił się z piłką w naszym polu karnym, nabił obrońcę i wywalczył rzut rożny dla Garbarni.

Błąd dogrywał do Kurbiela, ale bramkarz gości uprzedza naszego napastnika.

Wrzutka Michalskiego prosto na głowę Woźniaka, ten dobrze strzela, szkoda tylko, że prosto w bramkarza. Dobra dynamiczna akcja GKS-u.

Dośrodkowanie w nasze pole karne, szczęśliwie nikt nie przeciął dogrywanej piłki.

Głęboka wrzutka Błąda, Frątczak łapie.

Żółta kartka dla Mruka za faul na Habuście.

Zamieszanie w polu karnym Garbarni po wrzutce Michalskiego z autu, ale goście oddalają zagrożenie.

GieKSa jak na razie bardzo niedokładnie, często tracimy piłkę po niewymuszonych błędach.

Goście wcale nie chcą oddać nam pola i sami próbują sił w ataku pozycyjnym.

GieKSa stara się wrócić do swojej gry, spokojnie rozgrywając i szukając luk w obronie Garbarni.

Strzał Kiebzaka w polu karnym, ale prosto w defensora, wyszła z tego kontra dla gości, ale strzał rywala daleki od celu.

Błąd faulowany przed polem karnym. Szansa zarówno na wrzutkę, jak i na bezpośredni strzał.

Habusta szukał długim podaniem Kiebzaka, ten jednak na pozycji spalonej.

Dużo nerwowej niedokładnej gry GKS-u.

Radwanek urwał się naszym obrońcą, oddał strzał, ale obok słupka bramki Mrozka.

Goście przejęli inicjatywę, czekamy na swój moment ustawiając się w defensywie.

Garbarnia długo rozgrywa na naszej połowie, szczelnie pilnujemy swoich szyków w obronie.

Strzał Kurbiela po wrzutce Błąda, ładna akcja GKS-u. Piłka jednak wpada prosto w ręce Frątczaka.

Dampc próbował z 30 metrów, ale trafił prosto w nogi rywala.

Michalski wrzucał w szesnastkę, do główki przygotowywał się Woźniak, ale ubiegł go obrońca.

Habusta faulowany w środku pola.

Woźniak przewracany w polu karnym, bez gwizdka sędziego.

Kontra gości po złym rozegraniu, na szczęście Mrozek uspokaja łapiąc odbitą piłkę.

Błąd szukał podaniem Kiebzaka wbiegającego w pole karne, drobne zamieszanie w obronie Garbarni.

Strzał zza szesnastki na bramkę Mrozka. Piłka mija słupek.

• Obie drużyny na murawie, za moment rozpoczynamy!

• Ostatni raz zespoły na Bukowej spotkały się w ramach rozgrywek 2 ligi. Wówczas Garbarni udało się wywieźć z Bukowej trzy punkty. Dzisiaj powalczymy o inne zakończenie rywalizacji.

• Przed GKS-em Katowice mecz 27. kolejki 2 ligi. Na własnym boisku zmierzymy się z walczącą o utrzymanie Garbarnią Kraków, zatem mecz ma konkretną wagę dla obu drużyn. W składzie katowiczan zabraknie pauzującego za kartki Michała Gałeckiego. Wraca natomiast kapitan Adrian Błąd. Zaczynamy o 17:00.